ترندها-و-سبک‌های-طراحی-داخلی

با فرا رسیدن سال نو، انتظار می‌رود روی یک مسئله توافق داشته باشیم و آن آینده نگری است. در واقع، “نگاه رو به جلو” یک بیانیه مهم برای پیش بینی ترندها و سبک‌های طراحی داخلی به شمار می‌رود. واقعیت این است که ما زمان زیادی را در فضای سالن پذیرایی، اتاق نشیمن و اتاق خواب می‌گذرانیم. احتمالاً وقت بسیاری را صرف سازماندهی، نظم دهی و چیدمان مجدد اسباب و اثاثیه می‌کنیم. بنابراین، ساعات طولانی صرف انرژی دادن در قالب عشق ورزیدن یا متنفر بودن از مبلمان فضا می‌شود.

طراحان داخلی جهانی صدای شما را می‌شنوند. آن‌ها ترندها را بر اساس آسایش و رفاه، احساس و راحتی کاربران پیش بینی می‌کنند. امسال ترندها چندان به استایل و سبک خاصی پایبند نیستند. از این رو، احتمال دارد مهم‌ترین انواع ترند طراحی و دکوراسیون داخلی منزل مبتنی بر احساس راحتی کاربران معرفی شده باشند. به عبارت دیگر، سبک‌ها و رنگ‌ها باید طوری انتخاب شوند که کاربر بلافاصله احساس آسایش و راحتی را تجربه کند.

مروری بر انواع ترند طراحی و دکوراسیون داخلی منزل در سال ۲۰۲۱

با استفاده از بازسازی ساختمان شما می‌توانید با اجرای برخی از مهم‌ترین انواع ترند طراحی داخلی در سال ۲۰۲۱ حال و هوای خانه خود را عوض کنید!

  • سبک ماکسیمالیسم و یا حداکثر

در سال ۲۰۲۱، سبک ماکسیمال و یا حداکثر به عنوان مهم‌ترین ترند طراحی داخلی مطرح شده است این سبک می‌تواند نماینده سبک کلاسیک باشد. در حقیقت، سبک ماکسیمالیسم یک سبک تلفیقی و رنگارنگ برای افراد شلوغ و برونگرا است.

شما با هیچگونه محدودیتی در اجرای سبک ماکسیمالیسم مواجه نخواهید بود. این سبک ضیافتی هیجان انگیز از اشکال، بافت‌ها، رنگ‌ها، طرح‌ها و نقش و نگارها می‌باشد.

در این راستا، یک و یا دو رنگ اصلی را انتخاب کنید. رنگ آمیزی دیوارها کافی نیست. اسباب و اثاثیه را هم نقاشی کنید. سپس، الگوهای متضاد را با یکدیگر در مقیاس‌های گوناگون تلفیق کنید. به عنوان مثال، نقش و نگارهای بزرگ کاغذ دیواری باید با جزئیات کوچک وسایل دکوری ترکیب شوند. اصلاً مهم نیست خالق چه نوع سبکی هستید. مهم این است، خالق چیزی شده‌اید که فکرش را هم نمی‌کردید!  

  • تلفیق طرح شطرنجی و راه راه

تلفیق دو طرح شطرنجی و راه راه مجموعه‌ای فرح بخش و هیجان انگیز از اشکال، طرح‌ها و نقش و نگارها می‌باشد. در راستای چیدمان به سبک کلاسیک، این دو طرح قادرند همنشین یکدیگر باشند. در حالت ایده آل، بهتر است این دو طرح را در انواع پالت رنگی فصل پاییز و زمستان ترکیب کنید.

در راستای اجرای این ترند دکوراسیون داخلی، شما می‌توانید تا حدودی خودمختار و سرکشانه عمل کنید. بنابراین، اشکال، الگوها و طرح‌ها را در مقیاس‌های مختلف کنار هم بنشانید تا تعادل ایده آلی برقرار کنید.

این ترند طراحی حتماً نباید در اتاق خواب اجرا شود. با این حال، طرح راه راه می‌تواند الگوی کاغذ دیواری باشد. و طرح شطرنجی به راحتی می‌تواند بر روی سرویس روتختی دیده شود.

  • کاغذ دیواری با طرح استوایی

مهم نیست در حال حاضر ساکن کجا هستید؛ با انتخاب یک کاغذ دیواری طرح استوایی قادر خواهید بود به اقلیم گرم و شرجی نقل مکان کنید.

امسال مهم‌ترین ترند طراحی داخلی در سال ۲۰۲۱ به کاغذ دیواری طرح استوایی اختصاص یافته است از این رو انتظار می رود در سال ۲۰۲۲ نیز همچنان طرفدار داشته باشد.  نقش و نگارهای پررنگ و لعاب طرح استوایی غالباً بر اساس معیارهای طراحی به سبک مدرن پیش می‌رود.

در نگاه اول ممکن است بر این تصور باشید که طرح استوایی در طرح برگ انجیری، برگ موز و برگ درخت نخل خرما خلاصه می‌شود. این در حالی است که طراحان داخلی معمولاً از نقاشی‌های رویایی برای افزودن بافت و عمق به طراحی دیوار بهره می‌برند. به عنوان مثال، رسم طرح “فریدا کالو” عمق بیشتری به اشکال مناطق گرمسیری می‌بخشد.

  • آمیزش دو رنگ زرد درخشان و خاکستری غایی

امسال، شرکت پانتون گامی غیرمعمول در راستای انتخاب رنگ سال برداشت. این شرکت دو رنگ زرد درخشان و خاکستری خنثی و غایی را به عنوان رنگ‌های سال ۲۰۲۱ معرفی نمود.

انتخاب دو رنگ کاملاً مستقل از یکدیگر نشان می‌دهد که چگونه عناصر مختلف قادرند در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا پیامی از امید و استقامت را انتقال بدهند.

در واقع، این ایده در راستای طراحی داخلی متذکر می‌شود که ماهیت دکوراسیون داخلی منزل نه تنها درباره یک رنگ و یا یک شخص نیست؛ بلکه چیزی فراتر از آن است.

استفاده از دو رنگ زرد درخشان و خاکستری غایی در راستای سبک مدرن انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

  • طراحی به سبک وینتیج

حال، بیشتر از هر زمان دیگر باید رو به عناصر سنتی و قدیمی آورد. امسال، یکی از مهم‌ترین انواع ترند بازسازی و طراحی داخلی در سال ۲۰۲۱ به سبک وینتیج اختصاص یافته است.

به طور کلی، سبک وینتیج زیرمجموعه‌ای از سبک کلاسیک شمرده شده، ولیکن، برخی از طراحان داخلی جهانی تمایل دارند با تلفیق عناصر نوین القاگر حال و هوای سبک مدرن باشند.

استفاده از پالت رنگی تیره، نور و روشنایی و انواع پارچه غنی و گران، عناصر تجملاتی و لوکس از مهم‌ترین المان‌های اجرایی در این سبک دکوراسیون داخلی منزل به شمار می‌رود.

به طور عمده، این سبک طراحی به دلیل اتمسفر نوستالژیک خود مطرح می‌گردد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *