طراحی-داخلی-مسکونی

همانطور که می دانید، امروزه طراحی داخلی مسکونی به شدت مورد توجه افراد قرار گرفته است و اغلب ایرانیان همواره تمایل دارند تا با بهره مندی از دانش طراحان داخلی، دکوراسیون منزل شان بی نقص و بسیار زیبا باشد.

لازم به ذکر است طراحی داخلی منازل مسکونی مراحل متعددی دارد که هر یک از آن ها می بایست با دقت کافی انجام شود. اگر می خواهید با صفر تا صد مراحل طراحی داخلی آشنا گردید، به شما پیشنهاد می دهیم تا انتها با ما همراه بمانید.

طراحی داخلی

طراحی داخلی منزل فقط چیدمان وسایل نیست بلکه انتخاب کفپوش مناسب، سقف، طرح و رنگ دیوار ها و هماهنگی وسایلی که انتخاب می کنید مهم تر است.

برای طراحی داخلی درست باید وسایل و مبلمان را متناسب با آن سبک تهیه کنید و میان وسایل، هماهنگی وجود داشته باشد.

معرفی انواع سبک های طراحی داخلی مسکونی

یکی از موضوعاتی که می بایست به آن توجه داشته باشید، سبک های متنوع طراحی داخلی منازل مسکونی است. طراحی داخلی شامل سبک های مدرن، مینیمال، سنتی و روستیک می باشد که در ادامه هر یک را به طور کامل شرح خواهیم داد.

سبک مدرن

اولین سبک از طراحی داخلی منازل مسکونی که مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است، سبک مدرن می باشد. برای این که بتوانید درک بهتری از سبک مدرن در طراحی داخلی داشته باشید، می بایست با مفهوم واژه مدرن آشنا شوید. لذا لازم به ذکر است هر چیزی که به تازگی مد شود، در دسته سبک مدرن قرار می گیرد. اما باید بدانید سبک مدرن اغلب سادگی را در بر داشته و از شلوغی به شدت پرهیز می کند.

طراحی-داخلی-مدرن

در طراحی داخلی، طراحان با بهره مندی از سبک مدرن، سعی می کنند تا در حین سادگی زیبایی را به منزل شما ببخشند. همچنین در سبک مدرن از قوانینی پیروی می گردد که علاوه بر زیبایی، فضای منزل شما را بزرگ تر از آن چه هست نشان می دهد. به همین خاطر اغلب افرادی که دارای منازل با متراژ پایین می باشند، در طراحی داخلی منزل خود از سبک مدرن بهره مند می گردند.

در سبک مدرن به هیچ وجه از خطوط منحنی استفاده نمی گردد و طراحان داخلی سعی می کنند تا از خطوط صاف برای تزیین و دکوراسیون داخلی استفاده نمایند. این موضوع سبب می گردد فضای منزل آرامش بخش شده و افراد بتوانند در آن به خوبی به استراحت بپردازند.

بسیاری از افراد ممکن است از خود بپرسند در سبک مدرن از چه رنگ هایی استفاده می شود؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم رنگ های خنثی و مات بهترین گزینه برای طراحی داخلی به سبک مدرن می باشند.

سبک مینیمال

از دیگر سبک هایی که در طراحی داخلی منازل مسکونی از آن استفاده می شود، سبک مینیمال است. سبک مینیمال امروزه در میان جوانان از محبوبیت بالایی برخوردار است و اغلب زوجین تمایل دارند تا از این سبک زیبا برای طراحی داخل منزل شان بهره مند گردند. یکی از ویژگی های بارز در طراحی داخلی به سبک مینیمال، سادگی و خلوتی بیش از اندازه آن است. به همین خاطر، طراح سعی می کند تا فضاهای پرت در منزل را کاهش داده و از وسایل کاربردی برای آن استفاده نماید.

طراحی-سبک-مینیمال

افرادی که به مبلمان سلطنتی و تزئینات در منزل علاقه ای ندارند، می توانند برای طراحی داخلی از سبک مینیمال استفاده کنند و در حین سادگی، زیبایی را به رخ مهمانان شان بکشند.

برای پیاده سازی سبک مینیمال در منزل، اغلب از رنگ های روشن همچون سفید استفاده می شود. بسیاری از افراد دلیل این موضوع را نمی دانند، به همین خاطر لازم است بگوییم رنگ های روشن و خنثی می توانند فضای منزل را بزرگ تر جلوه دهند و باعث آرامش افراد شوند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۳۶۱۹۵۹ -۰۲۱-۴۴۹۷۷۴۵۱

سبک سنتی

یکی از محبوب ترین سبک ها برای طراحی داخلی منازل که به شدت از آن استقبال می گردد، سبک سنتی نام دارد. همه ما با سبک های سنتی کمی آشنا هستیم و می دانیم در این سبک همواره سعی می شود با استفاده از طرح های طبیعی به طبیعت اشاره نمود. برخلاف سبک های مدرن و مینیمال، در سبک های سنتی از تزیینات بسیاری استفاده می شود و اغلب طراحان از رنگ های گرم برای پیاده سازی این سبک بهره مند می گردند.

طراحی-داخلی-سنتی

سبک های سنتی اغلب برای منازلی مناسب هستند که در آن ها دورهمی های بسیاری تشکیل می شود، زیرا این سبک باعث صمیمیت هر چه بیشتر میان افراد خواهد شد.

سبک روستیک

آخرین سبکی که می خواهیم برای تان شرح دهیم، سبک روستیک در طراحی داخلی می باشد. در این سبک علاوه بر سادگی؛ سعی می شود تا منزل جلوه ای روستایی به خود گیرد. در این سبک همواره طراحان از دست سازه های روستایی که اغلب آن ها از چوب تشکیل شده اند، استفاده می کنند و فضایی دلنشین را به ارمغان می آورند.

اگر بخواهیم تاریخچه سبک روستیک را برای تان شرح دهیم، باید بگوییم این سبک ۲۰۰ سال قدمت دارد و اولین بار در کشور آمریکا معروف گردیده است. به طور کلی، سعی می شود تا در دکوراسیون به سبک روستیک از تجهیزات طبیعی همچون چوب و سنگ استفاده کردو فضایی ساده و بی آلایش را به ارمغان آورد.

بررسی هزینه های طراحی داخلی منزل

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که افراد به هنگام طراحی داخل منزل شان مد نظر قرار می دهند، هزینه های آن است. لذا باید بگوییم هزینه مشخصی را نمی شود برای طراحی داخلی منزل ارائه نمود، زیرا هزینه نهایی به عوامل متعددی بستگی دارد. بعضی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه طراحی داخلی مسکونی عبارت اند از:

دستمزد و اجرت طراح

اولین عاملی که در هزینه نهایی طراحی داخلی تاثیر می گذارد، دستمزد و اجرت طراح است. طراحان داخلی با توجه به سبک مورد علاقه شما و پیاده سازی آن بر روی منزل تان، هزینه کمی را در نظر می گیرند و آن را به عنوان اجرت از شما دریافت می کنند.

سبک-کلاسیک،-از-مهم-ترین-سبک-ها-در-طراحی-داخلی-منازل

سبک طراحی داخلی

همانطور که چندی قبل ذکر شد، سبک های مختلفی برای طراحی داخلی وجود دارد که هر یک از آن ها نیاز به دانش و تبحر کافی دارند. بعضی از سبک ها دارای پیچیدگی زیادی هستند و می بایست از وسایل بسیاری برای پیاده سازی آن ها استفاده نمود که این موضوع می تواند هزینه نهایی طراحی داخلی منازل مسکونی را افزایش دهد.

خدمات دریافتی

امروزه طراحان داخلی خدمات متنوعی را به مشتریان خود ارائه می دهند. به عنوان مثال، بعضی از افراد تنها تمایل دارند تا از طراحان داخلی مشاوره دریافت کنند و بعضی دیگر می خواهند اجرای کار را به دست طراحان بسپارند. قطعا اجرای کار هزینه بیشتری را نسبت به مشاوره در بر دارد و افراد می بایست در ازای آن مبلغ بالا تری را بپردازند. مشتریان گرامی می توانند طراحی داخلی منزل خود را به دست پدیده گستر مانا بسپارند و بدون هیچ نگرانی منزلی زیبا را برای خود به ارمغان آورند.

جدید ترین ایده های طراحی داخلی مسکونی

ایده های زیادی در طراحی داخلی مسکونی وجود دارد که جدیدترین آن ها را در ادامه شرح می دهیم.

استفاده از اشیاء هنری

یکی از ایده هایی که می توانید از آن برای طراحی داخلی منزل تان بهره مند گردید، استفاده از اشیاء هنری می باشد. شما می توانید این وسایل را طی مسافرت هایی که انجام می دهید تهیه کرده و فضای خانه تان را با استفاده از آن ها بهبود ببخشید.

بهبود روشنایی منزل

یکی از عواملی که بسیاری از افراد در طراحی داخلی به آن توجه نمی کنند؛ روشنایی منزل است. باید بدانید هر مقدار روشنایی منزل تان بیشتر باشد، وسایل بهتر خود را به رخ خواهند کشید و در دکوراسیون منزل تان تاثیر شگفت انگیزی خواهد داشت.

استفاده-از-وسایل-روشنایی-برای-بهبود-طراحی-داخلی-دکوراسیون

استفاده از اشیاء طبیعی

اگر می خواهید سبک روستیک را برای منزل خود به ارمغان آورید، می توانید از اشیاء طبیعی در دکوراسیون منزل تان بهره مند گردید. چوب، برگ ها، صدف، گل و گیاهان آپارتمانی می توانند گزینه مناسبی برای استفاده در منازل باشند و زیبایی بسیاری را با خود به همراه بیاورند.

طراحی-منزل-با-گل-و-گیاه

لمینت کردن کابینت ها

آشپزخانه عضو جدایی ناپذیر در منازل محسوب می شود و همواره می بایست برای بهبود طراحی و دکوراسیون آن کوشید. یکی از ایده هایی که می توانید برای طراحی داخلی آشپزخانه تان در نظر بگیرید، لمینت کردن کابینت ها است. با این اقدام می توانید ظاهری زیبا را به خانه تان ببخشید و در میان مهمانان تان همواره سرافراز باشید.

هدف از طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی علمی می باشد که در هر فضایی کاربرد خاصی دارد.

در خانه جهت ایجاد آرامش و صمیمیت میان اعضای خانواده می باشد.

در طراحی داخلی اداری نیز باعث جذب مشتری می شود.

سخن پایانی

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، امروزه میزان اهمیت طراحی داخلی منازل مسکونی به شدت افزایش یافته است. به همین خاطر سعی نمودیم تا شما را به طور کامل و جامع با سبک های متنوع در طراحی داخلی آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را برطرف کرده و در صورت لزوم طراحی داخلی منزل تان را به دست یک طراح حرفه ای بسپارید.

به شما پیشنهاد می دهیم تا مشاوره و اجرای کار را به دست پدیده گستر مانا سپرده و از خدمات بی شمار آن ها بهره مند گردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *