سبک‌های-طراحی-داخلی-مسکونی

وقتی شما خانه‌ای را برای محل سکونت خود انتخاب کردید، حال نوبت این است که دکوراسیون و طراحی داخلی آن را به سبک و سلیقه خود انجام دهید. برای این کار می‌توانید از انواع سبک‌های طراحی داخلی کمک بگیرید. دیده می‌شود که امروزه سبک مدرون و مینیمال طرفداران زیادی دارد، اما سبک‌های کلاسک و سنتی هم هنوز در بین برخی افراد محبوبیت دارند. هر کدام از این سبک‌ها برای دکوراسیون داخلی مسکونی دارای ویژگی‌هایی است که می‌توان این ویژگی‌ها را وجه تمایز آن با سبک‌های دیگر دانست. در بین این سبک‌ها، هر کدام زیبایی و شکوه خاص خودشان را دارند.

طراحی داخلی منزل به سبک ایرانی

زمانی که شما قصد دارید از سبک ایرانی برای طراحی داخلی منزل خود استفاده کنید، باید این موضوع را مورد توجه قرار دهید که معماری خانه‌تان به چه شکل است. معمولا افرادی که دارای خانه‌هایی با گچ‌بری‌های زیاد و قدیمی هستند از سبک سنتی ایرانی بهره می‌برند. معمولا این کار به‌صورت جزئی انجام شده و باعث زیبایی هرچه بیشتر این سبک می‌شود. معمولا امروزه ایرانی‌ها هم از سبک‌های طراحی داخلی خارجی‌ها تقلید می‌کنند. اگر بخواهیم سبک سنتی ایرانی برای طراحی و دکوراسیون داخلی را توضیح دهیم، باید به موارد زیادی اشاره کنیم.

سبک-سنتی-ایرنی

معمولا در سبک ایرانی در قدیم از شیوه آینه کاری برای زیبایی هرچه بیشتر خانه استفاده می‌کردند. امروزه هم دیده می‌شود که بسیاری از افراد در دکوراسیون داخلی خانه خود از آینه استفاده می‌کنند. آینه باعث می‌شود خانه را از آنچه که هست بزرگ‌تر نشان دهد. استفاده از تابلوهایی که با کاشی ساخته می‌شوند، جلوه خاصی به فضای خانه در این سبک می‌دهد. نوع کاشی‌هایی که برای این کار استفاده می‌شود، معمولا در رنگ‌های مختلف و به‌صورت شکسته است. این موارد تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های سبک سنتی ایرانی بود. برای اجرا این سبک طراحی داخلی می‌توانید از شرکت پدیده گستر مانا کمک بگیرید.

گفته شد که معمولا امروزه ایرانی‌های از سبک‌های طراحی داخلی خارجی‌ها ایده گرفته و از آن‌ها برای دکوراسیون منزل خود استفاده می‌کنند. می‌توان گفت در چند دهه اخیر، از هر ۱۰ خانه ایرانی، ۸ خانه به سبک اروپایی یا همان خارجی دکوراسیون شده است. این طراحی داخلی که در این خانه‌ها دیده می‌شود، معمولا ترکیبی از چند سبک است که هرکس بسته به سلیقه خود آن‌ها را انتخاب می‌کند. دیده می‌شود که فردی از مبل‌های سلطنتی و اکسسوری‌های مدرن در خانه‌اش استفاده کرده. این وسایل، تلفیقی از سبک‌های کلاسیک و مدرن است.

سبک-سنتی

طراحی داخلی منزل به سبک کلاسیک

در این سبک از طراحی داخلی، تمامی وسایل طبق یک نظم و تقارن خاصی استفاده می‌شوند. یکی از بخش‌های مهم این سبک، لوسترهای بزرگ آن است. معمولا در این خانه‌ها از لوسترهایی شیشه‌ای و بزرگ که ابهت خاصی را به فضا می‌دهند، استفاده می‌شود. رنگ نوری که برای لامپ این لوسترها انتخاب می‌شود، به رنگ آفتابی است که حالت خاص و کلاسیک را در فضا القاء کند. استفاده از مبلمان سلطنتی یا کلاسیک در این سبک از طراحی داخلی، بخش جداناپذیر آن است. معمولا هر کدام از سبک‌های طراحی داخلی باید ویژگی خاصی داشته باشند که بتوان آن‌ها را شناخت.

سبک سلطنتی به مبلمان سلطنتی ان معروف است. حالت تقارن، تیزی و بلندی این مبل‌ها باعث شده تا به این سبک شناخته شوند. برای مبل یا هر وسیله دیگری که قصد دارید در طراحی داخلی استفاده کنید، رنگ‌های نقره‌ای، بژ، هلویی، قرمز، کرم، خاکستری، طلایی و زیتونی به شما پیشنهاد می‌شود. می‌توانید این رنگ‌ها را به‌صورت تلفیقی با هم استفاده کرده و مدل جدیدی از سبک کلاسیک را خلق کنید. استفاده از پرده‌های بلند با رنگ خاص، که از سقف تا زمین کشیده شده‌اند، باعث شکوه و جلوه خارق‌العاده‌ای در این سبک می‌شود.

سبک-کلاسیک-طراحی-داخلی

معمولا در سبک کلاسیک، برای کنار پرده‌ها از شال استفاده می‌شود. می‌توانید این شال را به‌صورتی تکی یا دوطرفه استفاده کنید. ست کردن شال پرده با مبلمان یا بخش دیگری از دکوراسیون، به منزل‌تان روح تازه‌ای می‌بخشد. در میان انواع سبک‌های طراحی داخلی، سبک کلاسیک بسیار شیک بوده و نشان دهنده ابهت و نظم است. شاید فکر کنید تمامی وسایلی که برای این سبک استفاده می‌شود، بسیار بزرگ است، اما باید بدانید در این سبک ریزه‌کاری‌هایی هم وجود دارد.

طراحی داخلی منزل به سبک مدرن

یکی از سبک‌هایی که امروزه از آن زیاد برای طراحی داخلی منزل استفاده می‌شود، سبک مدرن است. می‌توان گفت هر چیزی که حالت قدیمی به خود نداشته باشد و عتیقه نباشد، به آن برچسب مدرن بودن خورده می‌شود. طراحی داخلی مدرن، برای خود از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی‌کند و می‌توان هر چیزی را برای این سبک استفاده کرد. اینکه گفته می‌شود هر چیزی برای این سبک استفاده می‌شود، دلیل بر این نیست که هر وسیله‌ای که بخواهید را در دکوراسیون داخلی جای دهید. برخی اوقات ممکن است بین سبک‌های طراحی داخلی، تناسبی ایجاد نشود.

طراحی-داخلی-مدرن

برای اینکه چنین اتفاقی رخ ندهد، شما باید رنگ و کاربرد هر وسیله‌ای که قصد دارید استفاده کنید را درنظر بگیرید. برخی افراد گمان می‌کنند که این سبک به خانه روح نمی‌دهد و حس صمیمیت در آن‌جا حاکم نیست. اما باید گفت برخورداری از این سبک در طراحی داخلی ساده بوده و همین سادگی باعث ایجاد حس آرامش در آن می‌شود. استفاده از آیتم‌هایی همچون گل و گیاه سبب می‌شود که از فضای داخلی نهایت لذت و آرامش را بگیرید.

معمولا در این سبک از سبک‌های طراحی داخلی از مبل‌هایی با حالت ال استفاده می‌شود. رنگ غالب در این نوع فضای داخلی، رنگ خاکستری، طوسی و کرم است. استفاده از یک رنگ غالب در دکوراسیون داخلی سبک مدرن باعث می‌شود که بتوانید از این رنگ‌های خنثی در کنار رنگ دیگر استفاده کنید. بهره بردن از چوب در این نوع طراحی داخلی به شدت توصیه می‌شود. از چوب هم می‌توانید به‌عنوان تابلو، در چوبی، میز، صندلی و یا پاف استفاده کنید.

سخن پایانی

بهره بردن از انواع سبک‌های طراحی داخلی بستگی به سلیقه هر فرد دارد. هزینه طراحی داخلی مسکونی بسته به انتخاب سبک در هر خانه متغیر است. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *