طراحی آپارتمان کوچک

آیا در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید و دوست دارید که طراحی داخلی آپارتمان کوچک خود را تغییر دهید؟ اگر مدت زیادی است که نمی دانید چگونه فضای کوچک خود را تزئین کنید، به خواندن این مقاله ادامه دهید؛ زیرا این مقاله شما را با هر جنبه ای از ایده ها و نکات دکوراسیون آپارتمان کوچک آشنا می کند. تزیین فضاهای کوچک می تواند مانند یک پازل بزرگ غیرممکن به نظر برسد. چون شما سعی دارید تا جایی که ممکن است وسایل در اتاق قرار دهید طوری که فضا تنگ نشود. شما باید برای طراحی داخلی آپارتمان کوچک خود برنامه داشته باشید، نباید فضای اتاق آشفته و درهم به نظر برسد. برای آپارتمان هایی که کوچک هستند، بهتر است که سبک و اصول طراحی داخلی بدانید تا اطرافتان زیبا شود. 

بهترین رنگ برای طراحی دکور خانه های کوچک

معمولاً انتخاب پالت رنگی برای فضاهای کوچک گزینه خوبی نیستند. زیرا معمولاً از رنگ‌ ها برای مبلمان یا دکوراسیون انتخاب می شوند. انتخاب رنگ مناسب همیشه یک چالش بوده و معمولاً انتخاب رنگ های روشن مانند سفید و کرمی بهتر هستند.  با این حال، وقتی صحبت از طراحی داخلی آپارتمان کوچک به میان می آید، پالت رنگی که انتخاب کردید باید شما باید منجر به بزرگ نشان دادن فضا کمک کند. به طور کلی، شما باید رنگ های روشن مانند سفید، مایل به سفید و پاستلی را برای آپارتمان خود در نظر بگیرید. این رنگ ها آپارتمان را بزرگ نشان می دهند. 

از مبل های ساده استفاده کنید

چیدمان مبل ها نقش بسیاری در فضای داخلی آپارتمان تان دارد. بهتر است مبل هایی را انتخاب کنید که بتوان آنها را جمع کرد تا فضای بیشتری باز شود. سعی کنید هنگام خرید مبل، ابعاد کوچک را سفارش دهید. چون در بازار در حالت استاندارد مبل ها ساخته می شوند، که بهتر است شما به طور سفارشی کوچک تر بخرید. تا جایی که امکان دارد، مبل های خود را دیوارها نزدیک کنید. هنگام طراحی داخلی آپارتمان کوچک خود بهتر است که به سبک مینیمال بودن بیشتر پیش بروید. مثلاً مبل هایی با رنگ های روشن و بدون طرح خریداری کنید.  

نکات مهم برای طراحی خانه های کوچک

بدیهی است که استفاده از آینه ها می توانند اتاق شما را بزرگتر کنند. آنها با تابش نور به عمق اتاق، توهم عمق ایجاد می کنند. آینه های دیواری را روی دیوارهای خالی بزرگ قرار دهید تا فضای محدود آپارتمان را گسترش دهد. آینه ها می توانند حس باز تر بودن فضا را در شما ایجاد کنند. ممکن است فکر کنید که هزینه طراحی داخلی چون خرید آینه ها، گران قیمت است. اما بعد از خرید متوجه می شوید که آپارتمانتان چه حس خوبی گرفته است. 

از تابلوهای کوچک و ساده استفاده کنید

تابلوهایی با قاب سفید و کوچک می تواند انتخاب خوبی برای طراحی داخلی آپارتمان کوچک شما باشد. تابلوها جذابیت بصری آپارتمان را چندین برابر می کنند. شما می توانید عکس های خانوادگی یا دوستانه خود را در ابعاد کوچک به دیوار خود نصب کنید. 

سعی کنید هنگام نصب آنها فاصله زیادی از کف خانه داشته باشند تا شلوغی کف زمین را کمتر کنند. همچنین از میزهای شیشه ای استفاده کنید. دلیل شیشه بودن آن برای این است که می تواند فضای خانه را افزایش دهند. هرگز تابلوها را بر روی میز هایتان قرار ندهید. چون جلوه شلوغی به خانه می دهد. 

از نور بیشتر استفاده کنید

معمولاً آپارتمان های کوچک از پنجره های کوچک ساخته می شوند. همچنین ممکن است موقعیت خانه به گونه ای باشد که نور طبیعی کافی وارد خانه نشود. همین عامل ممکن است احساس خوبی را در خانه خود تجربه نکنید. چون نور خوب بسیار در حس و حال اعضای خانه تاثیرگذار است. به همین بهتر است که از دیوارکوب های بیشتری استفاده کنید. همچنین لوسترهایی که از تعداد چراغ زیادی تشکیل شده باشد نیز، انتخاب مناسبی است. همچنین در کنار مبل یا تخت های خود می توانید از چراغ خواب استفاده کنید. 

 متریال مناسب برای طراحی خانه کوچک        

آشپزخانه قلب یک آپارتمان است. شما می توانید برای این که فضای آشپزخانه خود را زیاد کنید، از کابینت هایی با چوب های سفید سفارش دهید. استفاده از متریال مناسب می تواند خانه شما را تغییر دهد. به عنوان مثال هزینه طراحی کابینت آشپزخانه بستگی به این دارد که شما بخواهید در چه ابعاد و چه جنس سفارش دهید. شما می توانید دسته هایی با رنگ نقره ای برای کابینت خود انتخاب کنید. سعی کنید بهترین کیفیت از چوب را خریداری کنید تا در دراز مدت، با عوامل محیطی چون آب و باد آسیب نبیند. 

از جعبه های بزرگ استفاده کنید

اگر شما هم جزء افرادی هستید که وسایل کوچک بسیاری دارید و می خواهید به آنها دسترسی کافی داشته باشید، بهتر است که حتماً از جعبه های بزرگی استفاده کنید که بتوانید در زیر مبل یا تخت آنها را جاساز کنید. انجام این کارها نه تنها باعث بزرگ تر شدن فضای آپارتمان می شود، بلکه برای وسایل مهم تر جا باز می شود. می توانید رنگ جعبه های خود را طوری انتخاب کنید که هارمونی خاصی با سایر وسایل خانه داشته باشد. طراحی داخلی آپارتمان کوچک، انجام کارهای ساده است. 

انتخاب هوشمندانه فرش

برای طراحی داخلی آپارتمان کوچک بهتر است به این نکته دقت کنید که اگر زمین شما پارکت است، می توانید از فرش استفاده نکنید تا فضای بیشتری داشته باشید. اما اگر جزء کسانی هستید که دوست دارید حتماً در خانه خود فرش داشته باشید، می توانید فرش هایی با اندازه متوسط به طوری که از مبل ها فاصله داشته باشد را انتخاب کنید. همچنین رنگ های ساده و خنثی برای آپارتمان های کوچک مناسب تر هستند.

از قفسه های کتاب استفاده کنید

 ترکیب عناصر مختلف مطمئناً ظاهر فضاهای کوچک را گسترش می دهد، بنابراین مطمئن شوید که رنگ مبلمان خودتان با دیوارها همخوانی داشته باشد و برای فرش نیز رنگ کف اتاق می تواند ترکیب مناسبی را ایجاد کند.  تزیین فضاهای کوچک بسیار سرگرم کننده است. کافی است شما با داشتن چند ایده، آپارتمان خود را زیبا کنید. بنابراین استفاده از قفسه های بلند کتاب و قفسه های دیواری گزینه خوبی می تواند باشد.  زیرا جدا از به حداکثر رساندن دیوارها، می توانید مجموعه ها و چیزهای خود را در اینجا به نمایش بگذارید. اما مطمئن شوید که این وسایل به گونه ای در آپارتمان باشند تا فضا شما را کوچک تر نکند. 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *