طراحی دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

خانه به عنوان مکانی برای سکونت افراد از بخش‌ های مختلفی تشکیل شده است که یکی از بخش ‌هایی که بازسازی ساختمان مسکونی آن از اهمیت بالایی برخوردار است اتاق خواب می باشد.

اتاق خواب فضایی است که افراد ساعات زیادی را در آن سپری میکنند و از آن به عنوان مکانی برای استراحت و انجام کارهای شخصی استفاده می کنند.

اتاق خواب پناهگاهی برای استراحت ، آرامش و تفکر درباره مسائل مختلف می باشد هرچه فضای اتاق خواب کوچکتر باشد اهمیت دکوراسیون آن افزایش پیدا میکند زیرا در طراحی اتاق خواب های بزرگ سلیقه شما حکم فرما می باشد اما برای اتاق های کوچک دیگر تنها سلیقه شخصی در اولویت قرار ندارد و طراحی آن باید به گونه‌ ای باشد تا بتوان از آن بیشترین بهره را گرفت.

شرکت معماری پدیده گستر مانا دارای کادری مجرب و حرفه ای در زمینه بازسازی ساختمان، طراحی و اجرای انواع پروژه های معماری می باشد.

یکی از تخصص های تیم طراحی پدیده گستر مانا طراحی دکوراسیون اتاق خواب می باشد . طراحی داخلی اتاق خواب باید درست و اصولی و طبق اصول و قواعد هر سبکی طراحی و اجرا شود تا به این ترتیب بتوان فضایی آرامبخش با ظاهری زیبا مطابق با نیاز و خواسته های افراد طراحی شود.

  • انتخاب تخت خواب

تخت خواب وسیله اصلی اتاق خواب می باشد و دیگر وسایل ممکن است با توجه به نیاز افراد در مبلمان و چیدمان حذف و یا لحاظ شود.

انتخاب نوع و فرم تخت خواب با توجه به سبک انتخابی برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب انجام می گیرد افراد می توانند مطابق با سلیقه شخصی خود از تخت خواب های کلاسیک با طرح های زیبا و پیچیده و یا از تختخواب های ساده مدرن استفاده کنند.

در چیدمان و دکوراسیون داخلی اتاق خواب بهتر است تخت خواب در مقابل درب ورودی و در معرض دید قرار نگیرد تا به این ترتیب محرمیت ایجاد شود، فاصله بین تخت خواب و دیوارها باید حداقل به اندازه فضای عبور یک نفر یعنی ۶۰ تا ۸۰ سانتی متر باشد تا از هر دو طرف امکان پایین آمدن از تخت فراهم شود یعنی باید در دور تا دور تخت فضای حرکتی در نظر گرفته شود.

در انتخاب تخت خواب باید به متراژ فضای اتاق توجه داشته باشید زیرا استفاده از تختی که نسبت به اندازه اتاق خواب ابعاد و اندازه بزرگ داشته باشد علاوه بر این که ممکن است باعث ایجاد مشکل در رفت و آمد گردد ظاهری نامناسب نیز ایجاد می ‌کند.

  • انتخاب رنگ

رنگ ها تاثیر چشمگیری بر روی روحیه افراد می گذارند بنابراین باید درست و هوشمندانه انتخاب شود.

اتاق خواب یک فضای شخصی است و افراد می‌توانند مطابق با سلیقه شخصی خود آن را طراحی و چیدمان کنند. انتخاب رنگ به سلیقه شخصی ، متراژ فضا و همچنین سبک انتخابی برای طراحی داخلی بستگی دارد به طور کلی پیشنهاد می شود برای طراحی اتاق خواب از رنگ های ملایم که باعث ایجاد حس آرامش در افراد می‌ شود استفاده کنید.

از کاربرد ترین رنگ ها برای طراحی اتاق خواب میتوان به رنگ سفید ، آبی ، صورتی ، بنفش ، سبز و … اشاره کرد.

توجه داشته باشید که انتخاب  رنگ تنها مختص به رنگ دیوارها نمی شود بلکه باید در انتخاب رنگ تمامی اجزا و وسایل اتاق خواب از جمله مبلمان ، روتختی ، پرده و … توجه داشته باشید و از ترکیب رنگ های خنثی و ملایمی در کنار هم استفاده کنید تا به این ترتیب نظم و هارمونی جذابی در فضا ایجاد شود.

  • استفاده از وسایل ضروری

همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم اتاق خواب فضایی شخصی برای استراحت افراد می باشد بنابراین باید فضا به گونه ای طراحی شود که هنگامی که افراد در این محیط قرار می گیرند ذهنی آرام و به دور از دغدغه ها و شلوغی های اطراف داشته باشند بنابراین ابتدا باید فضایی منظم و به دور از شلوغی و هرج و مرج ایجاد شود برای این کار باید در گام اول وسایل غیر ضروری و اضافی را حذف کنید به عنوان مثال اگر فضای اتاق خواب کوچک است می توان تنها از یک تخت خواب و کمد لباس برای چیدمان استفاده کرد.

استفاده از کمد دیواری ایده کاربردی برای اتاق خواب ها می باشد، کمد دیواری ها فضای زیادی را برای جایگذاری لباس و وسایل شخصی برای افراد ایجاد می کند و به این ترتیب فضای اتاق شما منظم تر نشان داده می شود.

پیشنهاد می کنیم از یک یا دو میز پاتختی در کنار تختخواب خود استفاده کنید این کار علاوه بر آن که باعث می شود تخت خواب شما زیباتر نشان داده شود بسیار کاربردی نیز می باشد و می توانید بر روی آن چراغ خواب متناسب با سبک طراحی قرار دهید. برای انتخاب رنگ چراغ خواب نیز می توانید از رنگ های روشن و ملایم استفاده کنید.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما