طراحی آشپزخانه مدرن

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای می باشد . اهمیت این بخش انقدر بالا است که بسیاری از افراد از آن به عنوان قلب تپنده یک خانه یاد می کنند بنابراین در بازسازی و طراحی داخلی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

از طرفی دیگر امروزه در اغلب موارد طراحی پلان ها به گونه‌ ای است که آشپزخانه ها به صورت باز و در ارتباط با فضای نشیمن و پذیرایی طراحی می شود بنابراین دید کاملی رو به قسمت نشیمن و پذیرایی دارد بنابراین طراحی آن باید به گونه ای باشد که با این بخش ها ایجاد هارمونی و هماهنگی کند و بتواند زیبایی فضای منزل شما را چند برابر کند .

امروزه بازسازی منزل و دکوراسیون آشپزخانه با استفاده از سبک های مختلفی قابل طراحی و اجرا میباشد ، یکی از پرکاربرد ترین سبک ها در دکوراسیون آشپزخانه ، سبک مدرن می باشد .

این سبکی سبکی محبوب و پرطرفدار در طراحی دکوراسیون داخلی میباشد . سبک مدرن فضایی ساده ، آرام بخش و لوکسی را ایجاد می کند در واقع می‌ توان گفت که آشپزخانه‌ های طراحی شده به سبک مدرن برای افرادی مناسب می باشد که علاقمند به طرح های شیک ، ساده ، مینیمال و عملکرد گرایانه هستند .

در طراحی آشپزخانه به سبک مدرن همه چیز در اوج سادگی طراحی می ‌شود در این سبک هیچگونه طرح های شلوغ و پیچیده مشاهده نمی‌ شود و اولویت طراح عملکرد گرایانه بودن فضا می باشد .

یکی از نکات بسیار مهمی که در طراحی آشپزخانه های مدرن باید به آن توجه ویژه ای داشت طراحی و اجرای نورپردازی صحیح و اصولی می باشد .

طراحی و اجرای نورپردازی یکی از مهمترین مراحل هر پروژه ای به شمار می رود این کار باید توسط افراد ماهر و با تجربه در این زمینه انجام شود .

نورپردازی آشپزخانه باید در بخش های مختلف و با توجه به کاربرد وسایل انجام گیرد در واقع نورپردازی با توجه به عملکرد وسایل و ابزار های مختلف مانند سینک ، گاز و پیشخوان انجام می شود ، بهتر است مقدار تابش نور نسبت به کاربرد وسایل متفاوت باشد .

در طراحی آشپزخانه مدرن به جای بکارگیری از یک نقطه نور بزرگ از تعدادی نور کوچکتر استفاده می شود تا به این ترتیب با ایجاد سایه روشن فضای جذاب تری ایجاد شود .

  • انتخاب کابینت

یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون آشپزخانه کابینت می باشد در واقع کابینت ها به دلیل اینکه فضای زیادی از دیوار آشپزخانه را به خود اختصاص می‌ دهند تاثیر چشمگیری در ظاهر آشپزخانه دارند بنابراین باید در انتخاب آنها دقت بالایی داشته باشید .

کابینت های آشپزخانه مدرن دارای ظاهری بسیار ساده می باشند ، سادگی این کابینت ها به قدری است که در برخی موارد حتی از دستگیره هم برای آنها استفاده نمی شود .

کابینت های آشپزخانه مدرن اغلب به صورت یکسره از نزدیک سقف تا کف آشپزخانه می باشد این کابینت ها فضای زیادی را برای چیدمان وسایل در اختیار شما قرار می دهند .

کابینت های سبک مدرن دارای تنوع بسیاری در رنگ می باشد این کابینت ها به دو صورت مات و براق عرضه می شود .

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب کابینت آشپزخانه باید به آن توجه داشته باشید اندازه فضای آشپزخانه می باشد اگر فضای آشپزخانه شما خیلی کوچک است پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که از کابینت های مدرن به رنگ سفید براق استفاده کنید ، این کابینت ها به دلیل خطای دیدی که ایجاد می‌ کنند باعث می‌ شود فضای آشپزخانه شما بزرگ تر از آنچه که هست به نظر آید ‌.

از دیگر نکات مهمی که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به آن توجه ویژه‌ ای داشت اجرای صحیح مثلث کار می باشد ‌. مثلث کار یک مثلث فرضی در فضای آشپزخانه است که شامل سه وسیله اصلی آشپزخانه یعنی سینک ، گاز و یخچال می باشد ‌‌. جایگذاری این وسایل باید به گونه‌ ای باشد که در هنگام کار هیچ مانعی باعث ایجاد اختلال در انجام کار ها نشود .

همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک مدرن باید توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام گیرد تا بتوان به نتیجه دلخواه و مطلوبی دست پیدا کرد ، شرکت معماری پدیده گستر مانا یکی از بهترین شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی در ایران می باشد این شرکت با در نظر داشتن کادری مجرب و حرفه ای در این زمینه همواره در تلاش است تا با ارائه بهترین طرح ها با مناسب ترین قیمت همراه شما عزیزان باشد .

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما