طراحی نمای کلاسیک

نما کلاسیک

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

نمای یک ساختمان اولین چیزی است که توجه افراد را به خود جلب می کند، طراحی نمای ساختمان نمایانگر سبک و نوع طراحی داخلی آن می باشد. نما کالبد یک ساختمان است بنابراین طراحی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

امروزه سبک های متنوعی در زمینه معماری و طراحی نما وجود دارد که افراد می توانند در بازسازی ساختمان با توجه به سلیقه شخصی، میزان بودجه و … یکی از آنها را برای طراحی نما انتخاب کنند البته باید به این نکته توجه داشته باشید که برای طراحی نمای ساختمان باید از همان سبک استفاده کنید که طراحی دکوراسیون داخلی آن بر پایه اصول و قواعد آن سبک طراحی و اجرا شده است، یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سبک ها در بازسازی ساختمان سبک کلاسیک است. امروزه استفاده از این سبک در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری، مسکونی و ویلا سازی بسیار رواج‌ یافته و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

طراحی نما کلاسیک یا رومی برگرفته از معماری دوره کلاسیک روم و یونان باستان می باشد.

  • تاریخچه معماری کلاسیک

این سبک در قرن چهارم و پنجم میلادی تکامل پیدا کرد و به دلیل کشور گشایی این دو تمدن بر روی بسیاری از نقاط دنیا تسلط یافتند و بسیاری از کشورها از فرهنگ و معماری کشور روم و یونان تاثیر گرفتند، پس از آن در قرن نهم تا دوازدهم میلادی استفاده از آن در کشورهای اروپایی رواج پیدا کرد و در نهایت در قرن نوزدهم میلادی در اروپا توسعه یافته و به اوج خود رسید.

در طراحی نما به سبک کلاسیک به دلیل استفاده از مصالح با کیفیت، طرح های زیبا و پیچیده کلاسیک، ستون و سرستون های زیبای این سبک، دارای ظاهری بسیار زیبا و خاص می باشد.

این سبک اصیل و مجلل محبوبیت بالایی در میان مردم دارد و امروزه یکی از پرکاربرد ترین سبک ها در طراحی نما و دکوراسیون داخلی می باشد. سبک کلاسیک ظاهری مجلل و باشکوه به نمای ساختمان می بخشد.

  • مشخصات بارز نمای رومی

طراحی نمای کلاسیک مانند دیگر سبک ها دارای مشخصات و ویژگی‌ های مختص خود می باشد که از مهمترین آن می‌ توان به طراحی قوس های گرد و عریض، استفاده از مجسمه، ستون و سرستون، طرح های زیبا و پیچیده و … اشاره کرد.

البته به کارگیری از تمام این جزئیات دلیل بر زیبایی نمای ساختمان نمی‌ شود بلکه چگونگی و استفاده صحیح از این المان ها و ترکیب و چیدمان درست آن است که می تواند یک اثر فوق العاده خلق کند و این کار باید توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام شود تا به این ترتیب بتوان به نتیجه مطلوبی دست پیدا کرد.

شرکت بازسازی پدیده گستر مانا دارای کارنامه ای درخشان در زمینه طراحی و اجرای انواع پروژه های مسکونی، اداری، تجاری و … می باشد. یکی از تخصص های طراحان تیم پدیده گستر مانا طراحی نمای کلاسیک است.

طراحان متخصص و با تجربه ما با توجه به نیاز و سلیقه افراد و همچنین در چارچوب اصول و قواعد این سبک بهترین طرح ها را خدمت شما عزیزان ارائه می دهند.

  • متریال و مصالح

به طور کلی در طراحی به سبک کلاسیک از متریال های طبیعی استفاده می شود یکی از پرکاربرد ترین متریال ها در طراحی نمای کلاسیک سنگ می باشد سنگ طبیعی مرمر گرانیت و تراورتن و در برخی موارد ( اغلب در پروژه های ویلا سازی ) از سیمان سفید نیز استفاده می شود.

استفاده از مصالح با کیفیت علاوه بر این که باعث افزایش عمر مفید ساختمان می گردد ظاهری زیباتر به نمای بنا می بخشد.

در برخی موارد در اجرای نمای کلاسیک شاهد جایگزینی سیمان سفید به جای سنگ هستیم البته اجرای نما سازی با استفاده از سیمان سفید نیازمند مهارت زیادی می باشد اما به دلیل آنکه نرخ سیمان از سنگ کمتر است استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه بوده و در هزینه های کلی شاهد کاهش چشمگیری خواهید بود.

نمای کلاسیک سیمانی از نظر قیمت مقرون به صرفه تر می باشد اما نمای سنگی از کیفیت بالاتری برخوردار است.

  • ایجاد تقارن و تناسب در طراحی

یکی از ویژگی ها و نشانه های بارز سبک کلاسیک ایجاد تقارن در طراحی می باشد. تقارن به گونه ای اجرا می شود که می‌ توان آن را به خوبی در تمام اجزا و عناصر مشاهده کرد.

ستون ها و پنجره و … همگی با فاصله ی یکسانی و به شکل قرینه طراحی می شوند پنجره ها در این سبک اغلب مستطیل شکل و دارای تزیینات متقارن هستند.

  • طراحی ستون و سرستون

ستون و سرستون های کلاسیک یکی از زیباترین اجسام و عناصر این سبک می باشد.

اغلب در قسمت ورودی بنا دو یا چهار ستون به صورت قرینه طراحی می شود تا به این ترتیب ورودی زیبا و باشکوهی خلق شود.

سر ستون های این سبک با توجه به نوع طراحی به شیوه های دوریک، یونیک و کرینتیان طراحی می شوند که هر یک دارای ظاهری متفاوت و زیبا می باشد.

به طور کلی طراحی سقف و ستون در سبک کلاسیک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد زیرا با افزایش ارتفاع سقف و ستون می توان از عظمت و شکوه بیشتری به بنا بخشید ستون های طراحی شده در این سبک دارای ارتفاع بلندی هستند.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما