طراحی-داخلی-به-سبک-مینیمال

امروزه طراحی داخلی مسکونی سبک‌ها و روش‌های گوناگونی دارد. در واقع نحوه چیدمان و استفاده از لوازم منزل خاص در طراحی داخلی نقش اساسی دارد. در این مقاله قصد داریم درباره طراحی داخلی به سبک مینیمال صحبت کنیم. اساس این سبک بر ساده گرایی است و در جزئیات آن هیچ نوع پیچیدگی یا لوازم غیر کاربردی به چشم نمی‌خورد.

در واقع می‌توان گفت یک فضای کاملاً ساده با وسایل بسیار کم و تعداد کمی از مبلمان که نظم و ترتیب در این محیط بسیار رعایت می‌شود، یک فضا مینیمال است. برای اجرای طراحی داخلی به سبک مینیمال حتماً باید اصول صحیح این نوع دکوراسیون را بدانید.

 

سبک مینیمال چیست؟

برای آشنایی بیشتر با این سبک دکوراسیون ابتدا باید بدانیم واژه مینیمال به چه معناست. مینیمال یک واژه لاتین است که به معنای حداقل می‌باشد. سبک مینیمال به استفاده از حداقل‌ها شناخته می‌شود و به سادگی و ساده گرایی شهرت دارد. در صنعت دکوراسیون فضا و محیط ساده با حداقل لوازم سبک مینیمال است که یکی از مشهورترین نوع سبک‌های طراحی داخلی به شمار می‌رود. فضا ساده و آرامش بخش محیط که با سبک مینیمال طراحی شده است، خواهان زیادی دارد و نظم و ترتیب در تمام قسمت‌های این نوع محیط به چشم می‌خورد.

مینیمال

متریال مورد نیاز برای طراحی داخلی به سبک مینیمال

یکی دیگر از مهمترین موارد در طراحی داخلی به سبک مینیمال متریال مورد استفاده در محیط است. تمام مبلمان و اثاثیه مورد استفاده در خانه‌های با سبک مینیمال باید درست انتخاب شود. عواملی مثل سادگی، رنگ، نور و… در خرید این لوازم اهمیت زیادی دارد. مثلاً هنگام انتخاب مبلمان باید کاربرد آن را بدانید و خرید لوازم لوکس و تجملاتی که کاربرد چندانی ندارند، پرهیز کنید.

شکل ظاهری لوازم منزل باید ساده باشد و کاملاً راحت و قابل استفاده باشند. مدل مبل‌ها دارای ظاهر امروزی گوشه دار و مکعبی در سبک مینیمال جایگاه خاصی دارند. همچنین در خرید لوازم دیگر منزل باید دقت کنید تا لوازم غیر قابل استفاده خریداری نکنید. این لوازم فقط قسمت‌های مختلف خانه را بی ‌دلیل پر می‌کند و کارایی خاصی ندارد.

 

طراحی داخلی به سبک مینیمال برای چه خانه‌هایی مناسب است؟

ممکن است ساختمان‌هایی را دیده باشید که کاملاً ساده هستند. این ساختمان‌ها از خطوط ساده و مستقیم طراحی شده‌اند و دارای فرم‌های خاص و پیچیده یا دارای قوس و انحنا نیستند. در واقع ساختار بنا کاملاً ساده است و در یک راستا طراحی شده است. تعداد خطوط و وجه نیز در ساختمان مینیمال بسیار کم است.

دکوراسیون-مینیمال

اغلب قسمت‌های ظاهری ساختمان دارای حجم‌های ساده است. شکل‌های مختلف هندسی ساده مثل گوشه‌های مکعب یا مربع در نما این نوع ساختمان استفاده زیادی دارد. از اشکال و حجم‌های محدودی استفاده شده است که اکثر اوقات تمام قسمت‌های خانه یک شکل و یک حجم خاصی را دارد و حس سادگی را القا می‌کند. این نوع خانه‌ها برای طراحی داخلی به سبک مینیمال کاملاً مناسب هستند.

 

هزینه طراحی داخلی به سبک مینیمال

هزینه طراحی داخلی مسکونی به سبک مینیمال در واقع جز ارزان‌ترین سبک‌های موجود حال حاضر به شمار می‌رود. در سبک مینیمال به دلیل استفاده از کمترین وسایل با کاربرد زیاد، معمولاً از استفاده هرگونه وسیله و تزئینات اضافی خودداری می‌شود. به همین دلیل هزینه‌های چندان زیادی ندارد. افرادی که به دنبال صرفه‌ جویی در هزینه‌های طراحی داخلی هستند، می‌توانند از مزایای این نوع سبک استفاده کنند.

عوامل مؤثر در هزینه طراحی داخلی به موقعیت پروژه، مساحت پروژه، میزان حرفه‌ای بودن طراح و‌… بستگی دارد. باید بدانید اگر از طراح حرفه‌ای در این زمینه کمک نگیرید، مشکلات زیادی ممکن است برای شما به وجود بیاید. چرا که برای داشتن خانه با سبک مینیمال باید تمام اصول اصلی این سبک رعایت شود.

 

ویژگی‌های اصلی سبک مینیمال

طراحی داخلی به سبک مینیمال دارای یک سری ویژگی‌های اساسی است که در ادامه هر یک را نام برده و توضیح می‌دهیم.

سادگی و کارآمدی

اصلی‌ترین ویژگی سبک مینیمال سادگی و کارآمدی آن است. در واقع فضای موجود با استفاده از سبک مینیمال بیهوده مصرف نمی‌شود و شلوغ کاری ندارد. در طراحی داخلی با این سبک نیاز ساکنان تهیه می شود و آرامش در معماری بیرونی و داخلی خانه بسیار چشمگیر است. کارایی لوازم و سادگی برجسته‌ترین جنبه‌هایی است که در این سبک به چشم می‌خورد.

ویژگی-های-سبک-مینیمال

رنگ های مورد استفاده

از ویژگی‌های دیگر طراحی داخلی به سبک مینیمال استفاده از پوشش‌ها و رنگ‌های ساده و طرح‌های غیر پیچیده در دیوار‌ها است. وجود سادگی و نبود طرح‌های پیچیده باعث ایجاد حس آرامش در خانه می‌شود. در تمام قسمت‌های خانه رنگ سفید و رنگ‌های روشن به چشم می‌خورد و فضا باز‌تر به نظر می‌رسد. همچنین پاکیزگی محیط نیز به دلیل وجود رنگ روشن بیشتر حس می‌شود.

نور زیاد و پاکیزگی

فضای خانه کاملاً تمیز است و نور زیادی به چشم می‌خورد. وجود نور طبیعی در خانه از ویژگی‌های مهم دکوراسیون داخلی مینیمال است. به همین دلیل پنجره‌های بزرگ، نورگیر خوب و فضا پر نور از ویژگی‌های اصلی این خانه‌ها است.

عدم وجود هر نوع پیچیدگی

در قسمت‌های مختلف خانه جزئیات کمی به چشم می‌خورد و هیچ گونه لوازم تزیینی اضافی به چشم نمی‌خورد. دقت و صحت در انتخاب عناصر مورد استفاده در این طراحی داخلی اهمیت زیادی دارد و در استفاده از لوازم لوکس و تجملاتی پرهیز می‌شود.

سبک-مینیمال

وجود مبلمان و لوازم ساده و کارآمد از ویژگی‌های دیگر سبک دکوراسیون داخلی مینیمال است. در این طراحی این سبک نباید از مبل‌های دارای ظاهر تجملاتی استفاده شود. چرا که راحت نیستند و فضای زیادی هم اشغال می‌کنند. بهتر است به جای آن از مبل‌های مکعبی و گوشه دار استفاده کنید که کاملاً مدرن و امروزی هستند.

نتیجه ‌گیری

در این مقاله درباره طراحی داخلی به سبک مینیمال صحبت کردیم. سبک مینیمال به معنای ساده گرایی و طراحی محیط داخلی منزل با استفاده از حداقل‌ها است. برای طراحی داخلی منزل خودتان بر اساس سبک مینیمال می‌توانید با شرکت پدیده گستر مانا در ارتباط باشید. از این طریق می‌توانید هزینه طراحی داخلی مسکونی سبک مینیمال را برآورد کنید و بر اساس بودجه مورد نظر‌تان اقدام به استفاده از این سبک نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *