دکوراسیون داخلی منزل بر اساس فنگ شویی

تاثیر دکوراسیون داخلی منزل بر بهبود روحیه و خلق و خوی افراد انکار ناشدنی است. انرژی ناشی از دکوراسیون و طراحی داخلی تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی افراد دارد. مهم‌ترین فاکتور در چیدمان منزل هماهنگی جلوه‌های ظاهری و عملکردی اجزا و رنگ‌ها است. طراحی داخلی قوانین و اصول متفاوتی دارد. در چیدمان یک مکان، ابتدا باید به اصول اولیه یعنی کاربرد فضا و مفاهیم روانشناسی توجه شود. دیدگاه‌های مختلف نسبت به این دو موضوع موجب ایجاد شیوه‌های مختلف طراحی داخلی شده است.  همه شیوه‌های طراحی داخلی بر پایه ایجاد نظم و هماهنگی میان اجزا استوار هستند اما در اصول پایه‌ای و برخی جزئیات تفاوت دارند.

رنگ‌ها، بافت‌ها و متریال مختلف انرژی‌های مختلفی دارند و در نتیجه با چیدمان‌های متفاوت، انرژی‌های مختلفی بر فضا حاکم می‌شود. مثلا استفاده از متریال چوب در کنار پارچه‌های سبز رنگ، فضا را گرم و صمیمی می‌کند. اما استفاده از متریال استیل در کنار پارچه‌های آبی روشن محیط را روشن و بزرگتر نشان می‌دهد. به همان ترتیب ترکیب رنگ‌ها، بافت‌ها و متریال مختلف، تاثیرات متفاوتی بر احساس و فضای محیط دارند. شیوه‌های مختلف طراحی داخلی از قوانین خاص خود برای به کار گیری رنگ‌ها، بافت‌ها و متریال بهره می‌گیرند.

این روزها، قوانین فنگ شویی یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین شیوه‌های دکوراسیون داخلی منزل است. در فنگ شویی احساس و انرژی حرف اول را می‌زند. همه قوانین این شیوه دکوراسیون داخلی منزل بر پایه هماهنگی و تعامل اجزا برای ایجاد انرژی مثبت و احساس بیشتر در فضا است.

فنگ شویی چیست؟

حتما بارها نام فنگ شویی را شنیده‌اید. فنگ شویی علم استفاده از انرژی‌های موجود در طبیعت برای زندگی بهتر است. علم فنگ شویی از آیین سنتی شرق آسیا برگرفته شده است؛ البته مفاهیم این علم برای ایرانی‌ها ناملموس و غریبه نیست. در فنگ شویی به ارتباط میان انسان و طبیعت پرداخته می‌شود و با ایجاد هماهنگی و تعادل در زندگی، شادی، نشاط و آرامش انسان را افزایش می‎دهد. هدف فنگ شویی تزریق کردن احساس و انرژی مثبت به زندگی از طریق به کارگیری تکنیک‌های خاص این علم است.

دکوراسیون داخلی منزل به کمک فنگ‌ شویی

قوانین فنگ شویی بر چند اصل استوار است:

  • صلح و دوستی
  • خوشبختی و سعادت
  • سلامت

در بازسازی منزل و دکوراسیون داخلی به روش فنگ شویی نیز به این اصول توجه می‌شود. در این روش، محل قرارگیری اشیا مختلف بر طبق الگوهای متفاوتی که بر اساس علم فنگ شویی شکل گرفته است، مشخص می‌شود. فنگ شویی عدد کوا، فنگ شویی مربع لوشو یا نقشه باگوا، روش ۴۵ درجه و… از جمله الگوهای طراحی داخلی به کمک فنگ شویی هستند. هر کدام از این الگوها قوانین خاص خود را دارند و باید با توجه به پلان نقشه مکان مورد نظر بهترین روش را برای چیدمان انتخاب شود.

 استفاده از قوانین فنگ شویی شادی، نشاط، صمیمیت و انرژی مثبت را به محیط مورد نظر وارد می‌کند. در فنگ شویی به جزئی‌ترین مسائل نیز توجه می‌شود و حتی محل قرارگیری آینه، ساعت یا تابلوها نیز بر اساس قوانین فنگ شویی تعیین می‌شود. رعایت کردن این نکات جزئی، کار چندان سختی نیست اما تاثیر بسزایی در بهبود انرژی حاکم در محیط دارند.

عناصر طبیعی، جزء جدا نشدنی فنگ شویی

روح انسان در پیوند با طبیعت است و بودن در طبیعت و در کنار درخت، رود، کوه‌ها و… حس خوبی به همه افراد می‌دهد. در فنگ شویی طبیعت بسیار محترم شمرده می‌شود. می‌توان عناصری مثل سنگ، صدف، چوب، گیاهان و… را به عنوان نماینده طبیعت به دکوراسیون داخلی منزل اضافه کرد تا تاثیرات و انرژی مثبت آن‌ها وارد محیط شود. البته توجه داشته باشید که عناصر مصنوعی مثل گل‌های پلاستیکی و… در فنگ شویی جای ندارند. کوه و دریا را فراموش نکنید و به کمک تصاویر و تابلوها از انرژی فوق العاده این عناصر را وارد خانه خود کنید. قرارگیری این عناصر نیز باید تابع اصول فنگ شویی باشد تا بیشترین تاثیر را داشته باشد.

نور را فراموش نکنید. بدون شک نور طبیعی خورشید تاثیر زیادی در انرژی فضا دارد. لامپ‌ها و نور مصنوعی نمی‌توانند این انرژی را به محیط بدهند و به همین دلیل در طول روز و تا جایی که امکان دارد باید از نور طبیعی خورشید استفاده شود. فنگ شویی به شما می‌گوید هرچه بیشتر طبیعت را به خود نزدیک کنید پس پرده‌ها را کنار بزنید تا نور خورشید منزل شما را روشن کند.

هیچوقت دیر نیست، فنگ شویی را وارد دکوراسیون داخلی منزل خود کنید

اگر خانه شما بر اساس فنگ شویی طراحی نشده است می‌توانید با بازسازی منزل و به کارگیری اصول فنگ شویی، از تاثیرات مثبت فنگ شویی بهره ببرید. شاید با شنیدن اسم بازسازی ساختمان از دردسرها و مشکلات آن بترسید اما اصلا جای ترس و نگرانی نسیت چون می‌توانید این کار را به شرکت‌های معماری بسپارید تا این کار را به صورت کاملا اصولی و درست انجام دهند. بدون شک با اعتماد به یک شرکت معماری و سپردن طراحی و بازسازی منزل به متخصصان و اهل فن شاهد نتیجه بهتری خواهید بود. پس از اتمام بازسازی ساختمان متوجه تفاوت‌های اساسی منزل خود از نظر سطح انرژی و صمیمیت خواهید شد و تاثیر فنگ شویی را به طور عینی حس می‌کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *