طراحی دکوراسیون آشپزخانه چوبی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه چوبی

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای می باشد و تمامی ساکنین یک خانه روزانه چندین مرتبه در این محیط رفت و آمد دارند بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از مهمترین اجزاء و عناصر آشپزخانه کابینت آشپزخانه است، کابینت ها به دلیل آنکه سطح زیادی از فضای آشپزخانه را به خود اختصاص می‌ دهند تاثیر چشمگیری در ظاهر کلی آشپزخانه دارند علاوه بر آن کابینت ها یکی از کاربردی ترین عناصر موجود در فضای آشپزخانه می باشند بنابراین باید با دقت و متناسب با سبک انتخابی طراحی و اجرا شوند.

از زمان گذشته تا به امروز چوب یکی از محبوب‌ ترین و پرکاربرد ترین متریال ها در ساختمان سازی، طراحی و بازسازی آشپزخانه به شمار می رود، استفاده از چوب طبیعی در طراحی فضاهای داخلی علاوه بر ظاهر زیبا و جذابی که دارد باعث ایجاد فضایی گرم و دنج نیز می گردد.

چوب اگر با دیگر متریال ها مانند سنگ و آجر به درستی ترکیب شود می‌ تواند فضایی بسیار دلپذیر و آرامش بخشی را در محیط آشپزخانه ایجاد کند.

کابینت های آشپزخانه چوبی یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی داخلی آشپزخانه های کلاسیک می باشد.

چوب طبیعی از زیباترین و جذاب ترین متریال ها در بخش ساختمان سازی محسوب می شود کار با چوب هنری قدیمی و تخصصی است ایجاد حکاکی ها و طرح های زیبا و پیچیده بر روی چوب باعث می شود که زیبایی آن دو چندان شود این کابینت ها دارای طرح های متنوعی می باشد.

کابینت های تمام چوب لوکس ترین و گران قیمت ترین کابینت های آشپزخانه محسوب می شود.

کابینت های چوبی کلاسیک دارای کنده کاری و طرح های زیبا و پیچیده، ستون و سرستون با طرح های زیبا می باشد اما برخلاف کابینت کلاسیک کابینت های چوبی مدرن دارای ظاهری ساده و به دور از تزیینات و کنده کاری است. همانطور که می دانید سادگی مهمترین ویژگی کابینت های مدرن است و مختص افرادی است که علاقمند به ایجاد فضایی ساده، منظم و خلوت می باشند.

چوب یکی از متریال های می باشد که حتی اگر تزئینات و حکاکی بر روی آن انجام داده نشود نمایی ساده، زیبا و متفاوت دارد بنابراین چنانچه قصد دارید از کابینت های مدرن استفاده کنید می‌ توانید از سادگی و زیبایی ذاتی چوب طبیعی استفاده کنیم و آشپزخانه گرم و جذابی را ایجاد نمایید.

چوب طبیعی دارای رگه های طبیعی و ذاتی می باشد که باعث شده است زیبایی آن چند برابر شود به همین خاطر افرادی که به سادگی سبک روستیک علاقه مند هستند ترجیح می‌ دهند که چوب طبیعی را رنگ نکنند و از زیبایی طبیعی آن در دکوراسیون داخلی استفاده کند بنابراین کابینت چوبی می‌تواند به رنگ طبیعی خود نیز باشد و یا اگر قصد دارید از دیگر رنگ ها استفاده کنید میتوانید متناسب با سلیقه شخصی خودتان آن را در رنگ های متنوع سفارش دهید.

شما میتوانید از کابینت های چوبی مدرن برای دیزاین کل فضای آشپزخانه و یا از ترکیب آن با دیگر رنگ ها مانند رنگ طوسی، سفید و ‌.. استفاده کنید و به این ترتیب فضایی متفاوت تر ایجاد نمایید.

  • دیوارپوش و کفپوش ها

برای طراحی دیوار و کفپوش آشپزخانه می توان از کفپوش و دیوارپوش های چوبی استفاده کنید اما اگر تمایل ندارید دیوار ها را با استفاده از کفپوش های چوبی دیزاین کنید می‌توانید از آجر یا کاشی با رنگ های شیری، سفید و یا خاکستری برای دیوار پوش ها استفاده کنید بهتر است در طراحی آشپزخانه های چوبی سقف و دیوار ساده باشد تا فضای آشپزخانه آرامبخش، گرم و دلچسب به نظر آید.

  • نورپردازی

نورپردازی یکی حساس ترین و مهمترین بخش ها در طراحی داخلی آشپزخانه می باشد و باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر تامین نور مورد نیاز افراد باعث زیباتر شدن فضا نیز گردد برای طراحی نورپردازی آشپزخانه با کابینت های چوبی می توان از چراغ های آویز استفاده کنید، فلز یکی از متریال هایی می باشد که در ترکیب با چوب طبیعی ظاهری بسیار جذاب و متفاوتی را ایجاد می کند.

علاوه بر آن می توانید در طراحی داخلی آشپزخانه در بالای کابینت ها از چراغ های سقفی توکار استفاده کنید به گونه ای که نور آن به کابینت‌ های آشپزخانه برخورد کند این کار باعث می شود که زیبایی کابینت ها دوچندان به نظر آید.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما