طراحی داخلی مسکونی سبک نئوکلاسیک

طراحی داخلی مسکونی سبک نئو کلاسیک

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

سبک نئوکلاسیک یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سبک ها در طراحی و دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی می باشد، این سبک که به دوره رنسانس روم و یونان باستان باز می‌ گردد یکی از رایج ترین سبک ها در دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی می باشد.

در طراحی داخلی به این سبک تمایل زیادی به ایجاد فضایی لوکس و باشکوه مشاهده می گردد.

نئوکلاسیسم تعبیری مدرن از سبک کلاسیک می باشد این سبک از لحاظ بصری به شکلی ساده تر ویژگی های شاخص سبک کلاسیک را به نمایش میگذارد اما همچنان مانند سبک‌ کلاسیک سبکی غنی، لوکس و گران قیمت است.

در واقع می توان گفت که اگر طرح های شلوغ و پیچیده سبک کلاسیک مورد پسند شما نمی باشد و از طرفی سادگی سبک مدرن را دوست ندارید می توانید سبک نئوکلاسیک را برای طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل خود انتخاب کنید، درحقیقت سبک نئوکلاسیک کاربرد و عملکرد سبک مدرن را در قالبی ساده تر از سبک کلاسیک به نمایش میگذارد یا به بیان ساده تر سبک نئوکلاسیک ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک می باشد این سبک فضای بسیار لوکس و زیبایی را ایجاد می نماید.

یکی از مهمترین ویژگی های این سبک رعایت تناسبات هندسی کلاسیک در کنار کاردبرد و عملکرد گرایی معاصر می باشد از دیگر ویژگی‌های بارز این سبک می توان به استفاده از طرح ها و نقش و نماد های سبک کلاسیک در کنار نورپردازی مدرن اشاره کرد.

طراحی و اجرای این سبک نیازمند فضایی وسیع با سقف بلند و پنجره‌ های بزرگ است بنابراین پیش از انتخاب این سبک باید به موارد نامبرده شده توجه داشته باشید تا بتوانید متناسب با فضای یک طراحی ایده آل داشته باشید.

در طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک از پارچه های طبیعی زیبا برای لوازم داخلی استفاده می شود به عنوان مثال شما می توانید از پارچه های ابریشمی ، مخملی و پنبه ای استفاده کنید.

در این سبک از مبلمان با پارچه های ساده و تک رنگ استفاده می کنند، مبلمان این سبک مبلمانی ساده با چوب های طبیعی ظریف می باشند در آخر می توان گفت که مبلمان سلطنتی در این سبک هیچ جایگاهی ندارند.

در دکوراسیون داخلی به این سبک تنها از وسایل ضروری در فضای خانه استفاده می‌ شود تا جو متعادل و ساده بصری حفظ شود.

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه ویژه‌ ای داشته باشید انتخاب رنگ می باشد، رنگ ها تاثیر چشمگیری بر روی روحیه افراد می گذارند بنابراین باید هوشمندانه انتخاب شوند، توصیه می کنیم پیش از انتخاب رنگ با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در انتخاب رنگ می توان به سلیقه شخصی افراد ، سبک انتخابی و اندازه فضا اشاره کرد.

در این سبک اغلب از رنگ های طبیعی استفاده می شود از پرکاربردترین رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک نئوکلاسیک می‌ توان به رنگ خاکستری، کرمی ، بژ، طلایی، نقره ای، سبز و قهوه ای اشاره کرد.

یکی دیگر از نکات مهمی که در طراحی فضا های مسکونی به سبک نئوکلاسیک باید به آن توجه ویژه‌ ای داشته باشید طراحی درست و اصولی دیوارها می باشد، دیوارهای این سبک با قالب هایی با خطوط و اشکال ساده مانند مستطیل تزیین می شوند.

طراحی و اجرای سبک نئوکلاسیک در فضا های مسکونی مانند دیگر سبک ها باید توسط افراد ماهر و با تجربه در این زمینه انجام شود تا بدین ترتیب تمام عناصر و جزئیات دقیق و طبق اصول و قواعد سبک انتخابی انجام گیرد ، شرکت معماری پدیده گستر مانا با در نظر داشتن کادری مجرب و حرفه ای در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی از ابتدا تا انتهای کار در کنار شما عزیزان می باشند. طراحان با تجربه و متخصص این شرکت همواره در تلاش هستند تا با ارائه بهترین طرح ها با مناسب ترین قیمت همراه شما عزیزان باشند.

شرکت معماری پدیده گستر مانا دارای کارنامه ای درخشان در زمینه طراحی و اجرای پروژه های مسکونی است.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما