طراحی داخلی مسکونی مدرن

طراحی داخلی مسکونی سبک مدرن

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

سبک مدرن یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی فضا های مسکونی می باشد.

سبک مدرن هم برای طراحی داخلی فضاهای با متراژ بالا و هم برای فضاهایی با متراژ پایین و کوچک سبکی مناسب و بسیار کاربردی است.

استفاده از سبک مدرن در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی در میان مردم رواج پیدا کرد و در اواخر دهه ۶۰ قرن نوزدهم میلادی به اوج شکوفایی خود رسید.

برای دریافت هزینه طراحی و بازسازی ویلا کلیک کنید

سبک مدرن سبکی است که اگر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل درست و اصولی و توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام شود باعث ایجاد فضایی بسیار آرام بخش، ساده و لوکس می گردد.

شرکت طراحی داخلی پدیده گستر مانا یکی از بهترین شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی در ایران می باشد ، این شرکت دارای کارنامه‌ ای درخشان در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی ، اداری و تجاری می باشد.

شرکت معماری پدیده گستر مانا دارای کادری مجرب و حرفه ای در زمینه طراحی دکوراسیون فضاهای مسکونی است این افراد با تجربه می‌ توانند بهترین و به روزترین طرح ها را با مناسب ترین قیمت خدمت شما عزیزان ارائه دهند.

برخی از افراد معتقدند که این سبک بسیار ساده و سرد می باشد اما باید گفت که اصلاً این طور نیست بلکه این سبک بسیار لوکس و آرامبخش است اما شما باید به این نکته توجه داشته باشید که سبک  مدرن باید با رعایت تمام اصول و قواعد و توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود تا درعین سادگی فضایی آرامبخش، گرم و صمیمی  در محسط زندگی ایجاد گردد.

  • ویژگی های سبک مدرن

در واقع می‌ توان گفت که اولین ویژگی طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن طراحی در اوج سادگی می باشد در این سبک هیچ گونه وسایل اضافی، طرح های شلوغ و پیچیده و تجمل گرایی دیده نمی شود و هدف اصلی طراح ایجاد فضایی ساده، آرام بخش و کاربردی با ظاهری زیبا می باشد.

یکی از مهمترین ویژگی ها در طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی به سبک مدرن استفاده از خطوط ساده و بی آلایش می باشد، در واقع می‌ توان گفت که همین خطوط ساده و بی آلایش و بدوراز تزیینات اضافی هستند که باعث ایجاد آرامش در محیط می‌ گردد.

یکی دیگر از ویژگی های طراحی داخلی مدرن استفاده از اشکال ساده هندسی می باشد در این سبک اغلب از اشکال مربع و مستطیل برای طراحی دکوراسیون داخلی فضاها استفاده می شود و اگر قصد استفاده از منحنی ها را داشته باشند از منحنی هایی با خطوط بسیار نرم استفاده می کنند ، اشکال دایره و بیضی مانند نیز در این سبک بسیار پرکاربرد می باشند.

همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد طراحی به سبک مدرن هم برای متراژهای بالا و حتی طراحی ویلا مناسب است و هم برای فضاهایی با متراژ کوچک ، اما اگر فضای خانه شما کوچک می باشد اولین پیشنهاد ما به شما عزیزان استفاده از سبک‌ مدرن است ، طراحان متخصص در این زمینه همواره در تلاش‌ اند تا با ارائه طرح های مختلف و با خطای دیدی که ایجاد می ‌کنند باعث شوند فضای خانه شما بزرگ تر از آنچه که هست به نظر آید علاوه بر آن خانه های طراحی شده به این سبک بسیار کاربردی می باشند در حقیقت در این سبک فرم از عملکرد پیروی می کند بنابراین اولویت اول طراح عملکرد گرایانه بودن فضاها است.

  • طراحی آشپزخانه

آشپزخانه هایی که به این سبک طراحی میشوند بسیار ساده و کاربردی می باشند، سادگی در طراحی آشپزخانه های مدرن به گونه ای می باشد که حتی دیده می‌ شود که در برخی موارد برای کابینت های آشپزخانه از دستگیره هم استفاده نمی کنند و کابینت ها تنها یک سطوح صاف و در اغلب موارد براق می باشند و می توان تنها با فشار دست آنها را باز و بسته کرد.

کابینت ها در آشپزخانه های مدرن به صورت یکسره از کف تا نزدیک به سقف آشپزخانه می باشد بنابراین بسیار جا دار هستند و فضای زیادی را برای ذخیره سازی وسایل ایجاد می کنند.

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک می باشد اولین پیشنهاد ما به شما عزیزان استفاده از سبک مدرن و کابینت های هایگلاس سفید رنگ می باشد این کابینت ها به دلیل سطوح روشن و ساده‌ ای که دارند و همچنین انعکاس نور بالا باعث ایجاد خطای دید شده و باعث می‌ شوند فضای آشپزخانه شما بزرگتر از آنچه که هست به نظر آید، علاوه بر آن بسیار کاربردی و جادار نیز می‌ باشند.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما