رنگ سفید در دکوراسیون

آیا چیزی به زیبایی یک اتاق کاملا سفید، شفاف و تمیز وجود دارد؟ (ما می‎گوییم، نه، وجود ندارد.) چه فضای داخلی کاملاً سفید باشد، چه صرفاً اتاقی که رنگ سفید در آن غالب است، اتاق‎های سفید جذابیت خاصی برای افراد دارند. ممکن است فکر کنید که آنها احساس سردی را در افراد ایجاد می‏کنند، اما تزیین با سایه‌های سفید در واقع می‌تواند بسیار گرم و جذاب باشد. آنها نوعی جذابیت بی انتها دارند و هرگز قدیمی و خسته به نظر نمی‎رسند! میتوانید با مشاوره دقیق توسط شرکت پدیده گستر مانا با صرفه جویی در هزینه طراحی داخلی مسکونی خانه ای به زیبایی عکس های ژورنال مجلات خواهید داشت. در اینجا به منظورآشنایی بیشتر با رنگ سفید در دکوراسیون لازم است ادامه مطلب را بررسی تا بتوانید آگاهی بیشتری در این حوزه کسب کنید.

روانشناسی رنگ سفید در دکوراسیون

روانشناسی رنگ سفید در دکوراسیون

در بررسی رنگ سفید در دکوراسیون ما می‎دانیم که طراحی داخلی با استفاده از رنگ سفید می‎تواند در هر سبکی زنده شود، از مدرن روستیک گرفته تا سنتی و مینیمال. همه چیز به سایه سفیدی که انتخاب می‎کنید و سبک مبلمان و دکوراسیونی که در داخل فضا قرار می‎گیرد بستگی دارد. به هر حال، صدها رنگ مختلف سفید، کرم، مایل به سفید و عاج وجود دارد که لازم است از بین هرکدام نمونه موردنظر خود را انتخاب کنید. کنجکاو هستید که چگونه یک اتاق کاملا سفید در فضای خود ایجاد کنید؟

آیا نمی‌دانید که چگونه می‌توانید رنگ‌های خنثی دیگر را با دیوارهای سفید ترکیب کنید، یا شاید طراحی داخلی خاکستری و سفید را کشف کنید؟ برای انتخاب رنگ‌های خنثی مناسب به راهنمایی نیاز دارید؟ شما جای درستی آمده اید. امروز، بهترین اسرار طراحان را در مورد نحوه طراحی با رنگ سفید (و سایر رنگ‌های خنثی) و اینکه چگونه در خانه خود ظاهری کاملاً سفید داشته باشید را به شما معرفی می‌کنیم!

 با بافتهای طبیعی و رنگهای چوبی رنگهای ظریف را ایجاد کنید.

وقتی صحبت از اتاق‌های کاملا سفید می‌شود، بافت‌های طبیعی و رنگ‌های چوب بهترین دوست شما هستند. آنها عمق و ظرافت خاصی را به فضا اضافه می‌کنند تا طرح شما خسته کننده به نظر نیاید. در واقع یک اتاق کاملا سفید به زیبایی طبیعی عناصر چوبی و بافت‎های طبیعی در فضا کمک می کند. بنابراین، از لایه‌برداری با بافت‌ها و مواد مختلف در یک اتاق سفید نترسید! توصیه می‎کنیم هنگام رفتن به یک اتاق کاملا سفید از رنگ‎های چوبی که در یک خانواده هستند استفاده کنید تا به یکپارچگی ظاهر کمک کند.

نکات استفاده از رنگ سفید در پذیرایی

نکات استفاده از رنگ سفید در پذیرایی

  1. در بررسی رنگ سفید در دکوراسیون خانه خود، یک طرح رنگی مناسبی را انتخاب و ایجاد کنید که با مبلمان خانه شما مطابقت داشته باشد. در دنیایی که هزاران رنگ می‎توانند فضایی متفاوت را برای شما ایجاد کنند، توجه به توصیه مشاور جهت طراحی دکوراسیون با استفاده از رنگ سفید بسیار مهم است.

در اینجا روش ۴ مرحلهای مطمئن برای ایجاد یک طرح رنگ مناسب آورده شده است:

اگر متوجه شده‎اید که در فروشگاه انتخاب رنگ موردنظر برای طراحی دکوراسیون خود، سردرگم هستید و نمی‌توانید نمونه رنگ خود را انتخاب کنید، این نکته را در نظر بگیرید. به تیره‌ترین رنگ در پایین نوار نگاه کنید. با انتخاب سه رنگ از یک شی موجود در خانه خود شروع کنید.

هر چیزی که به شما آرامش می‌دهد بردارید و آن شی را به فروشگاه رنگ ببرید. سه نوار نمونه با آن رنگ‌ها پیدا کنید. مرحله بعدی این است که یکی از سه رنگ را به عنوان رنگ دیوار خود انتخاب کنید و دو رنگ دیگر را برای استفاده در اطراف اتاق یا مبلمان خود استفاده کنید. برای انتخاب رنگ اتاق‎های مجاور، همان نوارهای نمونه سه رنگ اصلی را بردارید و رنگ دیگری را انتخاب کنید.

در نهایت، رنگ چهارمی را انتخاب کنید که بتوان از آن به عنوان سایه استفاده کرد: «کمی از آن رنگ را در هر اتاق خانه بپاشید، چرا که بین فضاها ارتباط برقرار می‌کند.

  1. در بررسی رنگ سفید در دکوراسیون تصمیم بگیرید تا یک جلوه بصری جذاب ایجاد کنید

هنگامی که رنگ‎های خود را در دست دارید، طرحی را که استفاده می‎کنید در نظر بگیرید. اگرچه رنگ‌های مسطح امروزی مقاومت در برابر لکه را افزایش داده‌اند، اما ذهن انسان مدت‌ها بر این باور است که روکش ساتن برای دیوارها بهترین است زیرا قابل شستشو است و توجه را به عیوب جلب نمی‌کند. تصور بر این بود که روکش‎های نیمه براق و براق بهتر است، جایی که می‎توانند منحنی‎های یک پروفیل قالب گیری یا پانل‎های یک در را برجسته کنند.

با این حال، امروزه از رنگ سفید در دکوراسیون برای ایجاد جلوه‎های بصری بر روی کل دیوار نیز استفاده می‎شود. می توانید دیوارها را صاف و سقف را نیمه براق رنگ کنید تا کنتراست مات و براقی به دست آورید. (هر چه سقف انعکاس نور بیشتری داشته باشد، احساس بهتری خواهید داشت.) به خاطر داشته باشید که هر چه براقیت بیشتر باشد، درخشندگی بیشتر و توجه بیشتری به سطح جلب می‎شود. استفاده استراتژیک، رنگ و براقیت با هم می‎توانند بر بهترین دارایی‎های داخلی شما تأکید کنند.

رنگ سفید در اتاق خواب

رنگ سفید در اتاق خواب

  1. رنگ سفید را با طرح دکوراسیونی که در اتاق خواب خود می‎خواهید مطابقت دهید. رنگ سفید یا کرم را در مقابل رنگی روشن انتخاب کنید که بلافاصله فضا را گرم می‌کند. اگر به دنبال طراحی اتاق خواب سفید هستید، یک لحاف طرح دار در نظر بگیرید تا کمی فضا را تغییر دهد. فرش پشمی بافته شده نیز یک عنصر بافتی به فضا اضافه می کند. اتاق‎های سفید پس زمینه ای عالی برای به نمایش گذاشتن هنر و دکور منحصر به فرد هستند. چه یک کلکسیونر مادام العمر باشید، چه بخواهید آثار باستانی خانوادگی را به نمایش بگذارید، یا مجموعه ای از دکورها و اشیاء منحصر به فرد را در سفرهای جهانی جمع آوری کرده باشید در آن قرار دهید، یک اتاق سفید یک بوم خالی ایجاد می‎کند که می‎توانید واقعاً اجازه دهید آن قطعات بدرخشند. ترکیبی از سایه‌های مختلف سفید، کرم و خاکستری این التقاط را بیشتر کرده و کنتراست ظریفی را در سراسر فضا ارائه می‌کند.
رنگ سفید در آشپزخانه

رنگ سفید در آشپزخانه

در بررسی رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه، لایه بندی عناصر فلزی ظرافت و عمق خاصی به آن می‎بخشد. این یک نمونه عالی استفاده از متریال در یک فضای خنثی به جای ترکیب رنگ‎های دیگر است. استفاده از وسایل داخل آشپزخانه به رنگ‎های گرم، فضایی دلنشین را به محیط می‎بخشند. هزینه طراحی کابینت آشپزخانه خیلی بالا نیست ولی با همین هزینه شما می توانید چیدمان و طراحی آشپزخانه را به زیبا ترین بروز ترین شکل دکوراسیون امروزی تبدیل کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۳ از ۵
از مجموع ۳ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *