طراحی نما

طراحی-نما

طراحی نما

یکی از مهم ترین مباحث در اجرای هر پروژه ای طراحی نمای ساختمان می باشد در واقع افراد به محض ورود به بنای شما اولین چیزی که توجه آنان را به خود جلب می نماید نوع طراحی نمای بنا می باشد بنابراین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. طراحی نمای ساختمان با استفاده از سبک های مختلف و متریال های گوناگونی با توجه به سبک و نوع اقلیم منطقه قابل طراحی و اجرا می باشد .

طراحی نمای بنا باید به گونه‌ ای باشد که علاوه بر رعایت ضوابط شهرداری و ایجاد همخوانی با فضای اطراف ، ظاهری زیبا و جذاب نیز داشته باشد بنابراین شرکت معماری پدیده گستر مانا افرادی متخصص و حرفه ای را برای این مبحث در نظر گرفته است تا با ارائه بهترین طرح ها طبق اصول و قواعد نمایی متفاوت ، زیبا و جذاب مطابق با میزان بودجه ، سبک انتخابی و سلیقه شخصی کارفرمایان محترم طراحی نمایند .

نما کلاسیک

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

نما مدرن

هنگام ورود به یک ساختمان و یا حتی عبور از جلوی آن اولین چیزی که توجه افراد را به خود جلب می نماید طراحی نمای ساختمان میباشد ، طراحی نمای یک ساختمان تاثیر چشمگیری در نوع برداشت افراد از کیفیت و ساخت هر بنایی دارد در حقیقت طراحی نما یکی از مهم ترین بخش های هر پروژه ای به شمار می آید و هویت یک ساختمان می باشد که باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که با محیط پیرامون و ساختمان‌ های مجاور خود هماهنگی ایجاد کند .

شرکت طراحی پدیده گستر مانا در زمینه طراحی نما که جزء اصلی هر پروژه ای می باشد ، با سالها سابقه و تجربه درخشان در زمینه طراحی نما آماده ارائه بهترین طرح ها به شما عزیزان می باشد .

طراحی نمای یک ساختمان باید بیانگر کاربرد و عملکرد ساختمان نیز باشد به طور مثال نمای یک ساختمان اداری باید با کاربرد بنا همخوانی داشته باشد و همچنین طراحی آن به گونه ای باشد که با محیط اطراف خود همخوانی داشته باشد ، طراحی نما در مناطق مختلف یک شهر نیز متفاوت می باشد و باید مهندس معمار در هر منطقه‌ ای با توجه به بافت آن محیط نمای یک ساختمان را طراحی و اجرا نماید البته سلیقه شخصی کارفرما نیز در طراحی نما تاثیر گذار می باشد اما این موضوع در سطح گسترده شهری و همچنین بافت شهری و اصول زیبایی شناسی می تواند تاثیرگذار باشد و باعث ایجاد ناهماهنگی در بافت شهری شود بنابراین سلیقه شخصی کارفرما بدون در نظر داشتن بافت محیط نه تنها کمکی به زیباتر شدن نمای بنا نمی‌ کند بلکه باعث ناهماهنگی نیز می گردد. نمای هر بنایی در یک شهر تاثیر مستقیم بر خیابان ها و … که در آن قرار گرفته است دارد .

در ادامه این مقاله شرکت طراحی پدیده گستر مانا به معرفی برخی از اصول طراحی نما می پردازیم با ما همراه باشید :

طراحی نمای یک بنا بر جذابیت بیشتر ساختمان و فضاهای اطرافش تاثیر گذار می باشد در حقیقت بهتر است که طراحی نمای یک ساختمان علاوه بر اینکه زیبا و منحصر به فرد باشد با همسایگی سایر بناهای اطراف نیز هماهنگی ایجاد نماید .

نورپردازی درست و اصولی یکی از مهمترین عوامل در ایجاد نمایی زیبا و اصولی می باشد که باعث می شود که نمای ساختمان در شب نیز همچون روز تاثیرگذار و چشم‌ نواز باشد بنابراین طراحی نورپردازی به اندازه طراحی نمای ساختمان حائز اهمیت می باشد .

نورپردازی باید متناسب با نوع طراحی نما انجام شود تا ظاهری زیبا و چشم‌ نواز ایجاد نماید. از دیگر موارد مهم در طراحی نما می توان به طراحی نمای ساده و خوانا اشاره کرد باید در طراحی از ایجاد تنوع بیش از اندازه پیشگیری شود .

  • مصالح پر کاربرد در طراحی نما

نوع و سبک طراحی نمای ساختمان نشان دهنده کاربری و هویت بنا می باشد در پروسه طراحی نما و انتخاب سبک و متریال مناسب آن باید سازه و کاربری بنا در نظر گرفته شود.

ظاهر و حفظ زیبایی در درجه اول و وزن هر کدام از آنها در درجه دوم تاثیر گذار است. استفاده از مصالح مختلف همچون چوب و ورق آلومینیوم ، سنگ های صنعتی ، سرامیک پرسلانی و….. هر یک وزن های متفاوتی به بنا می دهد اما به طور کلی در انتخاب مصالح یک بنا تنوع بافت و رنگ مصالح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

از پرکاربردترین مصالح در طراحی نمای ساختمان ها می‌ توان به انواع سنگ های طبیعی ، نماهای شیشه ای ، نمای آجری ، نماهای کامپوزیت ، نماهای بتن اکسپوز و غیره اشاره کرد .

  • انتخاب سبک

طراحی نمای یک ساختمان با استفاده از سبک های مختلفی قابل طراحی و اجرا می باشد. امروزه انواع مختلفی از سبک های گوناگون با خصوصیات و ویژگی های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی ،میزان بودجه و … هر یک از آنان را برای طراحی نمای ساختمان خود استفاده کنید البته انتخاب سبک مناسب برای طراحی نیاز به شناخت کافی دارد که شرکت پدیده گستر مانا با در نظر داشتن کادری مجرب و حرفه ای و سابقه ای درخشان در این زمینه آماده مشاوره و ارائه بهترین طرح ها به شما عزیزان می باشد تا با شناخت کافی ، سبک مورد نظر خود را برای طراحی نما انتخاب نمایید .

از پرکاربردترین سبک ها برای طراحی نما می توان به طراحی نمای مدرن ، طراحی نمای کلاسیک یا رومی ، طراحی نمای تلفیقی ( این نوع طراحی اغلب برای ساختمان های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد ) و .‌‌‌.. اشاره کرد .

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما