هزینه-طراحی-داخلی مسکونی

طراحی داخلی، برنامه ریزی و طراحی فضاهای موجود در یک ساختمان است. اگرچه میل به ایجاد یک محیط دلپذیر به قدمت خود تمدن است، اما زمینه طراحی داخلی نسبتاً جدید است. حداقل از اواسط قرن بیستم، اصطلاح دکوراتور داخلی به قدری ضعیف به کار رفته است. اصطلاح طراحی داخلی حاکی از حوزه فعالیت گسترده تری است و در عین حال جایگاه آن را به عنوان یک حرفه جدی نشان می دهد. خانه و محل کار برای هر شخصی مهم ترین محل است زیرا بیشترین وقت خود را در این محیط ها می گذراند. برای ایجاد یک محیط آرام و دلنشین و اولین گامی که بر می دارید این است که یک طراح دکور یا شرکت طراحی داخلی را انتخاب کنید و این کار را به آن ها بسپارید.  هزینه طراحی داخلی مسکونی در برابر آرامش و زیبایی که محیط زندگی شما به خودش می گیرد اصلاً هزینه بالایی نیست، در خیلی از موارد می بینید که افراد بدون مشورت با طراح این کار را انجام می دهند و نتیجه هیچ گاه باب میل نخواهد شد.

ممکن است شما بارها با این موضوع مواجه شوید که فردی برای تغییر دکوراسیون و فضای داخل ساختمان هزینه های بسیار زیادی بکند ولی در انتها نتیجه آن گونه که انتظار دارد پیش نرود. این هزینه ها می تواند شامل تعویض و یا ترمیم کف، آشپزخانه، رنگ یا کاغذ دیواری دیوارها، نور پردازی محیط و مبلمان و … باشد. بعضی از افراد فکر می کنند همین که بر اساس تصاویر و سلیقه خود و بدون اطلاع از علم طراحی داخلی بازسازی منزل یا محیط کار خود را شروع کنند برای یک تغییر عالی گامی برداشته اند ولی نتیجه اصلاً متناسب با انتظار این افراد نیست. کمک گرفتن از یک متخصص طراحی داخلی و پرداخت کردن هزینه طراحی داخلی مسکونی به شما کمک می کند که از نتیجه نهایی کار لذت ببرید و یک کار حرفه ای و اصولی را تحویل بگیرید.

هزینه طراحی داخلی مسکونی

طراحی داخلی شامل فضا سازی داخل و خارج یک محیط که می تواند منزل مسکونی باشد یا محیط اداری و فروشگاهی باشد، می شود. به طور کلی می توان گفت که هزینه طراحی داخلی که برای منزل خود باید در نظر بگیرید شامل ۱۰ تا ۱۷ درصد از کل هزینه شما برای بازسازی یک فضا است. فقط باید به این نکته اشاره کرد که تعیین هزینه کل پروژه بازسازی قیمت ثابتی نیست و به عوامل بسیاری وابسته است. این عوامل می تواند سبکی باشد که شما با کمک متخصص برای فضای خود انتخاب می کنید، نوع متریال بکار رفته و حرفه ای بودن تیم و شرکتی که قرار است با آن ها کار کنید همه از این عوامل هستند.

هزینه طراحی داخلی و بازسازی اداری

در طراحی فضای اداری کمک گرفتن از یک تیم مجرب بسیار مهم است. هزینه طراحی داخلی و بازسازی اداری برای یک اداره زیاد نیست ولی شما با همین هزینه می توانید از بی برنامه گی ها و دوباره کاری هایی که در حین یک پروژه اتفاق می افتد جلوگیری کنید. شما با توجه به برآورد هزینه ای که برای پروژه شما می شود می توانید هزینه طراحی داخلی، متریال و دستمزد تیم طراح و اجرا را مشخص کنید. با این وجود این هزینه ارزش این را دارد که شما پس از صرف زمان و هزینه خود یک نتیجه عالی بگیرید. در بازسازی یک فضای اداری ممکن است نیاز به تغییر نما، محیط حیاط و فضای داخلی باشد. یک تیم مجرب به گونه این پروژه را هدایت می کند تا در کم ترین زمان شما فضای داخلی مناسب برای کار خود را داشته باشید.

عوامل موثر بر هزینه طراحی داخلی

طراحی یک فضای داخلی ابعاد بسیار مختلفی دارد که شامل انتخاب نوع سبک، متریال، چیدمان، تاسیسات، مصالح، رنگ و… می شود و نتیجه کار به طور مستقیم با زندگی افراد سر و کار دارد. یک طراح داخلی فقط سعی نمی کند که برای کار یا محل زندگی شما یک فضای متفاوت خلق کند بلکه سعی می کند با متریال، نور، آب و … بازی کند و فضایی جذاب و دلنشین خلق کند. هزینه طراحی داخلی به عوامل بسیار بستگی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

طراحی داخلی

اولین مورد که بر قیمت طراحی داخلی تاثیر می گذارد حرفه ای یا آماتور بود شخص یا شرکت طراح است. سابقه طراح با نتیجه کار و هزینه کار ارتباط مستقیم دارد. زمانی که شما طراحی داخلی منزل خود را به یک فرد حرفه ای می سپارید این شخص کار را به بهترین شکل ممکن و با کم ترین هدر رفت هزینه برای شما انجام می دهد ولی فرد آماتور ممکن است هزینه دستمزد کمتری از شما دریافت کند منتها ممکن است به دلیل کم تجربه بودن هزینه های بشتری در قسمت خرید مصالح و … برای شما رقم بزند و نتیجه کار در نهایت باب دل شما نشود.

از دیگر عوامل مهم در تعیین هزینه داخلی یک پروژه، نوع متریالی است که در ساخت و ساز یک پروژه به کار می رود. اگر شما بخواهید از متریال موجود در بازار ایران استفاده کنید هزینه های شما به شدت کاهش می یابد ولی اگر تمایل داشته باشید جنس خاصی را از خارج از کشور وارد کنید طراح حدود ۵۰ درصد از شما بیشتر کارمزد دریافت می کند.

هزینه-طراحی-داخلی-و-متریال-به-کار-رفته-در-ساختمان

دوری و نزدیکی محل اجرای یک پروژه بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد. از دیگر عوامل محیطی تاثیرگذار بر روی هزینه طراحی داخلی می توان به شرایط آب و هوایی، میزان دسترسی راحت تر به محل و …. اشاره کرد. نوع قراردادی که شما با تیم طراح تنظیم می کنید بسیار مهم است. اگر شما فقط به یک مشاوره حضوری نیاز دارید قرار داد ساعتی برای شما مناسب است زیرا زمان زیادی برای مشاوره حضوری نیاز نیست ولی اگر نیاز به مشاوره همراه با اجرا دارید باید به سراغ تنظیم قرارداد درصدی بروید. قرارداد ساعتی و روز مزد برای یک قرار داد که به اجرا بخواهد ختم شود هزینه های زیادی را به کارفرما تحمیل می کند.

نوع طراحی که شما برای فضای داخلی خود در نظر گرفتید به صورت مستقیم بر هزینه طراحی داخلی تاثیر می گذارد. قطعا هزینه یک طراحی داخلی ساده با یک طراحی پیچیده متفاوت است. به طور مثال اگر شما برای آشپزخانه خود یک طرح خاص و پیچیده را در نظر بگیرید هزینه طراحی کابینت آشپزخانه  شما بسیار بالاتر می رود و در نهایت هزینه طراحی داخلی برای پروژه شما افزایش می یابد.

انتخاب سبک و متریال مناسب برای طراحی داخلی

بعد از انتخاب کارفرما و شرکتی که قرار است با آن قرارداد طراحی داخلی را ببندید باید در طی جلسات مشاوره سبک دکوراسیون داخلی خود را بر اساس علاقه و توصیه های مشاور مشخص کنید. در طراحی داخلی به طور کلی دو سبک کلاسیک و مدرن وجود دارد. هزینه طراحی داخلی برای هر سبک متفاوت است و به متریال آن نیز بستگی دارد. سبک کلاسیک به عبارت بسیار ساده همان چیدمان و دکور لوکس است و معمولاً در چنین طراحی داخلی از سنگ مرمر و … استفاده می شود. به دلیل مرغوب بودن و گران تر بودن این متریال هزینه طراحی سبک کلاسیک نیز بیشتر از سبک مدرن است. یکی از دلایل بیشتر بودن هزینه طراحی داخلی سبک کلاسیک بالا رفتن قیمت سنگ و مبلمان این سبک است.

هزینه-طراحی-داخلی-در-سبک-مدرن-بسیار-کم-تر-از-سبک-کلاسیک-است

دکوراسیون مدرن، شاخه های بسیار زیادی دارد که چوب و رنگ دو جز بسیار موثر در این سبک است، هزینه طراحی داخلی در سبک مدرن بسیار کم تر است و معمولاً در اکثر خانه ها و دفتر کارها می توان این سبک طراحی را دید. یکی از دلایلی که موجب محبوبیت سبک مدرن شده علاوه بر قیمت مناسب آن، این است که این سبک هیچ گاه قدیمی نمی شود بنابراین ویلا و خانه هایی که به درستی با این سبک طراحی شوند همیشه مد هستند  بعد از اینکه شما سبک مورد نظر خود را انتخاب کردید می توانید متریال را نیز انتخاب کنید چون انتخاب متریال کاملاً وابسته به سبک است. انتخاب مبلمان و چیدمان داخلی نیز باید متناسب با سبک طراحی داخلی خانه باشد.

انتخاب شرکت مناسب برای طراحی داخلی

زمانی که شما تصمیم می گیرید که تغییراتی در منزل یا دفتر کار خود ایجاد کنید و با بررسی هزینه طراحی داخلی شرکت ها تصمیم می گیرید که این کار را به یک فرد تازه کار بسپارید تا هزینه هایتان کم تر شود. ولی درست ترین کار این است که شما با توجه به هزینه های بالای خرید متریال از یک شرکت خبره کمک بگیرید تا مصالح و متریال شما حیف نشود و نتیجه کار همان طور که می خواهید پایان یابد. افراد خبره در این کار، مراحل کار را از اول مشخص می کنند و شما هزینه برای دوباره کاری و … پرداخت نخواهید کرد. یک شرکت کار را در زمان درست و سریع به شما تحویل خواهد داد. شرکتی که کار شما را می پذیرد امنیت محل کار و زندگی شما را هم تامین می کند. پرداخت هزینه تک تک پیمانکاران با شرکت است و شما دیگر دخالتی در این امور ندارید.

انتخاب-سبک-باید-متناسب-با-متراژ-محیط-و-قابلیت-های-محیط-باشد

اهمیت و وظایف یک طراح

به دلیل پیچیدگی های تکنولوژیکی برنامه ریزی و ساختمان سازی در عصر کنونی، دیگر امکان ندارد یک معمار یا طراح به تنهایی در تمام جنبه هایی که یک ساختمان مدرن را تشکیل می دهد متخصص باشد. با این حال، ضروری است که بسیاری از متخصصان که یک تیم را تشکیل می دهند، بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و دانش اولیه کافی برای انجام اهداف مشترک خود را داشته باشند. در حالی که معمار معمولاً به طراحی کلی ساختمان‌ها توجه می‌کند، طراح داخلی به جنبه‌ های دقیق ‌تر طراحی، پرسش‌ های خاص زیبایی‌ شناختی، عملکردی و روان ‌شناختی و خصوصیات فضا ها توجه دارد.

دکوراسیون-داخلی-اداره

یک طراح داخلی از ابتدای کار به شما مشاوره می دهد. او با تمامی سبک های دکوراسیون داخلی و هزینه طراحی داخلی آشناست و به شما کمک می کند متناسب با سبک مورد علاقه و میزان بودجه خود یک سبک و متریال را انتخاب کنید. طراح داخلی یک طرح دستی یا یک تصویر سه بعدی و… به مشتری تحویل می دهد. طراح در تمامی طول کار بر پروژه نظارت دارد تا کار به درستی انجام شود. یک طراح حرفه ای رنگ ها را بر اساس سبک انتخاب شده و متناسب با سلیقه شما بر اساس پالت رنگی انتخاب می کند. انتخاب درست رنگ می تواند به هر فضایی روح ببخشد و انرژی این فضا را کاملاً عوض کند. استفاده و بازی با نور و رنگ از توانایی ها و هنری است که یک طراح داخلی می تواند با آن در فضای داخلی معجزه کند. بنابراین انتخاب یک طراح و یک شرکت طراحی خبره می تواند به شما کمک کند که بهترین نتیجه را از هزینه ای که کردید، ببینید.

جمع بندی

انتخاب یک سبک مناسب و متریال مناسب برای یک فضا کمک می کند که کار طراحی به بهترین شکل انجام شود. یک فضای دلنشین در خانه و یا محیط کار می تواند برای شما آرامش زیادی را به ارمغان بیاورد و انرژی از دست رفته شما را در طول روز به شما برگرداند. با یک طراحی درست و به جا و در نهایت انتخاب صحیح مبلمان و دیگر عناصر منزل و محل کار می توانید از نتیجه کار لذت ببرید. انتخاب سبک کاملاً متناسب با سلیقه شما است و در نهایت این شما هستید که درخانه زندگی می کنید و شما باید از آن لذت ببرید فقط باید به این توجه کنید که سبک انتخابی تان با متراژ فضا و نور گیری محیط کاملاً مناسب باشد.

هزینه طراحی داخلی ۱۴۰۱ چقدر است؟

طراحی داخلی شامل فضا سازی داخل و خارج یک محیط که می تواند منزل مسکونی باشد یا محیط اداری و فروشگاهی باشد، می شود. به طور کلی می توان گفت که هزینه طراحی داخلی که برای منزل خود باید در نظر بگیرید شامل ۱۰ تا ۱۷ درصد از کل هزینه شما برای بازسازی یک فضا است.

چه عواملی بر هزینه طراحی داخلی تاثیرگذار است؟

عوامل مختلفی مثل: کیفیت متریال استفاده شده، نوع لوازمی که خریداری می شود، قدمت بنا،سابقه طراحان و ….

چه سبکی را برای طراحی داخلی انتخاب کنیم؟

انتخاب سبک مناسب برای طراحی به دو مورد بستگی دارد،  اولین مورد سلیقه شماست می توانید با دیدن ایده های مختلف و طراحی های مختلف از سبک های گوناگون انتخاب خود را انجام دهید.

مورد بعدی سبکی است که برای فضای منزل شما مناسب باشد در این صورت می توانید با مشورت گرفتن از کارشناسان سبک مناسب را انتخاب کنید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۸ از ۵
از مجموع ۵ رای

۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *