طراحی دکوراسیون اداری اتاق کار

طراحی دکوراسیون اتاق کار

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

طراحی اتاق کار می‌ تواند در شرکت و یا اداره ای که در آن کار می کنید و یا در خانه باشد . طبق تحقیقات اخیر دانشگاه هاروارد تعداد افرادی که کارهای دفتری خود را در خانه انجام می دهند روز به روز در حال افزایش است آنان علت اصلی این کار را آرامش و محیط آرام خانه می‌ دانند ، کار در محیط خانه باعث القای حس آرامش به افراد می گردد و در نتیجه باعث می شود کارایی افراد بیشتر شود بنابراین روز به روز تقاضای طراحی و دکوراسیون آفیس یا دفتر کار خانگی بیشتر می‌ شود بنابراین شرکت معماری پدیده گستر مانا قصد دارد نکاتی را درباره دیزاین و طراحی اداری خدمت شما عزیزان ارائه دهد با ما همراه باشید:

برای طراحی یک اتاق کار خانگی باید ابتدا یک اتاقی را که در یک کنج دنج خانه و به دور از هیاهو و سر و صدا است را انتخاب کنید زیرا محیطی که شما قصد کار در آن را دارید پیش از هر چیز نیازمند فضایی آرامبخش و به دور از شلوغی و سر و صدا می باشد.

به احتمال زیاد شما ساعات زیادی را در این اتاق مشغول به کار می باشید بنابراین در بازسازی به این نکته توجه داشته باشید که اتاقی که برای اتاق کار در نظر میگیرید فضایی بسته نباشد و تا جای امکان اتاقی را در نظر بگیرید که هم از لحاظ ابعاد و اندازه مناسب باشد و هم دارای پنجره باشد.

  • انتخاب رنگ مطابق با سلیقه شخصی

رنگ یکی از حساس ترین و مهم ترین انتخاب ها در طراحی داخلی اداری می باشد پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که سعی کنید در بازسازی اتاق کار از رنگ هایی استفاده کنید که عاشق آن هستید و رنگ های کسل کننده و بی روحی که در ادارات از آن استفاده می شود را فراموش کنید این رنگ ها با توجه به سلیقه شخصی افراد ممکن است از میان رنگ های شاد و روشن مانند رنگ سبز لیمویی یا از میان رنگ های آرامبخش مانند تنالیته های مختلف رنگ سبز و آبی باشد اما به طور کلی برای طراحی فضاهای کاری بهتر است از رنگ‌ های آرامبخش استفاده کنید.

از پرکاربرد ترین رنگ ها در دیزاین اتاق کار و بازسازی ساختمان اداری می توان به رنگ سفید، آبی، قهوه ای، کرم و سبز اشاره کرد.

در انتخاب رنگ برای طراحی داخلی اتاق کار به اندازه و متراژ فضای اتاق نیز توجه داشته باشید اگر فضای اتاق کار شما کوچک است و یا نور طبیعی مناسبی دریافت نمی کند بهتر است که از رنگ های روشن برای دیزاین آن استفاده کنید به عنوان مثال اگر رنگ مورد علاقه شما آبی است پیشنهاد می‌ شود که از تنالیته های روشن آن برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید یا اگر قصد دارید این رنگ را با سایر رنگ ها ترکیب کنید رنگ غالب و اصلی را از میان تونالیته های روشن انتخاب کنید تا به این ترتیب با خطای دیدی که ایجاد میشود فضا بزرگتر و دلبازتر از آنچه که هست به نظر آید.

استفاده از چوب طبیعی نیز علاوه بر اینکه در ترکیب با دیگر رنگ‌ ها باعث ایجاد ظاهری بسیار زیبا و جذاب تر می شود محیطی دنج و گرم را برای شما ایجاد می کند.

  • نور کافی

یکی از مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون اتاق کار تامین نور مورد نیاز افراد می باشد. تامین نور مورد نیاز به بالا بردن بازدهی کار و پیشگیری از اذیت شدن چشم و سردرد هنگام کار کمک چشمگیری می‌ کند.

نورپردازی می‌ تواند به گونه‌ ای باشد که علاوه بر تامین نور مورد نیاز باعث زیباتر و جذاب تر شدن محیط نیز شود . پیشنهاد می شود در طراحی داخلی اداری تا جای امکان از نور طبیعی بهره بگیرید این کار را می‌ توان با استفاده از پنجره های بزرگ و انتخاب یک پرده نازک که نور بتواند به راحتی از آن عبور کند و یا پرده هایی که قابلیت جمع شدن را دارد انجام دهید.

نورپردازی باید به گونه‌ ای باشد که هنگامی که شما بر روی صندلی کار خود نشسته اید باعث ایجاد سایه بر روی میز نشود علاوه بر آن بهتر است از یک چراغ مطالعه بر روی میز خود استفاده کنید.

به طور کلی در نورپردازی اتاق کار بهترین نور پس از نور طبیعی نور غیر مستقیم می باشد یعنی توصیه می‌ شود از کار کردن زیر نور مستقیم خودداری نمایید نورهای غیر مستقیم علاوه بر تامین نور مورد نیاز از خستگی چشمها نیز جلوگیری می نماید.

  • استفاده از گیاهان

گل و گیاهان علاوه بر اینکه باعث می شود فضای اتاق کار شما زیباتر شود به افراد انرژی مثبت انتقال می دهد توصیه می شود حتماً در دکوراسیون داخلی اتاق کار خود از یک یا چند گلدان زیبا استفاده کنید.

طرح و اجرا : mega-designer.com

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما