طراحی دکوراسیون کافی شاپ

طراحی دکوراسیون کافی شاپ

بازسازی و طراحی اصولی کافی شاپ در جلب توجه مشتریان و ترغیب افراد به مراجعه مجدد آن ها تاثیر چشمگیری دارد در واقع فضای کافی شاپ باید به گونه‌ ای باشد که افراد هنگامی که در آن محیط قرار دارند حس خوبی به فضای اطراف خود داشته باشند تا باعث شود که مجدد به آن فضا مراجعه کنند . یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ باید به آن توجه ویژه داشته باشید ایجاد فضای گرم و صمیمی می باشد.

در این مقاله شرکت معماری پدیده گستر مانا قصد داریم نکات مهمی را درباره طراحی دکوراسیون کافی شاپ خدمت شما عزیزان ارائه دهیم همراه باشید؛

اولین گام در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ انتخاب سبک طراحی برای دکوراسیون داخلی میباشد، انتخاب سبک به عوامل مختلفی مانند میزان بودجه، لوکیشن و موقعیت مکانی، جامعه مشتریان هدف و نوع آیتم های منو ارتباط مستقیمی دارد.

برخلاف رستوران، کافی شاپ فضایی گرم و صمیمی می باشد و افرادی که به آن محیط مراجعه می کنند آزاداند در آن به عنوان یک فضای دنج دو نفره یا پاتوق دوستانه دور هم جمع شوند بنابراین به دلیل آنکه مکانی برای گروه های بسیار متنوعی از افراد می باشد نحوه چیدمان و طراحی داخلی آن باید به گونه ای انجام شود تا به حریم شخصی تمامی مشتریان احترام گذاشته شود.

مانند هر کسب و کار دیگری در طراحی داخلی تجاری، در طراحی کافی شاپ نیز هدف اصلی افزایش میزان سود و کاهش هزینه ها و توجه به نیاز و جلب رضایت مشتری می باشد.

در واقع طراحی کافه با هر سبکی که طراحی شود آنچه حائز اهمیت است توجه به هماهنگی عناصر مختلف در کنار یکدیگر است چرا که نتیجه کار یعنی رنگ انتخاب شده برای دیوارها، نوع نورپردازی، انتخاب میز و صندلی و … تعیین کننده جامعه هدف شما خواهد بود.

  • تاثیر نورپردازی در طراحی کافی شاپ

نورپردازی نقش چشمگیری در ایجاد فضای گرم برای مراجعین ایفا می کند در واقع نورپردازی عنصری است که باعث می‌ شود یک طراحی خوب تبدیل به یک طراحی عالی شود با طراحی اصولی نورپردازی می توان فضایی مثبت و در عین حال زیبا و آرامبخش ایجاد کرد.

به عنوان مثال می توانید از شمع و یا چراغ های زیبا برای روشنایی محیط استفاده کنید علاوه بر آن برای ایجاد یک فضای گرم و زیبا در شب می توانید از رنگ های ملایم و گرم استفاده کنید.

برای ایجاد فضایی جذاب تر و در عین حال لوکس تر می توانید از آویزهای سقفی استفاده کنید این آویزها مناسب کافی شاپ میباشند و دارای طول بلندی هستند که در آن از چند لامپ استفاده شده است زمانی که تعداد بالایی از این آویز در کنار هم قرار گیرند فضایی فوق العاده رویایی و زیبایی در فضای کافی شاپ شما ایجاد می کنند.

در طراحی دکوراسیون کافی شاپ ها می توان از انواع نورپردازی مانند نورپردازی تاکیدی، تزئینی و … استفاده کرد.

  • میز و صندلی

انتخاب و خرید میز و صندلی یکی دیگر از عناصری است که مانند دیگر عناصر باید متناسب با سبک انتخابی برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ خریداری و چیدمان شود به عنوان مثال برای طراحی دکوراسیون به سبک مدرن مبلمان ساده مدرن مناسب فضای کافی شاپ شما می باشند و یا اگر سبک طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ روستیک می باشد میتوانید از از نیمکت و میز و صندلی های چوبی زیبای مناسب این سبک استفاده کنید به این نکته توجه داشته باشید که در طراحی داخلی کافی شاپ ایجاد فضایی گرم و صمیمی باید در اولویت قرار گیرد چوب طبیعی یکی از متریال هایی می باشد که در هر فضایی که استفاده شود باعث ایجاد فضایی گرم و صمیمی می شود بنابراین توصیه می‌کنیم که در طراحی کافی شاپ خود حتما از این متریال استفاده کنید‌.

  • طراحی نمای بیرونی

یکی از اصلی ترین مراحل طراحی کافی شاپ طراحی نمای بیرون آن می باشد نمای بیرونی نشانگر نوع طراحی و حال و هوای فضاهای داخلی آن می باشد ، طراحی نمای کافی شاپ باید مطابق با سبک انتخابی برای دکوراسیون داخلی کافی شاپ انجام شود به عنوان مثال اگر سبک روستیک را انتخاب کرده باشید می توانید با استفاده از میز و صندلی های زیبای چوبی در جلوی درب کافی شاپ و با استفاده از سایبان زیبای ظاهری زیبا ایجاد کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که هنگام طراحی بیرونی کافی شاپ از طرح های گیج کننده، شلوغ و پیچیده استفاده نکنید، بهتر است از یک پس زمینه ساده و در عین حال جالب و شیک استفاده کنید و یا نام منوی کافی شاپ را طوری طراحی کنید که به خوبی قابل شناسایی و خواندن باشد علاوه بر آن می‌ توانید از رنگ های جذاب و چشمگیر و یا متضاد نیز استفاده کنید.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما