دکوراسیون-داخلی-رستوران

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که صاحب رستوران هستند و یا اینکه قصد دارند به تازگی رستورانی را افتتاح کنند، دکوراسیون داخلی آن می باشد. در این زمینه باید به موارد مختلفی توجه شود که یکی از آن ها انتخاب رنگ مناسب برای رستوران می باشد. زیرا تاثیر رنگ ها بر اشتها و جذب مشتری بسیار زیاد است.

بسیاری از افراد گمان می کنند که انتخاب رنگ تنها در زمینه ی زیبایی بخشیدن به رستوران و فست فود اهمیت دارد. اما این تصور اشتباه است زیرا رنگ علاوه بر این مورد، می تواند بر اشتها و احساسات افراد نیز تاثیرات زیادی بگذارد. در نتیجه باید با توجه به علم روانشناسی رنگ ها، تاثیر رنگ ها بر اشتها را بررسی کرد.

قبل از انتخاب رنگ برای رستوران خود باید بدانید که قصد دارید چه سبکی از رستوران را طراحی کنید. به طور مثال اگر می خواهید رستوران های مدرن و لوکس را طراحی کنید می توانید از رنگ های شاد و نور کم استفاده کنید تا فضای شما به حالت مدرن نزدیک باشد. اما اگر قصد دارید رستورانی سنتی و ایرانی را تاسیس کنید، بهتر است از رنگ های قهوه ای و کرم نسکافه ای استفاده کنید تا این رنگ ها با وسایل دیگر هماهنگی داشته باشند. طراحی داخلی رستوران های سنتی باید به گونه ای باشد که فضای رستوران از نور کافی و مناسب نیز برخوردار باشد.

بررسی تاثیر رنگ ها بر اشتها در دکوراسیون داخلی رستوران

افراد می توانند از رنگ های مختلف برای بازسازی و دکوراسیون داخلی رستوران و فست فود خود استفاده کنند اما قبل از این کار باید اطلاعات کافی در مورد تاثیر رنگ ها بر اشتها به دست آورند تا بتوانند بهترین نتیجه را از انتخاب رنگ خود بگیرند. در این قسمت تاثیر رنگ ها بر اشتها را برای شما بازگو می کنیم.

رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی رستوران

برای بررسی تاثیر رنگ ها بر اشتها در رستوران ها و فست فود ها باید به رنگ نارنجی دقت کرد. زیرا این رنگ به شدت اشتهای افراد را بالا می برد و میزان تحرک آنهارا افزایش می دهد. رنگ نارنجی رنگ گرمی است و علاوه بر بالا بردن اشتها، حس دوستی و صمیمیت را در بین افراد ایجاد می کند، به همین سبب با کمی دقت می توانید رنگ نارنجی را در دکوراسیون داخلی فست فود بسیاری از رستوران ها مشاهده کنید.

رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی رستوران

یکی دیگر از رنگ های پرطرفدار برای طراحی داخلی رستوران ها و فست فود ها، رنگ قرمز می باشد. این رنگ از جمله رنگ هایی است که اشتهای افراد را بالا می برد و در کنار آن جذابیت رستوران و فست فود را نیز افزایش می دهد. البته باید دقت کنید که این رنگ بیشتر در بین فست فود ها رواج دارد. برای آشنایی با تاثیر رنگ ها بر اشتها باید رنگ قرمز را حتما در نظر گرفت.

رنگ زرد در دکوراسیون داخلی رستوران

در زمینه ی آشنایی با تاثیر رنگ ها بر اشتها، رنگ زرد را فراموش نکنید. رنگ زرد رنگی بسیار جذاب است که استفاده ی آن در دکوراسیون داخلی باعث می شود تا فضای داخلی رستوران حس آرامش به خود بگیرد و افراد دوست داشته باشند مدت زیادی در آن جا بمانند و محل را دیر تر ترک کنند. رنگ زرد علاوه بر ایجاد حس آرامش، می تواند اشتهای افراد را نیز بالا ببرد. زیبایی و جذابیت رنگ زرد نیز برای همگان مشخص است و می تواند به خاص بودن رستوران کمک کند.

رنگ کرم و قهوه ای در دکوراسیون داخلی رستوران

رنگ کرم و قهوه ای بهترین انتخاب برای رستوران سنتی ایرانی می باشد زیرا می تواند در کنار وسایل قدیمی و سنتی حس بهتری به افراد بدهد. در مورد تاثیر رنگ ها بر اشتها باید تاثیر رنگ قهوه ای و کرم را نیز حتما در نظر گرفت زیرا این رنگ ها اشتهای افراد را بالا می برند. اما همانطور که گفتیم از این رنگ ها بیشتر در رستوران های سنتی استفاده می شود تا هماهنگی لازمی با دیگر وسایل قدیمی و سنتی داشته باشند.

رنگ آبی و بنفش در دکوراسیون داخلی رستوران

اگر بخواهیم تاثیر رنگ ها بر اشتها را بررسی کنیم باید بدانیم که برخی از رنگ ها مانند آبی و بنفش، اشتهای افراد را کاهش می دهد و برای طراحی داخلی مدرن یک رستوران و فست فود مناسب نیست. به همین سبب رستوران های کمی را مشاهده می کنید که از این رنگ ها استفاده کنند و یا در صورت تمایل آن ها را در کنار رنگ های دیگر به کار می برند.

در حال حاضر تعداد زیادی شرکت معماری در سراسر کشور وجود دارد که شما می توانید برای آشنایی با تاثیر رنگ ها بر اشتها در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و فست فود خود از این شرکت ها کمک بگیرید. یکی از معتبر ترین و باتجربه ترین شرکت ها در این زمینه، شرکت پدیده گستر مانا می باشد که سابقه ی طولانی در این حرفه دارد و می تواند به خوبی شما را در رسیدن به اهداف خود کمک کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *