نمای مدرن

نما مدرن

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

طراحی و اجرای نما یکی از مهم ترین مراحل اجرایی هر ساختمانی می باشد .

نمای یک ساختمان ارتباط دهنده فضاهای داخلی بنا با محیط بیرون می باشد به عنوان مثال: می‌ توان از طریق نماسازی میزان تابش نور خورشید به فضاهای داخلی را کنترل کرد و یا با طراحی چشم اندازی زیبا دید بصری زیبایی را ایجاد کرد.

افراد اولین چیزی که از ساختمان می بینند و در ذهن افراد نقش می بندد نمای آن است.

یکی از سبک های محبوب و پرطرفدار در طراحی نمای ساختمان طراحی نما به سبک مدرن است این سبک در اوج سادگی ظاهری زیبا و جذاب ایجاد می کند و طراحی آن به گونه ای است که درک بصری آن برای ذهن راحت است .

در این سبک با استفاده از فناوری های نوین به ویژه بتن، فولاد و شیشه طرح های جذاب و چشم نواز خلق می‌ شود.

در طراحی نما به این سبک برای ایجاد ظاهری زیباتر طرح های ساده و یک دست بکار گرفته می شود البته این طرح‌ ها در عین سادگی دارای پیچیدگی های مهندسی می باشد که باعث می شود ذهنیت افراد جذب نحوه پیاده سازی آن شود.

در بازسازی ساختمان با استفاده از خطوط و احجام ساده ظاهری زیبا ایجاد می شود.

طراحی نما یکی از تخصص های شرکت بازسازی پدیده گستر مانا است . مهندسین و طراحان با تجربه ما با رعایت تمام اصول و قواعد سبک طراحی بهترین طرح ها را خدمت شما عزیزان می دهند.

طراحی نما به سبک مدرن مانند دیگر سبک ها دارای خصوصیات و ویژگی های مختص  خود میباشد که در ادامه قصد داریم به معرفی بارزترین ویژگی های این سبک بپردازیم:

  • سادگی در طراحی

در طراحی به این سبک باید از تزیینات اضافه پرهیز شود در این سبک گرایشات به سمت خطوط و الگوهای مینیمال می باشد.

در طراحی نما به سبک مدرن هیچگونه طرح‌ های پیچیده دیده نمی شود و همه چیز در اوج سادگی در جای خود قرار دارد و برای ایجاد ظاهری زیباتر می توان از ترکیب رنگ و متریال های مختلف در کنار هم استفاده کرد.

  • طراحی بازشو ها

اگر به ساختمان‌ هایی که به سبک مدرن طراحی شده اند توجه کرده باشید اغلب شاهد استفاده گسترده از سطوح شیشه ای هستید .

یکی از مهمترین و تاثیرگذارتر بخش ها در طراحی نمای ساختمان محل قرارگیری بازشوها می باشد البته این موضوع به چگونگی طراحی پلان بستگی دارد. در طراحی نما به این سبک شفافیت نقش مهمی دارد و به همین خاطر است که پنجره ها در این سبک نقش مهمی را ایفا می کنند.

در این سبک اغلب از پنجره‌های بزرگ و سرتاسری استفاده می شود. قاب پنجره ها در طراحی نما به این سبک دارای ظاهری ساده می باشند.

  • ایجاد تعادل در طراحی

برخلاف نمای کلاسیک که تمام اجزا و المان ها به شکل قرینه طراحی و اجرا می شود در سبک مدرن دیگر شاهد طرح های متقارن نخواهید بود بلکه در این سبک تعادل در طراحی ایجاد می شود.

ایجاد تعادل در طراحی یکی از مهمترین اصول در طراحی نما به این سبک می باشد تعادل میان تمام المان های به کار رفته در طراحی ایجاد می شود.

  • رنگ های مناسب

در طراحی نمای مدرن اغلب از پالت ها و ترکیب های رنگی روشن و خنثی استفاده می شود از پرکاربرد ترین رنگ ها می توان به رنگ سفید، کرم، خاکستری، قهوه‌ ای و بژ اشاره کرد.

  • انتخاب متریال مناسب

در طراحی نما به این سبک می توان از انواع متریال های مختلف متناسب با سلیقه شخصی افراد، میزان بودجه، شرایط اقلیمی و نوع طرح استفاده کرد.

در این سبک می توان از چند متریال در کنار یکدیگر استفاده کرد اما باید در ترکیب متریال ها به تناسب میان آن ها دقت داشته باشید.

در طراحی و اجرای نما به سبک مدرن می‌ توان از انواع متریال ها مانند: چوب، نمای کامپوزیت، بتن، آجر، شیشه و … استفاده کرد.

اغلب در بازسازی و طراحی نمای مدرن بیش از یک متریال استفاده می شود البته استفاده بیش از یک متریال به معنای استفاده بیش از حد در ترکیب متریال ها نیست زیرا این کار باعث دفرمه شدن طراحی می شود.

به طور کلی نماهای مدرن هرچه یکپارچه و یکدست در هارمونی نما طراحی شود جذاب تر و چشم نواز تر می شود در واقع پیچیدگی طرح های مدرن بیشتر در مهندسی آن است تا آنچه که در ظاهر به شکل کاملا واضح نشان داده می شود.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما