طراحی دکوراسیون پذیرایی

طراحی دکوراسیون پذیرایی

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

اتاق پذیرایی یکی از مهم‌ ترین بخش های خانه می باشد و به دلیل آن که فضایی برای همنشینی با اعضای خانواده و مهمانان می باشد طراحی دکوراسیون داخلی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بی شک سبک و طرح های بسیار متنوعی در زمینه طراحی داخلی بخش پذیرایی وجود دارد ، برای طراحی داخلی منزل باید به این نکته توجه داشته باشید که با ایجاد هارمونی میان تمام اجزا و بخش های مختلف خانه و همچنین طراحی درست و اصولی طبق اصول و قواعد در نظر گرفته شده می توان فضایی زیبا، دلنشین و آرام بخش طراحی کرد. این کار باید توسط افراد باتجربه و متخصص در این زمینه انجام گیرد تا بتوان به نتیجه مطلوبی دست پیدا کرد.

شرکت معماری پدیده گستر مانا یکی از بهترین شرکت های معماری در ایران است، طراحان تیم پدیده گستر مانا در اغلب نقاط کشور پروژه های معماری کم نظیری را طراحی و اجرا کرده اند. مهندسین و طراحان با تجربه تیم پدیده گستر مانا همواره در تلاشند تا با ارائه بهترین طرح ها در کنار شما کارفرمایان محترم باشند.

  • طراحی سالن پذیرایی بزرگ

اولین نکته ای که در طراحی سالن پذیرایی با متراژ بالا باید در نظر داشته باشید حفظ انسجام در فضای سالن می باشد به عنوان مثال ترکیب رنگ هایی که در کنار هم تطبیق پذیری مناسبی دارند می تواند در ایجاد انسجام در فضا کمک چشمگیری کند. رنگ مبلمان، فرش، دیوار و پرده باید به گونه ای انتخاب شود که با یکدیگر تطبیق پذیر بود و مکمل هم باشند.

در طراحی و دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی بزرگ دست شما برای انتخاب رنگ باز است و به دلیل اینکه فضای بزرگی در اختیار دارید می توانید از رنگ های مختلف با طیف های تیره و روشن به صورت متضاد یا مکمل ، مطابق با سلیقه شخصی خود استفاده کنید. به طور کلی طراحی فضای بزرگ نسبت به فضاهای کوچک راحت تر می باشد.

در طراحی سالن پذیرایی بزرگ می توان از انواع مبلمان استفاده کرد زیرا به دلیل در اختیار داشتن فضای بزرگ هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد البته همانطور که می دانید انتخاب مبلمان طبق سبک انتخابی برای طراحی دکوراسیون داخلی انجام می گیرد به عنوان مثال در طراحی داخلی مسکونی مدرن می توانید از مبلمان راحتی و ساده این سبک استفاده کنید و یا در سبک کلاسیک باید از مبلمان زیبای کلاسیک که دارای طرح های زیبا و پیچیده هستند به کار ببرید.

نکته بعدی عمق بخشی به فضای اتاق می باشد برای این کار می توانید از کوسن های طرح دار و فرش استفاده کنید‌. استفاده از فرش برای قسمت پذیرایی علاوه بر اینکه باعث القای حس گرما و صمیمیت می شود به فضا عمق نیز می بخشد.

  • طراحی اتاق پذیرایی کوچک

همانطور که میدانید طراحی فضای کوچک کمی دشوار تر از فضای بزرگ می باشد اما با یک برنامه‌ ریزی دقیق و اصولی می توان حتی فضای کوچک را زیبا و کاربردی طراحی کرد برای این کار تنها کافیست به نکاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم توجه داشته باشید.

یکی از مهمترین نکات در طراحی اتاق پذیرایی کوچک انتخاب صحیح و هوشمندانه وسایل و ایجاد فضایی کاربردی و ساماندهی شده و عدم ایجاد هرج و مرج می باشد.

پیشنهاد می کنیم برای چیدمان این بخش از مبلمان ساده استفاده کنید که ابعاد و اندازه ی بزرگی ندارند . یکی از بهترین گزینه ها مبلمان سبک مدرن و مینیمال میباشد استفاده از مبلمان کلاسیک به دلیل ابعاد بزرگ و طرح های شلوغی که دارند برای فضاهای کوچک توصیه نمی شود.

نکته بعدی انتخاب صحیح رنگ می باشد،توصیه می شود در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید تا با ایجاد خطای دید باعث شود و فضای اتاق دلباز تر و بزرگتر از آنچه که هست به نظر آید . طیف های روشن رنگ های خنثی نیز گزینه مناسبی برای این بخش می‌ باشد.

  • انتخاب سبک

امروزه سبک‌ های بسیار متنوعی در زمینه معماری و بازسازی ساختمان مسکونی وجود دارد که شما میتوانید متناسب با سلیقه و میزان بودجه خود یکی از آنها را برای طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب کنید.

همانطور که می دانید برای طراحی پخش پذیرایی نیز از همان سبکی استفاده می‌ شود که طراحی دکوراسیون داخلی سایر بخش های خانه از آن پیروی می کنند.

از پرکاربردترین سبک ها در طراحی داخلی می توان به سبک مدرن و سبک کلاسیک اشاره کرد . هر یک از این سبک ها دارای خصوصیات و ویژگی های مختص خود می باشد به عنوان مثال در طراحی مدرن همه چیز در اوج سادگی طراحی می شود و هدف اصلی طراح عملکرد گرایانه بودن فضا می باشد این سبک به دلیل کاربردی بودن ، ایجاد فضایی ساده و … یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی داخلی اتاق پذیرایی با متراژ کوچک می باشد در مقابل این سبک، طراحی داخلی کلاسیک قرار دارد این سبک فضایی فوق العاده مجلل و باشکوه ایجاد می کند.

مبلمان این سبک نسبت به سبک مدرن دارای ابعاد بزرگتری هستند.

این سبک به دلیل استفاده از طرح های شلوغ و پیچیده گزینه مناسبی برای فضای کوچک نمی باشد.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما