طراحی دکوراسیون آشپزخانه نئوکلاسیک

طراحی دکوراسیون آشپرخانه نئو کلاسیک

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای می باشد و در تمام طول روز تمام افراد خانواده بارها در این مکان رفت و آمد دارند بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

امروزه سبک های بسیار متنوعی متناسب با فضا، سلیقه شخصی و میزان بودجه افراد برای طراحی داخلی فضاهای مسکونی وجود دارد، سبک نئوکلاسیک یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سبک ها در طراحی داخلی آشپزخانه می باشد.

  • طراحی به سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک یکی از پرکاربردترین سبک ها در  بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی منزل می باشد. این سبک مناسب افرادی است که نه علاقه ای به طرح های شلوغ و پیچیده سبک کلاسیک دارند و نه سادگی سبک مدرن را می پسندد در واقع سبک نئوکلاسیک سبکی میان کلاسیک و مدرن می باشد.

نئوکلاسیک برداشتی نو از سبک کلاسیک می باشد در این سبک نقش و نگارها، ستون های بلند و جزئیات فاخر در قالبی ساده تر طراحی می شود یا به عبارتی تمام ویژگی های پایه ای سبک کلاسیک به شکلی ساده تر طراحی و اجرا می گردد.

سبک نئوکلاسیک عملکرد و کاربرد سبک مدرن در قالبی ساده تر از سبک کلاسیک می باشد این سبک باعث ایجاد فضایی فوق العاده لوکس و جذاب می گردد.

پیدایش این سبک به قرن هجدهم میلادی باز می گردد، سبک نئوکلاسیک مدرنیته شده سبک کلاسیک است.

این سبک از پر کاربرد ترین و به روز ترین سبک ها در طراحی آشپزخانه است.

  • طراحی آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

آشپزخانه های طراحی شده به سبک نئوکلاسیک بسیار سرزنده و شیک می باشند آشپزخانه های این سبک بسیار باشکوه به نظر می‌ آیند و از اصول طراحی لوکس پیروی می کنند، وسایل و مواد اولیه مورد استفاده در این سبک گران قیمت می باشند.

در طراحی آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک از وسایل لوکس و باشکوه استفاده می‌ شود اما نسبت به آشپزخانه های سبک کلاسیک زرق و برق کمتری دارد. گچبری ها و ستون ها در این سبک بسیار ساده تر و مدرنتر طراحی می شوند.

در طراحی به این سبک از دیوارهای آشپزخانه برای القای حس لوکس بودن استفاده می کنند، دیوارها با پنل هایی با خطوط و اشکال ساده طراحی می شوند همچنین می توان از کاغذ دیواری هایی که دارای رنگ خنثی با طرح گل های ریز یا ساده هستند نیز استفاده کرد.

  • کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه بیشترین سطح از فضای آشپزخانه را به خود اختصاص می‌ دهند و تاثیر چشمگیری در ظاهر کلی آشپزخانه دارند بنابراین باید با دقت انتخاب شوند.

کابینت ها دارای حکاکی های ظریف و زیبا هستند و بر روی درب آنها قاب طراحی می شود و اغلب الگوی گل دار دارند این نوع طراحی به فضای آشپزخانه عمق و بعد می دهد و باعث می شود فضایی زیبا و خاص ایجاد شود.

در طراحی آشپزخانه نئوکلاسیک از شلف ها، قفسه ها و کابینت هایی با درب شیشه ای استفاده می شود.

  • انتخاب رنگ مناسب

انتخاب تنالیته های رنگی در سبک نئوکلاسیک تقریباً شبیه به سبک کلاسیک می باشد از پرکاربردترین رنگ ها در این سبک می توان به رنگ قهوه ای، نقره ای، طلایی، یاقوتی، شرابی، شکلاتی و آبی اشاره کرد.

برای رنگ پس زمینه نیز می‌ توان هم از رنگ های روشن استفاده کرد و هم از رنگ های تیره، اما اغلب در این سبک برای پس زمینه ها از تنالیته های رنگی روشن مانند رنگ بژ، خاکستری و قهوه ای روشن استفاده می کنند.

برای پرده آشپزخانه نیز می توان از پرده های ساده و شیک به رنگ شیری، زرد و خاکستری استفاده کرد.

  • انتخاب کفپوش

پارکت کف پوشی سنتی در این سبک می باشد که مستقیم از سبک کلاسیک آمده است اما می توانید از لمینت نیز استفاده کنید.

به طور کلی پارکت، سرامیک، لمینت و سنگ از پرکاربردترین کفپوش هایی هستند که می‌ توان برای طراحی قسمت آشپزخانه استفاده کرد.

انتخاب سنگ به عنوان کفپوش برای آشپزخانه نیز انتخاب مناسبی است و  ظاهری خاص و متفاوت به فضای آشپزخانه می بخشد اما باید در نظر داشت سنگ طبیعی علاوه بردوام و مقاومت بالا، در مقایسه با دیگر متریال ها قیمت بالایی دارد.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما