چگونه به وسیله دکوراسیون داخلی خانه را بزرگتر نشان دهیم

در حین بررسی دکوراسیون داخلی این سوال ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند که چگونه به وسیله دکوراسیون داخلی، خانه را بزرگتر نشان دهیم؟ از میان همه معماهای طراحی داخلی، این یکی از معماهایی است که بیشتر صاحبان خانه ها با آن روبرو هستند. مطمئناً، چیزهای بدیهی وجود دارد که باید امتحان کنید. وارد کردن نور طبیعی، انتخاب رنگ‎های خنثی و کشف روش‎های هوشمندانه با قرارگیری استراتژیک اما چگونه همه این عناصر را با هم به کار گیرید تا موفق شوید. هزینه طراحی داخلی مسکونی برای یک خانه کوچک یا معمولی، زیاد نیست ولی شما با همین هزینه می توانید کاری کنید تا خانه تان بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد. در اینجا به منظور بزرگی خانه با دکوراسیون داخلی مناسب ، لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای خانه‎های کوچک

انتخاب رنگ مناسب برای خانههای کوچک

در بررسی بزرگی خانه با دکوراسیون داخلی مناسب، به خوبی مشخص شده است که سایه‎های کم رنگ باعث می‎شود اتاق بزرگتر و روشن‎تر به نظر برسد. دیوارهای رنگ روشن، چه سفید و چه در سایه‎های خنثی، بازتابنده نور هستند و این امر تأثیر نور طبیعی را در منطقه به حداکثر می‎رساند. وقتی نوبت به انتخاب رنگ دیوار شما می‎رسد، اطمینان حاصل کنید که کنتراست پایینی بین سطوح مختلف دارید. تا زمانی که کف و دیوارها در یک خانواده توناژی قرار داشته باشند، منطقه هماهنگ و متعادل خواهد بود.

رنگ‌آمیزی و تزئینات درها با سایه‌ای کمی روشن‌تر از دیوارها باعث می‌شود که سطوح از نظر بصری عقب‌نشینی کرده و از احساس باز بودن فضای شما استفاده کنند. در فضاهای جمع و جور، تزیینات پنجره‎ها به همان رنگ دیوارهای شما به افزایش موقعیت فضا کمک می‎کند. بدیهی است که پنجره‎ها نور طبیعی را وارد می‎کنند و اکثر آنها در ساعات خاصی از روز نیاز به پوشش دارند. سعی کنید رنگ پنجره‌ها مانند رنگ دیوار باشد تا ظاهری یکپارچه داشته باشید. آویزان کردن پرده‎ها به بالا و اجازه دادن به آنها تا روی زمین، ظاهری زیبا را ایجاد می‎کند.

 به منظور بزرگی خانه با دکوراسیون داخلی مناسب، قرارگیری یک آینه در اتاق خواب اصلی شما با طراحی هوشمندانه در به حداکثر رساندن نور طبیعی کمک کننده است. آینه‎ها انتخاب واضحی برای گرفتن نور خورشید و تابش آن در اطراف اتاق هستند. دیواری که با آینه پوشانده شده است یک راه‌حل کلاسیک است، اما دو یا سه آینه بزرگ که روی زمین قرار می‌گیرند به همان خوبی کار می‌کنند و گزینه‌ای کمتر دائمی هستند. مطمئن شوید که یک آینه بزرگ را کاملاً روی زمین قرار داده اید تا یک پنجره یا منظره را منعکس کند تا نور اضافی اضافه شود.

نورپردازی مناسب برای فضاهای کوچک

نور روز یکی از مؤثرترین راه‌ها برای ایجاد فضای بزرگتر است. برای یک منطقه کوچک، همه چیز در مورد درست کردن سبک و تاثیر بصری نور لازم وضروری است. لامپ‌های کف باریک را انتخاب کنید که پایه و سایه آن به خوبی منعکس شود. لامپ‎های کف را با پایه کوچک انتخاب کنید تا تاثیر آن بر روی پلان زیاد نباشد.

در بررسی بزرگی خانه با دکوراسیون داخلی مناسب، یک درب انبار کشویی راه حلی هوشمندانه برای اتصال و جداسازی اتاق خواب اصلی از فضای داخلی در خانه بازسازی شده است. درهای داخلی و درهای کمد می‎توانند فضای ارزشمندی را ایجاد کنند و گاهی اوقات، برداشتن یک درب به طور کلی یک راه حل عالی است. درهای کشویی واقعاً خوب عمل می‌کنند تا عملکرد را به یک متر مربع برگردانند. هر سانتی متر در این گونه فضاها بسیار مهم است. درهای انبار زیبا هستند، اما زمانی که در موارد متضاد نباشند، بهترین حالت را دارند، چرا که این امر باعث از بین رفتن خط دید می‎شود.

قفسه بندی از کف تا سقف یک راه عالی برای ایجاد فضایی مناسب است زیرا چشم را به سمت بالا می‎کشد و همچنین ذخیره سازی فوق العاده ای را ارائه می‎دهد. شما هرگز نمی‎توانید در یک فضای کوچک فضای ذخیره سازی زیادی داشته باشید. به سراغ ترکیبی از قفسه‌بندی‌های بسته و باز بروید؛ اگر همه آن‌ها باز باشد، مهم نیست که نیت شما چقدر مینیمالیستی باشد، منطقه به هم ریخته می‌شود. اما اگر همه آن‌ها بسته باشند، نورپردازی فضای خود را از دست خواهید داد.

قفسه بندی جهت قرارگیری وسایل خود را در مکان‎های مناسب مانند راهرو، بالای درب یا زیر بازوی مبل در نظر بگیرید.  با توجه به فضای محدود، انتخاب مبلمانی که بالاتر از کف قرار دارند از اهمیت بالایی برخوردار است.

لوازم منزل مناسب برای خانه‎های کوچک

لوازم منزل مناسب برای خانه های کوچک

برای بزرگی خانه با دکوراسیون داخلی مناسب، یک مبلمان کوچکتر انتخاب کنید. انتخاب نسخه‌های کوچک‌تر مبلمان می‌تواند به شما کمک کند از احساس کوچکی خانه کوچک خود جلوگیری کنید. در زیر چند نمونه وسایل دیگر هم وجود دارد که می‎توانید امتحان کنید:

میز غذاخوری

میزهای ناهارخوری نیازی به قطعات بزرگ و مستطیلی ندارند. می‎توانید از میزهای گرد کوچک استفاده کنید تا فضای بیشتری را در اتاق غذاخوری خود ایجاد کنید.

مبل تختخواب شو

مبل تختخواب شو یک ضرورت ظاهری برای خانه‎های کوچک است، اما می‎توانید از تخت خواب به عنوان مبل نیز استفاده کنید. این به ویژه زمانی مفید است که خانه ای کوچک دارید که اتاق خواب و اتاق نشیمن در یک فضا قرار دارند.

از فضای عمودی هوشمندانه استفاده کنید

نصب وسایل روی دیوار یک راه عالی برای به حداکثر رساندن فضاهایی است که معمولاً مورد استفاده قرار نمی‎گیرند. در اینجا برخی از وسایل قابل نصب بر روی دیوار آورده شده است:

تلویزیون

می‌توانید با انتخاب و نصب تلویزیون خود بر روی دیوار، مشکل کوچک بودن فضای خود را حل کنید. اگر شومینه دارید، می‎توانید تلویزیون را نیز بالای آن قرار دهید تا فضای کف را آزاد کنید.

قفسه ها

یکی دیگر از راه‎های هوشمندانه برای استفاده از فضای بالای کف، داشتن یک قفسه از کف تا سقف است. این نوع قفسه ممکن است همراه با درب باشد که بسیار کاربردی عمل می‌کند.

به سراغ مبلمان چند منظوره بروید

هنگامی که در یک خانه کوچک زندگی می‎کنید، باید از داشتن مبلمانی که فقط می‎تواند یک هدف را داشته باشد، اجتناب کنید. در عوض، مواردی را انتخاب کنید که عملکرد و استفاده بهینه از فضای کف شما را فراهم می‎کنند. برای مثال، می‌توانید پله‌های تخت دوطبقه را به‌صورت سفارشی برای ذخیره‌سازی اضافه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *