طراحی داخلی مسکونی سبک کلاسیک

طراحی داخلی مسکونی سبک کلاسیک

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سبک ها در طراحی داخلی فضاهای مسکونی به شمار می رود، این سبک در فضای داخلی منزل شما فضایی فوق العاده باشکوه و لاکچری ایجاد می کند.

سبک کلاسیک سبکی اصیل، مجلل و باشکوه می باشد این سبک نیز مانند سایر سبک ها دارای اصول و قواعد مختص خود است که باید به درستی در فضای خانه طراحی و اجرا شود.

مبلمان کلاسیک آنتیک با چوب های کنده کاری شده، دیوار های گچبری شده و تزیین آن با طرح های زیبا و پیچیده ، سقف های بلند و وسایل چوبی حکاکی شده زمانی که در کنار هم قرار می‌ گیرند فضایی زیبا، مجلل و آرام بخش به سبک کلاسیک ایجاد می کنند، خانه ای سرشار از اصالت، لایه های تاریخی و حس و حال قدیمی که باعث می‌ شود افراد هنگام حضور در آن محیط لذت ببرند.

پیش از انتخاب این سبک برای طراحی دکوراسیون داخلی فضای منزل خود باید ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از این سبک اصلاً برای فضاهای کوچک توصیه نمی شود، اگر فضای منزل شما کوچک می باشد پیشنهاد می کنیم که از این سبک برای طراحی دکوراسیون داخلی آن استفاده نکنید اما اگر فضای منزل شما بزرگ است و همچنین بودجه کافی برای اجرای این سبک را دارید می توانیم به شما اطمینان خاطر دهیم که این سبک یکی از بهترین گزینه ها برای بازسازی ساختمان مسکونی می باشد.

  • طراحی به سبک کلاسیک چیست ؟

در واقع می توان گفت که این سبک همان سبک سنتی غربی می‌ باشد که کمی با رنگ روی عصر معاصر ترکیب شده است.

سبک کلاسیک اگر طبق اصول و قواعد و توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه طراحی و اجرا شود فضایی بسیار گرم و صمیمی با ظاهری مجلل و زیبا ایجاد می کند.

هر عنصری که در طراحی به این سبک استفاده شود تعریف دقیق و معینی دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک دارای ویژگی های مختص خود می باشد که باعث تمایز بیش از حد این سبک با دیگر سبک های دکوراسیون داخلی می گردد.

یکی از مهمترین ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک ایجاد تقارن در طراحی می باشد در واقع تمام اجزا و عناصر به کار رفته در این سبک متقارن می باشند به عنوان مثال اگر شما قصد دارید در طراحی داخلی خانه خود از چراغ دیواری استفاده کنید باید آنها را به صورت متقارن بر روی دیوار نصب کنید.

به طور کلی در طراحی دکوراسیون داخلی این سبک همه چیز متقارن و در نظم طراحی می‌ شوند.

از دیگر ویژگی‌ های این سبک می‌ توان به استفاده از طرح های پیچیده و زیبا اشاره کرد از این طرح ها می توان برای تزیین دیوارها و سقف خانه خود استفاده کنید، این طرح ها اغلب در قالب گچبری بر روی دیوار و سقف اجرا میگردد اما در برخی موارد برای تزئین سقف از پلاستر یا فوم نیز به عنوان جایگزین گچ استفاده می شود.

برای طراحی سقف خانه های سبک کلاسیک سطحی نرم و صاف به رنگ تنالیته های مختلف رنگ سفید مانند عاجی، شیری و کرمی استفاده می شود.

انتخاب کفپوش نیز به سلیقه افراد و همچنین فضایی که قصد ایجاد آن را دارید بستگی دارد به عنوان مثال اگر قصد دارید که فضایی گرم و صمیمی در محیط خانه خود ایجاد کنید پیشنهاد می شود از کفپوش های چوبی استفاده کنید اما اگر قصد ایجاد فضایی لاکچری و لوکسی را دارید که حسی رسمی ‌تر داشته باشد پیشنهاد می شود از سنگ طبیعی استفاده کنید.

نکته مهم دیگر در طراحی مسکونی به سبک کلاسیک انتخاب رنگ میباشد ، انتخاب رنگ یکی از مهمترین انتخاب ها در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد که باید درست و اصولی و متناسب با فضا انتخاب شود.

از پرکاربردترین رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک می توان به تنالیته های مختلف رنگ قهوه ای، کرمی، آبی، طلایی و بژ اشاره کرد.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی کلاسیک باید توسط افراد ماهر و با تجربه در این زمینه اجرا شود تا بتوان به نتیجه مطلوبی دست یافت.

شرکت معماری پدیده گستر مانا یکی از بهترین شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون داخلی در ایران است این شرکت دارای سابقه ای درخشان در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی می باشد.

مشاوران و طراحان تیم پدیده گستر مانا همواره در تلاشند تا با ارائه بهترین طرح ها در زمینه طراحی فضاهای مسکونی در انواع سبک ها‌ از جمله سبک کلاسیک در کنار شما عزیزان باشند.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما