پارتیشن-اداری-و-کاربرد-آن-در-طراحی-دکوراسیون

پارتیشن اداری در طول سال‎ها تغییرات قابل توجهی داشته است. دیوارهای اداری قبلاً با استفاده از ناودانی ‎های چوبی با تخته های گچی میخکوب شده و سپس با گچ ساخته می‎شدند. امکان جابجایی دیوارهای دفتر با این سیستم پارتیشن بندی وجود نداشت زیرا باید با شکستن تخته‎های گچی از روی گل میخ جدا می‎شدند. این امر نه تنها وقت گیر بود، بلکه امری خسته کننده بود. جداکننده‎های دیوار اداری امروزی کاملاً متفاوت هستند و می‎توان آنها را به راحتی و تمیز برداشته و در هر زمان در ساختمان خود جابه جا کرد. آنها اکنون بسته به نیاز و بودجه شما در سبک‌ها و رنگ‌های بسیاری عرضه می‌شوند. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با پارتیشن اداری  و کاربرد آن در طراحی دکوراسیون لازم است ادامه مطلب را دنبال کنید.

پارتیشن اداری چیست؟

اگر به دنبال دید بهتر بین دفاتر خود هستید، به فکر پارتیشن بندی شیشه ای باشید. گزینه های زیادی از سیستم ‎های آلومینیومی قاب گرفته تا دیوارهای شیشه ای شیک بدون قاب وجود دارد. پارتیشن اداری  یک راه حل مقرون به صرفه برای تقسیم فضا در محیط ‎های اداری است. دیوارهای شیشه‌ای بدون قاب دید کاملی را در داخل دفتر ارائه می‌دهند، شیک و مدرن به نظر می‌رسند و می‌توانید با هر سبک یا رنگی که مطابق با لوگو یا تصویر شرکتتان باشد، روی شیشه‌ها مات کنید.

پارتیشن-شیشه-ای-در-اداره

اگر به دنبال حفظ حریم خصوصی کامل بین دفاتر و کاهش سر و صدا هستید، ممکن است بخواهید دیوارهای شیشه‌ای را در نظر بگیرید. این دیوارها می‎توانند ماژول‎های جامد یا تک و دو جداره باشند و در انواع روکش‎های چوبی تا PVC در دسترس هستند. دیوارهای ذخیره‌سازی راه‌حلی مقرون‌به‌صرفه هستند که ظرفیت ذخیره‌سازی بالا و همچنین تقسیم فضا و حریم خصوصی را ارائه می‌دهند، زیرا واحدهای ذخیره‌سازی تمام ارتفاع می‌توانند به عنوان پارتیشنی برای جدا کردن یک اتاق استفاده شوند. برای به حداکثر رساندن فضای خود، کاهش سر و صدا یا ایجاد حریم خصوصی بیشتر، استفاده از پارتیشن اداری گزینه‎ای مقرون به صرفه را برای ایجاد فضای جذاب و کاربردی برای محیط‎های کاری شما ارائه می‎دهد.

پیشنهاد: اگر قصد بازسازی و طراحی دکوراسیون محل کار خود را دارید برای دریافت اطلاعات و هزینه طراحی داخلی و بازسازی اداری کلیک کنید.

پارتیشن‌های اداری از یک اتاق جلسه ساده گرفته تا یک طبقه اداری کامل، انعطاف‌پذیری و امنیت را فراهم می‌کنند و به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا با کارآمدتر کردن فضاهای اداری، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند. کسب وکار شما ممکن است نیاز به ایجاد یک منطقه جدید برای بهبود رفاه کارکنان داشته باشد، یا یک اتاق جلسه جدید برای همکاران ایجاد کند تا در پروژه‎ها همکاری کنند، یا حتی فقط یک دفتر برای دور کردن مدیر از تیم و در اختیار گذاشتن زمان استراتژیک. هر پروژه ای که دارید، استفاده از پارتیشن اداری انتظارات شما را برآورده می‎کند.

پارتیشن-های-نصفه

انواع پارتیشن اداری

۳ نوع اصلی پارتیشن اداری وجود دارد که تیم ساخت و ساز می‎تواند نصب کند. هر نوع دیوار پارتیشن دارای مزایایی است که با نیازهای مختلف سازگارتر است، به همین دلیل است که کارشناسان قبل از ارائه هر گونه توصیه در مورد راه حل مناسب، برای درک کسب و کار شما وقت می‎گذارند:

  • پارتیشنهای دیوار اداری جامد

در بسیاری از موارد مشتریان به دنبال تقسیم یک فضای بزرگ به دفاتر کوچک‌تر هستند. سرویس پارتیشن بندی دیوار جامد به سرعت دیوارهای جدیدی را برای تقسیم بندی فضا ایجاد می‎کند و تیم دکوراسیون اطمینان حاصل می‎کند که دیوارهای داخلی جدید با نقاط الکتریکی، داده‎ها و پورت‎های ارتباطی تکمیل شده و تزئین شده و اتاق های جدید شما را آماده استفاده می‎کند.

  • پارتیشن بندی اداری مدولار

اگر به تطبیق پذیری بیشتری در فضای داخلی دفتر خود نیاز دارید، سیستم‎های پارتیشن بندی اداری مدولار را در نظر بگیرید. صفحه‎های کشویی، درهای دروازه ای و سیستم‎های دیوار تاشو را می‎توان برای پیکربندی مجدد فضاهای داخلی دفتر شما برای باز کردن فضاهای جدید یا بستن اتاق‎ها در دفاتر اختصاصی در نظر گرفت.

ایجاد-اتاق-با-پارتیشن

  • پارتیشنهای شیشه ای

راه‌حل‌های پارتیشن‌بندی اداری، بدون قاب نصب شده و بدون ستون‌های قابل مشاهده، بخش براقی را به فضای داخلی دفتر شما می‌رسانند و وقتی با شیشه‌های مات یا آرم شرکت شما تزئین شده باشند، عالی به نظر می‌رسند. پارتیشن شیشه ‎ای متداول‎ترین راه حل برای دفاتر جدید است، زیرا اجازه می‎دهد تا فضای اداری بهتر دیده شود.

مزایای استفاده از پارتیشن در طراحی دکوراسیون اداره

پارتیشن اداری اساساً دیوارهای شیشه‌ای داخلی هستند که برای تعریف، بستن و مشخص کردن فضاها استفاده می‌شوند. پارتیشن‎های لعاب دار یکی از ویژگی‎های مشترک طراحی داخلی برای ادارات، اماکن تجاری و ساختمان‎های عمومی است. آنها معمولاً برای موارد زیر استفاده می شوند:

مناطق کاری متمایز اما باز ایجاد کنید تا حسی از تعریف و تمایز به فضاها بدهید بدون اینکه بر احساس “پلان باز” یک دفتر تأثیر بگذارد.

مناطق جداگانه را کاملاً بدون محدودیت نور و خطوط دید محصور کنید.

قسمت‎هایی از راه های ورودی و درب را تشکیل دهید.

یک ویژگی طراحی خاص در یک دفتر ایجاد کنید.

پارتیشن-اداری

کاربرد پارتیشن

پارتیشن اداری دارای کاربردهای زیر هستند که آنها را به انتخاب محبوبی در بین طراحان داخلی تجاری تبدیل می کند:

  • نور: پارتیشن‌های دیواری شیشه‌ای اجازه می‌دهند نور طبیعی آزادانه در سرتاسر محل جریان داشته باشد، هزینه‌های روشنایی را کاهش داده و به تقویت روحیه کارکنان کمک می‌کند.
  • دید: یکی از دلایل کلیدی محبوبیت دفاتر طرح باز این بود که روسای شرکت شروع به این باور کردند که کارکنان احساس می‌کنند بیشتر عضو یک تیم هستند و در نتیجه اگر همه بتوانند یکدیگر را ببینند، کارسازتر کار می‌کنند. شیشه همان جلوه را به دست می آورد و در عین حال فضای خاص خود را به همه ارائه می دهد، و به دلیل باز بودن خطوط دید، محیط کار جادارتر و کم ابهت تر به نظر می رسد.
  • عایق صدا: یکی از اشکالات مدل اداری پلان باز سر و صدای آن است. با استفاده از فضای باز یکسان، حجم صدا می‎تواند مشکل ساز شود و برخی افراد نمی‎توانند به طور موثر با حواس پرتی کار کنند. شیشه با اجازه دادن به فضاهای محصور و ساکت، این مشکل را حل می‎کند.

ابعاد و قیمت پارتیشن اداری

پارتیشن اداری در ابعاد مختلفی و در سایزهای متنوعی طراحی می‎شوند. به منظور آشنایی با قیمت این تجهیزات لازم است با کارشناسان این حوزه در ارتباط باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *