طراحی داخلی فروشگاه

طراحی داخلی فروشگاه

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

طراحی داخلی فروشگاه

طراحی داخلی تجاری یکی از اولین اقداماتی است که برای دیزاین و طراحی فضاهای تجاری و فروشگاه ها باید مد نظر داشت یک طراحی درست و اصولی علاوه بر جذابیت و ظاهر زیبا باعث جلب مشتری و همچنین افزایش فروش نیز می شود.

طراحی دکوراسیون فروشگاه شامل نوع دیوارپوش، کفپوش، طراحی سقف ( کاذب و دکوراتیو ) نورپردازی، چیدمان ویترین و … می‌ شود. طراحی داخلی فروشگاه شامل دو فاز کلی طراحی و نصب و اجرا می باشد که طراحی فاز یک مطابق با ابعاد ، موقعیت، نوع محصولات ارائه شده و زمینه فعالیت و … انجام می شود و نحوه اجرای دکور فروشگاه نیز می تواند با استفاده از روش‌ های مختلفی انجام شود که این روش ها می تواند در قیمت نهایی تاثیر چشمگیری داشته باشد این روش ها می‌ توانند از نوع چوب، ام دی اف، هایگلاس، روش تمام پلی استر و نیم پلی استر و … تا نوع نورپردازی فروشگاه باشد.

بازسازی تجاری و طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری و فروشگاه ها باید درست و اصولی و توسط افراد ماهر و با تجربه در این زمینه انجام شود از این رو شرکت دکوراسیون پدیده گستر مانا کادری ماهر و باتجربه در این زمینه برای شما عزیزان در نظر گرفته است.

  • طراحی ورودی فروشگاه

ورودی اولین بخشی است که مشتری در آن قدم می گذارد و اولین برخورد مشتری با فضای فروشگاه است بنابراین طراحی دکوراسیون آن می‌ تواند تاثیر چشمگیری در نوع برداشت افراد از فروشگاه بگذارد. این بخش از ۵ تا ۱۵ قدم اول فروشگاه می باشد که با توجه به ابعاد و اندازه فضای فروشگاه مشخص می شود.

می توان با استفاده از گیاهان مختلف و یا بکارگیری از یک رنگ یا نورپردازی خاص ورودیی شاخص برای فروشگاه طراحی کرد و باعث القای حس دعوت شوندگی شد.

  • چیدمان و طراحی دیوار فروشگاه

طبق تحقیقات انجام شده حدود ۹۰ درصد مشتریان وقتی که وارد یک فروشگاه می شوند به صورت کاملا ناخودآگاه ابتدا به دیوار سمت راست فروشگاه نگاه می‌اندازند بنابراین این بخش بیشترین تاثیر را در برداشت اول بر روی مراجعین می گذارد به همین خاطر به آن دیوار قدرت نیز می‌ گویند بنابراین در طراحی داخلی باید به چیدمان و طراحی آن توجه زیادی داشته باشید زیرا اجناسی که در این سمت قرار می گیرند اولین نگاه های مشتری به آن می‌ افتد و تاثیر چشمگیری بر دید کلی مشتری نسبت به فروشگاه و دکوراسیون داخلی فضا خواهد داشت یعنی باید اجناسی را در این سمت فروشگاه قرار دهید که بتواند به راحتی مشتریان را جذب خود کنند به عنوان مثال می‌ توانید در این قسمت کالاهایی که تقاضای بالایی برای آنها وجود دارد و یا اجناس خاص و جدید را در این قسمت قرار دهید.

  • طراحی مسیر حرکتی مشتری

در طراحی فروشگاه راه و مسیر حرکت مشتری با توجه به طرح کلی دکوراسیون داخلی انجام می شود مسیر حرکتی با توجه به پلان و نوع دکوراسیون داخلی هر فروشگاهی متفاوت می باشد اما به طور کلی باید هنگام طراحی مسیر حرکتی به برخی نکات توجه داشت که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

نکته مهم و حائز اهمیت اول این است که طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه باید به گونه‌ ای باشد که مشتری تمام مسیر در نظر گرفته شده را طی کند.

باید مسیر را طوری طراحی کنید که محصولات و کالاهای ارائه شده بیشترین حد ممکن در معرض دید مشتریان قرار گیرد به این ترتیب می توان شاهد افزایش چشمگیر فروش باشید.

می توان اجناسی که فروش بالایی دارند و یا اجناس خاص را در انتهای یک مسیر قرار دهید تا افراد زمانی که قصد خرید آن را دارند مجبور باشند تا انتهای مسیر بروند به این ترتیب شما شرایطی را ایجاد کرده اید که مشتریان مجبور باشند اجناس بیشتری را مشاهده کنند که این یکی از راه های افزایش فروش در چیدمان فروشگاه ها می باشد.

همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم اغلب افراد هنگام ورود به یک فروشگاه به سمت راست خود توجه می‌ کنند بنابراین بهتر است بخش صندوق را در سمت چپ طراحی کنید این کار ذهنیتی برای مشتریان ایجاد می کند که اگر از سمت چپ فروشگاه دیدن نکرده باشند آن را مشاهده کنند و کالاهای جدید را انتخاب کنند، بخش صندوق باید دقیق و حساب شده طراحی شود.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما