هزینه-طراحی-و-بازسازی-ویلا

همانطور که می دانید قبل از هر ساخت و سازی، بایستی به هزینه طراحی و بازسازی ویلا و ساختمان ها یا یک ملک توجه کرد زیرا امروزه با بالا رفتن نرخ دلار، اغلب افراد قادر نیستند هزینه این نوع ساخت و سازها و هزینه طراحی داخلی را پرداخت کنند پس توصیه می شود قبل از طراحی هر ملک یا بازسازی آن، این مقاله را با دقت و تمرکز بالا مطالعه فرمائید تا اطلاعات کافی از این موضوع را داشته باشید.

طراحان یک ویلا از فرد موردنظر براساس هزینه هر بخش از طراحی و بازسازی، پول دریافت می کند یعنی طراحی معماری، طراحی سازه و طراحی الکتریکال یا طراحی مکانیکال را به صورت جداگانه از فرد موردنظر می گیرند.

که طراحی معماری شامل برش دادن، قسمت اندازه گیری ویلا، نمای ویلا، بخش های معماری در ویلای موردنظر یا … است که با طراحی سازه خیلی تفاوت دارد و این هزینه طراحی و بازسازی ویلا در این بخش، براساس شاپ نقشه، لیستوفر یا قسمت جزئیات داخلی ویلا است که باید قبل از اقدام به ساخت و ساز، این موارد را دقت کرد.

لازم به ذکر است که هزینه طراحی و بازسازی ویلا شامل بخش و قسمت های دیگر نیز است که خیلی از مهندسان در ابتدای کار با مشتریان، این موارد را برای آن ها بازگو می کنند تا با روند کار و هزینه هر بخش از کار، آشنایی پیدایی کنند.

بازسازی-ویلا-قدیمی

در آخر اینکه هزینه این نوع طراحی ها اغلب به تهیه نقشه و روند کار پرونده، طراحی کردن نمای ویلا و ایجاد نقشه های داخل ویلا یا همکاری و مشارکت با کارگاه های بزرگ و کوچک وابسته است که بایستی هر مشتری قبل از اقدام به ساخت هر ملک از هزینه طراحی و بازسازی ویلا، اطلاعات کافی را از مهندسان کسب کنند.

آیا هزینه طراحی و بازسازی ویلا ارزش دارد؟ 

همانطور که می دانید هر مشتری قبل از طراحی ویلای خود، به تعرفه و هزینه طراحی و بازسازی ویلا موردنظر خود دقت می کند که آیا این هزینه ای که پرداخت می کنند، ارزش دارد یا خیر؟

در جواب سوال مشتریان و مخاطبان می توان گفت که بله صدرصد این هزینه طراحی و بازسازی ویلا در هر نقاط شهر و کشور ارزش دارد که این نرخ یا تعرفه را خود مشتری تعیین می کند یعنی اگر هزینه کمی به طراحی داخلی پرداخت کنید، مهندسان و کاربلدان با توجه به نرخ و بودجه شما، یک طراحی داخلی عالی و شیک از ویلا را برای شما می سازند پس توصیه می شود نزد طراحان و مهندسان بسیار خلاق و باسلیقه مراجعه نمائید تا با نرخ و تعرفه کم، بهترین و شیک ترین طراحی را بر ویلای شما انجام دهند و هزینه طراحی و بازسازی ویلا با نرخ کم، برای شما ارزش داشته باشد.

نمایی-از-بازسازی-ویلای-قدیمی

پس ضروری است که بدانید هزینه طراحی و بازسازی ویلا به نوع طراحی داخل ویلا نیز بستگی دارد و بایستی قبل از اقدام به طراحی یا بازسازی ویلای خود، تمام طراحی و بازسازی طراحان را مشاهده کنید تا بعد از طراحی، دچار پشیمانی نشوید یا هیچ مشکلی شما را تهدید نکند.

مراحل طراحی و بازسازی ویلا

لازم به ذکر است که در کنار هزینه طراحی و بازسازی ویلا، بایستی به مراحل طراحی نیز توجه کرد که در ادامه این بحث قصد داریم این مراحل را برای مخاطبان و کاربران محترم بازگو کنیم :

 • اولین قدم، تعیین کردن اهداف بازسازی یک ویلا

در ابتدای کار باید هدف تخریب یا ساخت ویلای موردنظر خود را تعیین نمائید تا هزینه طراحی و بازسازی ویلا برای شما کاملا روشن شود به عنوان مثال اگر یک مشتری قصد دارد ویلای خود را به منظور عوض کردن طراحی داخلی، تغییر دهد بایستی تمام ظوابط و استانداردها را رعایت کند. یا اگر مشتری ویلای خود را برای عوض کردن پروسه ساخت، می خواهد تغییر دهد باید هزینه طراحی و بازسازی ویلا را جدا در نظر بگیرد و هدف اصلی خود را تعیین نماید.

 • قدم دوم، برنامه ریزی کردن طرح و نقشه ویلا

در این قدم باید برنامه ریزی کامل روی طراحی و بازسازی ویلا را داشته باشید یعنی بایستی در ابتدای کار تیغه بندی، ستون بندی، دیوارکشی، زیر ساخت ها و گود برداری را طراحی کنید تا در کنار برنامه ریزی، هزینه طراحی و بازسازی ویلا برای شما کاملا به نمایش گذاشته شود.

 • قدم سوم، مشخص کردن بودجه و نرخ

مشتریان در قدم اول بعد از برنامه ریزی طرح ساخت و ساز، به بودجه یا هزینه طراحی و بازسازی ویلا موردنظر خود توجه می کنند و طراحان براساس بودجه و نرخ مشتری، یک طرح عالی با نما و ساخت ویلا را در اختیار مشتریان و کاربران قرار می دهند.

توصیه می شود این قسمت از مراحل بازسازی و طراحی ویلا را جدی بگیرید.

بازسازی-و-طراحی-ویلا

 • قدم چهارم، تخریب کردن و بازسازی ویلا

بعد از اینکه تمام محاسبات و برنامه ریزی های مهم درباره هزینه طراحی و بازسازی ویلا را انجام دادید، حالا نوبت به تخریب کردن و دوباره ساختن ویلای موردنظر می رسد که در این قدم مهندسان تمام نقشه ها را درباره بازسازی انجام می دهند تا در آخر با مشکل مواجه نشوند.

از طرفی در نظر داشته باشید که هزینه طراحی و بازسازی ویلا با هزینه طراحی داخلی ویلای موردنظر تفاوت دارد و مهندسان یا طراحان در ابتدای کار تخریب سازی یا بازسازی، این مورد را به مشتریان بازگو می کند تا کاربران بتوانند با خیال راحت و برنامه ریزی دقیق اقدام به تخریب نمایند.

 • قدم پنجم، مرحله فونداسیون

این مرحله جزو مهم ترین بخش از طراحی و بازسازی ویلا ب شمار می آید که قدم فونداسیون بعد از مرحله پی کنی انجام می شود که مهندسان می توانند به راحتی با در نظر گرفتن هزینه طراحی و بازسازی ویلای موردنظر مشتریان، این مرحله را نیز پشت سر بگذرانند.

در نظر داشته باشید که اجرای ساخت در این مرحله صورت گرفته و بعد از این قدم، نوبت به دیوارکشی، سیم کشی و سقف کشی می رسد که بایستی قدم پنجم به خوبی و با رعایت همه استانداردها صورت بگیرد تا مراحل دیگر دچار مشکل نشود.

در آخر اینکه هزینه طراحی و بازسازی ویلا در مرحله پنجم بر اساس متراژ و محاسبات ناظران و مهندسان باتجربه صورت می گیرد.

 • قدم ششم، طراحی و مدل سازه یک ویلا

بعد از قدم پنجم که مربوط به مرحله فونداسیون است، به قدم طراحی و مدل سازه یک ویلا می رسیم که در این مرحله، هزینه طراحی و بازسازی ویلا تاثیر زیادی ندارد و مهندسان می توانند با درنظر گرفتن پلان خوب برای اجرای طرح ویلا، مدل سازه خود را با کیفیت بالا در اختیار مشتریان قرار دهد.

لازم به ذکر است که طراحی و مدل سازه ویلای موردنظر، جزو مهم ترین قسمت یا بخش از طراحی به حساب می آید که سه بعدی بودن ویلا را نیز می توان با این طرح به اجرا درآورد ولی هزینه طراحی و بازسازی ویلا کمی بالا خواهد رفت.

نمایی-از-بازسازی-ویلای-قدیمی

 • قدم هفتم از مراحل طراحی و بازسازی ویلا، طراحی کردن دکوراسیون داخلی

همان طور که می دانید در ابتدای کار، مهندسان همه قسمت های ویلا را طراحی می کنند و سپس اقدام به دریافت هزینه طراحی و بازسازی ویلا کرده و ویلای موردنظر را می سازند که در قدم اول نیز هزینه طراحی دکوراسیون داخلی را از مشتری دریافت می کنند و یک طرح بسیار جذاب و شیک با توجه به نرخ و تعرفه ایی که پرداخت کرده اند، ویلا را تحویل می دهند.

پس در کناردریافت هزینه طراحی و بازسازی ویلا، طراحان باتجربه این بخش از ویلا را طبق تمام اصول و قوانین ها، یک دکوراسیون جذاب در اختیار مشتریان و کاربران قرار می دهند و در این بخش توجه می کنند که هر بخش از ویلا با قسمت های دیگر، هم خوانی داشته باشند و در نگاه اول، رضایت مشتری را به خود جذب نماید.

 • قدم هشتم، شروع کردن ساخت و بازسازی ویلا

اگر تمام کارهای برنامه ریزی دکوراسیون داخلی و دریافت هزینه طراحی و بازسازی ویلا، به اتمام رسید، حالا نوبت به شروع ساخت و ساز ویلا می رسد. در این بخش تمام این برنامه ریزی ها قدم به قدم رعایت می شود تا به هدفی که مشتریان می خواهند برسند. از طرفی در نظر داشته باشید که در این مرحله، طراحان یا مهندسان و ناظران پروژه، هزینه طراحی و بازسازی ویلا را دریافت کرده‌اند و با خیال راحت می توانند به ساخت و بازسازی ویلا بپردازند.

 • قدم نهم، نصب تجهیزات، رنگ آمیزی کردن و اجرای طرح داخل

این مرحله جزو آخرین قدم از طراحی و بازسازی ویلا به شمار می آید که بعد از دیوارکشی، ستون کشی، سقف کشی و تعیین طرح داخلی، نوبت به نصب تجهیزات داخل ویلا، رنگ کردن دیوارهای آن و اجرا کردن طرحی که از قبل برنامه ریزی شده است، می رسد که بایستی در این مرحله تمام نکات از قبل برنامه ریزی و هزینه طراحی و بازسازی ویلا را رعایت کرد و سپس اقدام به طی این مرحله کنید.

در نظر داشته باشید که در این مرحله درب های هر اتاق یا سرویس بهداشتی و نصب قفل و تجهیزات دیگر که در داخل هر ویلا وجود دارد، انجام می شود و پایان مراحل طراحی و بازسازی به اتمام می رسد.

هزینه-بازسازی-ویلا

لازم به ذکر است که در این مراحل، بایستی استانداردها و نکات ایمنی کاملا رعایت شوند و هزینه طراحی و بازسازی ویلاها از قبل به مهندسان و طراحان ویلا، تحویل داده شود تا این افراد کاربلد بتوانند با خیال راحت و برنامه ریزی دقیق، به کار ساخت و ساز ویلای موردنظر برسند.

تفاوت هزینه بازسازی و نوسازی ویلا

همان طور که می دانید تفاوت زیادی میان هزینه طراحی و بازسازی ویلا با نوسازی دارد که اغلب بازسازی نسبت به نوسازی هزینه کمی را در بر می گیرد ولی نوسازی به دلیل تخریب کل ویلا و دوباره ساختن آن، هزینه زیادی را شامل می شود. در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید دکوراسیون داخلی ویلای خود را با کار تزئیناتی انجام دهید، توصیه می شود حتما ویلای موردنظر را بازسازی کنید زیرا این هزینه دکوراسیون داخلی ویلا نسبت به تخریب و بازسازی کم بوده و دیگر برای انجام این نوع کارهای جزئی لازم نیست کل ویلا را تخریب کنید و از نو بسازید. از طرفی اغلب طراحان نرخ و هزینه طراحی و بازسازی ویلا را نسبت به نوسازی از مشتریان خیلی بالاتر حساب می کنند. پس بهتر است قبل از اقدام به بازسازی یا نوسازی با چند طراح یا مهندس کاربلد مشورت کنید.

نکات مهم بازسازی ویلا

نکاتی در بازسازی ویلا وجود دارد که بایستی هر مشتری قبل از اقدام به دادن هزینه طراحی و بازسازی ویلا به مهندسان یا کاربلدان این حرفه، باید به آن ها توجه کنند.

 • در نظر داشته باشید که بهترین و مناسب ترین زمان برای بازسازی یک ویلا، فصل تابستان بوده که رنگ کردن و خشک شدن آن مدت زمان زیادی را دربر نمی گیرد.
 • در صورت تایید کردن کارشناسان، تجهیزات به کار رفته شده در بازسازی ویلا را از لحاظ سالم بودن و استانداردی، آن ها را خریداری نمائید.
 • اگر ویلای موردنظر، قدمت بیش تر از ۴۰ سال را دارد، توصیه می شود آن را بازسازی نمائید و دقت کنید که هزینه طراحی و بازسازی ویلا با قدمت بالا نسبت به بازی ویلا با قدمت کم تر از ۴۰، پایین است.
 • مساحت ویلا را در بازسازی در نظر داشته باشید.
 • حتما نمای بیرونی ویلا را نیز بازسازی کنید.

جمع بندی نهایی

اگر قصد دارید، ویلای موردنظر خود را بازسازی کنید، توصیه می شود قبل از اقدام به این کار، حتما این مقاله را مطالعه نمائید زیرا تمام مراحل و هزینه طراحی و بازسازی ویلا را با جزئیات و نکات مهم در اختیار شما کاربران و مخاطبان قرار داده شده است.

نکته اصلی و مهم در این مقاله می توان به هزینه دکوراسیون داخلی ویلا و تفاوت نوسازی با بازسازی یک ویلا در اغلب نقاط کشور است. البته در نظر داشته باشید که قبل از اقدام به بازسازی یا نوسازی ویلا، حتما یک برنامه ریزی از هزینه طراحی و بازسازی ویلا یا مراحل ساخت یا تخریب آن داشته باشید.

هزینه طراحی و بازسازی ویلا چطور محاسبه می شود؟

هزینه طراحی و بازسازی ویلا با توجه به نوع متریال استفاده شده، سبک مورد نظر برای طراحی و دستمزد طراح  متغییر است هرچقدر متریال  بکار رفته با کیفیت تر باشد و  سابقه طراح بیشتر باشد به مراتب هزینه تمام شده نیز بیشتر خواهد شد.

چه سبکی برای طراحی ویلا مناسب است؟

انتخاب سبک برای طراحی ویلا به فضای ویلا و سلیقه شما بستگی دارد. در ویلا های کوچک از رنگ های روشن و سبک های مینیمال استفاده میشود و در ویلا های بزرگ رنگ های تیره و لوازم بزرگتر بیشتر بکار برده می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *