طراحی داخلی اداری

افراد ساعات طولانی از روز را در فضاهای کاری سپری می‌ کنند بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری بسیار حائز اهمیت است در واقع یکی از انواع فضا هایی که طراحی دکوراسیون داخلی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد بازسازی ساختمان اداری است، فضاهای اداری شامل فضاهای مختلفی از جمله دفتر کار، سازمان‌ های دولتی و خصوصی و … می باشد.

در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری اولویت اول طراح برطرف کردن نیاز کارکنان و همچنین مراجعین می‌ باشد و برخلاف طراحی دکوراسیون داخلی منزل اولویت طراح سلیقه شخصی افراد نمی باشد.

طراحی-اداری

به طور کلی نوع روند انجام کارها، مدت زمان حضور مراجعین و همچنین کارکنان، نیاز کارکنان و مراجعین و … از مهمترین عواملی است که در نوع طراحی دکوراسیون داخلی و فضاهای اداری تاثیر گذار می باشد.

طبق نظر طراحان شرایط فیزیکی و نوع طراحی فضاهای کاری تاثیر چشمگیری بر بهره وری و همچنین کیفیت کاری کارکنان دارد به همین خاطر است که طراحی دکوراسیون داخلی ادارات باید توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام شود تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کند.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۳۶۱۹۵۹ -۰۲۱-۴۴۹۷۷۴۵۱

در واقع طراحی فضاهای اداری اگر درست و اصولی انجام شود‌ باعث جلب رضایت کارمندان می گردد که این امر باعث افزایش راندمان و بهره وری آنان می شود.

طراحی-محیط-کار-با-پارتیشن-شیشه-ای

طراحی داخلی فضاهای اداری باید درست و اصولی و طبق قوانین و قواعد طراحی فضاهای اداری انجام شود تا بتواند علاوه بر برطرف کردن نیاز کارکنان و مراجعین ، ظاهری زیبا و کاربردی نیز داشته باشد.

شرکت معماری پدیده گستر مانا آماده ارائه بهترین خدمات در تمامی حوزه های بازسازی، طراحی و اجرای فضاهای اداری از صفر تا صد خدمت شما عزیزان می باشد.یک طراحی داخلی ایده آل با فراهم امکانات و ارائه خدمات متناسب با نیاز کارمندان و همچنین ایجاد فضایی زیبا به بهبود عملکرد کارکنان کمک می کند.

یکی دیگر از مسائلی که در طراحی داخلی اداری باید به آن توجه ویژه ای کرد نوع فعالیت انجام شده در آن محیط می باشد در واقع انتخاب طرح مناسب در اداره باعث ایجاد آرامش و همچنین خلق یک دکوراسیون بی نقض می شود.

طراحی-داخلی-اداری

یک طراحی دکوراسیون داخلی درست و اصولی که توسط افراد ماهر و باتجربه در این زمینه انجام شود باعث افزایش راندمان کاری، ایجاد رضایت شغلی، افزایش حس همکاری میان کارکنان، ایجاد ساماندهی و نظم در فضای اداری، استفاده درست و حداکثری از فضاهای موجود و طراحی راه ارتباطی ساده و آسان میان بخش های مختلف می گردد.

برای دریافت هزینه طراحی داخلی و بازسازی اداری در شرکت معماری پدیده گستر مانا کلیک کنید.

طراحی دکوراسیون فضاهای اداری با استفاده از سبک های مختلفی قابل طراحی و اجرا می باشد، انتخاب سبک به عوامل مختلفی از جمله: میزان بودجه، اندازه فضا و نوع فعالیت وعملکرد اداره بستگی دارد به عنوان مثال: اگر قصد دارید فضایی رسمی ایجاد کنید پیشنهاد ما به شما عزیزان طراحی داخلی کلاسیک می باشد اما اگر مقصد ایجاد فضایی راحت، آرامبخش و کارآمد را دارید پیشنهاد ما به شما عزیزان طراحی داخلی مدرن می باشد.

طراحی-داخلی-ساختمان-اداری

عوامل تاثیرگذار در طراحی داخلی اداری

در یک محیط اداری افراد زیادی با شخصیت های متفاوت و سمت های مختلف در کنار هم کار می کنند. این افراد باید بتوانند با آرامش در کنار یکدیگر کار کنند و فعالیت های خود را به خوبی انجام دهند. به این منظور بهتر است برای هر فرد یک محیط شخصی ایجاد شود.

با استفاده از پارتیشن ها می توانید این محیط شخصی را ایجاد کنید. از ویژگی های مثبت این پارتیشن ها می توان به انعطاف پذیری آن ها و قابلیت تغییر آن ها با توجه به محیط اشاره کرد.

همچنین استفاده از پارتیشن های شیشه ای به یجاد تعامل و برقراری ارتباط میان کارکنان کمک می کند.

استفاده از گیاهان نیز در ایجاد حس خوشایند و آرامش در محیط تاثیر دارد.

رنگ ها تاثیر بسیار بالایی بر روی روحیه افراد می گذارند بنابراین باید با دقت و متناسب با فضا انتخاب شوند.شاید در نگاه اول انتخاب رنگ آسان ترین اقدام به شمار آید اما در واقع انتخاب رنگ یکی از سخت ترین و مهم ترین مراحل در بازسازی و طراحی دکوراسیون فضاهای داخلی می باشد.

در انتخاب رنگ فضاهای اداری معمولاً در اولین گام به سراغ رنگ‌ های لوگو و برند شرکت می روند این کار اقدامی جالب و تاثیرگذار می باشد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که ترکیب رنگ ها باید متناسب با فضا انجام گیرد و پیش از استفاده از این رنگ ها برای طراحی دکوراسیون داخلی ابتدا مطمئن شوید که رنگ های استفاده شده در لوگو برای طراحی داخلی فضای اداری شما مناسب باشد و تاثیرات منفی بر روی افراد نداشته باشد و سپس اقدام به استفاده از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی کنید.

طبق تحقیقات رنگ ها تاثیرعمیقی بر چگونگی فعالیت وعملکرد کارکنان دارند به عنوان مثال: قرارگیری در معرض رنگ هایی مانند سبز و آبی عملکرد کارکنان را در زمینه فعالیت هایی که نیاز به همکاری و خلق ایده های نو دارند افزایش می دهد و یا استفاده افراطی از رنگ قرمز در فضاهای کاری باعث ایجاد اضطراب و استرس در کارکنان می گردد.

توصیه می‌شود پیش از انتخاب رنگ با مهندسین و شرکت معماری با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید انتخابی درست داشته باشید.

بیشتر بدانید: طراحی داخلی مسکونی

نکات قابل توجه در طراحی دکوراسیون داخلی اداری

استفاده از متریال هایی با جنس فلز و به کار بردن رنگ های خنثی در طراحی داخی اداری نقش مهمی دارد زیرا باعث رسمی بودن محیط می شود.

از آنجایی که افراد زیادی در اداره رفت و آمد دارند، مبلمانی که انتخاب می کنید حتما کیفیت خوبی داشته باشد و همچنین قابلیت شستشو داشته باشد تا به راحتی تمیز شود. به همین منظور استفاده از مبلمان چرم را پیشنهاد می دهیم زیرا تمیز کردن آن راحت تر می باشد.

به تعداد ارباب رجوع و مشتریان توجه داشته باشید تا بر اساس تعداد آن ها مبلمان تهیه کنید.

بخش های پر اهمیت در طراحی داخلی اداری

علاوه بر مبلمان که یکی از موارد مهم در طراحی داخلی دکوراسیون اداره می باشد، باید به ارگونومیک میز ها و مبلمان دقت کنید تا افرادی که طولانی مدت روی صندلی نشسته اند، کمتر دچار خستگی بشوند.

باید برای آن بخش از اداره که مربوط به انتظار است، به طور درست و جذابی طراحی شود.

بهتر است برای هر فرد، کشو یا قفسه شخصی قرار داده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *