طراحی و بازسازی ویلا چیست؟

خانه های ویلایی به عنوان اقامتگاه های موقت و یا دائمی با گذشت زمان دچار فرسودگی و آسیب هایی می شوند که نیاز به تعمیر و بازسازی پیدا می‌ کنند در این صورت بحث نوسازی ویلا و یا بازسازی ویلا با توجه به شرایط و خواسته ها و همچنین میزان آسیب ها مطرح می گردد .

در بسیاری از موارد بالا بودن هزینه های ساخت ویلا و یا حتی وجود حس نوستالژیک به یک ویلای قدیمی باعث می شود که افراد خواسته ها و نیازهای خود را در قالب بازسازی ویلا تامین نمایند .

بازسازی ویلا نیازمند به توجه بالا به تمام جزئیات می باشد و باید تمام مراحل گام به گام و مطابق با استانداردها و قوانین طراحی و اجرای ویلا انجام گیرد به همین منظور شرکت پدیده گستر مانا کادری مجرب از بهترین مهندسین و طراحان را جهت ارائه بهترین طرح ها در حوزه طراحی و بازسازی ویلا برای شما عزیزان در نظر گرفته است .

می‌ توان گفت که طراحی ویلا یکی از پروژه هایی می باشد که معمار می تواند اوج هنر و خلاقیت خود را در آن به نمایش بگذارد .

  • مراحل بازسازی

گام نخست در بازسازی ویلا تعیین اهداف بازسازی می باشد .

اگر هدف از بازسازی بهبود وضعیت فعلی فضا باشد به اقدامات اصلاحی نظیر اضافه و یا حذف تیغ بندی ها و زیبا سازی بخش های مختلف ، اصلاح و تغییر نازک کاری ها ، دیوارپوش ، کفپوش و … یا تعمیر موارد این چنینی پرداخته می‌شود اما اگر هدف اصلی توسعه فضایی و کالبدی بنا باشد اقدامات الحاق و تقویت سازه ای _ تاسیساتی و همچنین معماری دچار تغییراتی می شود .

هماهنگی و طراحی همزمان نمای ویلا و همچنین طراحی دکوراسیون داخلی آن نیز در تمام مراحل پروسه لازم است و باید مد نظر قرار گیرد .

مرحله بعدی برنامه ریزی برای توسعه ویلا می باشد که با توجه به درجات مختلف بازسازی و توسعه یک برنامه عملکردی که بر پایه اولویتهای طرح برنامه ریزی شده باشد تنظیم میگردد که در کاهش زمان و همچنین هزینه‌ های بازسازی ویلا کمک چشمگیری میکند .

بازبینی ، اصلاح و تقویت زیرساخت های تاسیساتی و سازهای قسمت های مختلف در مرحله اول قرار دارد و تغییر تیغ بندی ها طراحی دکوراسیون داخلی و نازک کاری در فازهای بعدی اجرا قرار دارند .

ممکن است در ابتدای کار نیازها و خواسته های زیادی برای بازسازی یک خانه ویلایی وجود داشته باشد اما باید دید واقع بینانه ای نسبت به میزان بودجه دردسترس و اقدامات ضروری و اساسی طرح داشته باشیم تا در زمان مشخص به اهداف درستی دست پیدا کنیم و در این بین باید هزینه های پیش بینی نشده را نیز در نظر داشته باشیم که در این زمینه مشورت با یک متخصص با سابقه در این زمینه کمک چشمگیری به شما خواهد کرد بنابراین شرکت معماری پدیده گستر مانا افرادی با سابق ، متخصص و حرفه‌ ای را برای این امر در نظر دارد تا در این زمینه همراه شما عزیزان باشد .

مهندس معمار ابتدا نقشه موجود ویلا را مورد بررسی قرار می گیرد تا مبنایی دقیق برای ارائه طرح های جدید باشد تا پروسه به صورت کاملاً تخصصی و حرفه ای پیش رود .

طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر چشمگیری در بازسازی ویلا دارد بنابراین یک طراح داخلی حرفه ای و متخصص در این زمینه می‌تواند به طراحی بهینه و اجرای دکوراسیون داخلی و فضاسازی بخش‌ های داخلی با بالاترین کیفیت و کمترین زمان ، بهترین طرح ها را به شما عزیزان ارائه دهد .

به دلیل اینکه بازسازی ویلا کار هزینه‌ بری می باشد علاوه بر بهبود کیفیت زندگی باید ارزش افزوده حاصل از این صرف هزینه و زمان نیز مد نظر باشد به عنوان مثال ارائه طرحی که مختص مد و سلیقه یک دوره است در بازسازی ویلا چندان توصیه نمیشود .

از لحاظ کیفیت بالای اجرا و همچنین نوع متریال نیز باید از با کیفیت ترین آنها استفاده شود تا پس از گذشت چند سال هزینه‌ های اضافی و دوباره مشکل ساز نشود .

استفاده از متریال های با کیفیت در صرفه جویی هزینه در بلندمدت کمک چشمگیری می کند .

  • انتخاب سبک

یکی دیگر از مراحل بازسازی ویلا انتخاب سبک می باشد ، طراحی داخلی با استفاده از سبکهای مختلفی قابل طراحی و اجرا می باشد که انتخاب آن نیز به اندازه فضا ، میزان بودجه ، سلیقه شخصی و توجه به نیازهای کارفرما و … بستگی دارد به عنوان مثال برای افرادی که به دنبال تجمل گرایی و ایجاد فضایی مجلل و لاکچری هستند پیشنهاد ما انتخاب سبک کلاسیک است اما افرادی که علاقه مند به ایجاد فضاهای ساده و لوکس می باشند اولین پیشنهاد ما به این عزیزان سبک مدرن است .

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما