دکوراسیون داخلی

طراحی-دکوراسیون-داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین بخش های هر پروژه ای به شمار می رود و باید توسط افراد متخصص ، ماهر و با تجربه در این زمینه طراحی و اجرا شود تا بتواند به خوبی پاسخگوی نیاز افراد باشد .

طراحی دکوراسیون داخلی با توجه به نیاز افراد ، میزان بودجه و اندازه فضا با استفاده از سبک های مختلفی قابل طراحی و اجرا می باشد ، از پر کاربرد ترین سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی می توان به استفاده از سبک مدرن ، سبک مینیمال ، سبک کلاسیک و نئوکلاسیک اشاره کرد .

سبک های نام برده شده هر یک دارای ویژگی‌ های خاص و مختص خود می باشند ، شرکت پدیده گستر مانا به طور کامل درباره ویژگی های هر کدام مقاله ای جداگانه در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا بتوانید با آشنایی بهتر و کاملتر با ویژگی های هر سبک ، سبک مد نظر خود را به راحتی انتخاب نمایید .

طراحی داخلی فضاهای مختلف تاثیر چشمگیری بر روحیه افراد می گذارد احتمالا بارها برای شما پیش آمده است که وقتی وارد یک فضا می شوید ناخودآگاه آرامش و انرژی مثبت از محیط پیرامون خود دریافت می کنید بی شک چنین فضایی توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه طراحی شده است در این گونه فضاها تمامی المان ها و عناصر با برنامه ریزی دقیقی در کنار یکدیگر چیدمان شده‌ اند تا بتوانند در کنار هم با ایجاد نظم و هماهنگی خاصی علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا فضایی آرام بخش خلق کنند .

برای طراحی دکوراسیون داخلی باید به نکات بسیاری توجه داشته باشید که ما در ادامه این مقاله شرکت‌ معماری پدیده گستر مانا قصد داریم به مهم‌ ترین آنان اشاره کنیم با ما همراه باشید :

  • ترکیب رنگ ها

انتخاب رنگ یکی از مهمترین انتخاب ها در اجرای هر پروژه ای می باشد رنگ ها اگر درست و اصولی انتخاب شوند می توانند تاثیرات مثبتی بر روی روحیه افراد بگذارند و ترکیب نادرست رنگ ها در کنار هم می تواند در فضا ناهماهنگی ایجاد کند و تاثیرات منفی از خود بر جای بگذارد بنابراین رنگ ها را باید دقیق و هوشمندانه در کنار هم ترکیب کنید تا فضایی زیبا و همچنین هارمونی مناسبی در فضا ایجاد شود .

انتخاب رنگ به عوامل مختلفی از جمله اندازه فضا ، سبک انتخابی برای طراحی دکوراسیون داخلی و سلیقه شخصی افراد بستگی دارد .

به عنوان مثال در فضاهایی که به سبک مدرن طراحی می شود اغلب از رنگ هایی مانند رنگ سفید ، طوسی ، مشکی و … برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌ شود اما در سبک کلاسیک اغلب از رنگ های قهوه ای ، بژ ، استخوانی ، آبی و … برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌ شود بنابراین یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب رنگ سبک انتخابی می باشد .

مورد بعدی اندازه فضا است اغلب در فضاهایی که دارای متراژ پایین می باشند جهت ایجاد خطای دید از رنگ‌ های روشن استفاده می‌ کنند تا بدین ترتیب فضا بزرگ تر از آنچه که هست به نظر آید .

  • نورپردازی

از دیگر نکات مهم که باید در طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه ویژه ای داشت اجرای نورپردازی درست و اصولی می باشد .اجرای نورپردازی مناسب تاثیر چشمگیری در ایجاد هماهنگی و هارمونی میان فضاهای مختلف دارد .

برای تامین نور مورد نیاز برای فضاهای داخلی بهتر است که تا جای امکان از نور طبیعی بهره گرفت نور طبیعی علاوه بر زیبایی باعث دریافت انرژی مثبت به ساکنین می گردد در مرحله دوم نورپردازی مصنوعی قرار دارد که با استفاده از انواع چراغ های مختلف مانند نور های مخفی ، نور های سقفی ، چراغ های دیواری ، هالوژن ها و … قابل طراحی و اجرا می باشد .

  • نوع طراحی دیوار

دیوارها یکی از مهمترین اجزا در طراحی دکوراسیون داخلی می باشند زیرا دیزاین دیوار ها می تواند تاثیر چشمگیری در طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشد .برای طراحی دیوار ها می توانید از رنگ های ساده ، کاغذ دیواری ، پارچه دیواری ، دیوارپوش های چوبی و پوشش های چرمی و … استفاده کنید .

بهتر است یک دیوار را به عنوان دیوار شاخص قرار دهید و این دیوار را متفاوت با سایر دیوارها دیزاین کنید به عنوان مثال می‌ توانید برای دیگر دیوارها از یک رنگ ساده استفاده کنید و برای دیزاین این دیوار از کاغذ دیواری با طرح متفاوت و یا دیوار پوش های چوبی استفاده کنید سپس این دیوار را به عنوان نقطه مرکزی در نظر داشته باشید و سایر وسایل را رو به این دیوار چیدمان کنید .

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما