بازسازی

بازسازی-ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان ها با هدف های مختلف طراحی و اجرا می گردد ، بازسازی ساختمان اغلب به دلیل سن بالای بنا و فرسودگی واحد ها انجام می گیرد اما در برخی از موارد با این که سن زیادی از احداث یک بنا نگذشته است مالک تمایل دارد که مطابق با نیاز ساکنین در بنا تغییراتی را ایجاد نماید بنابراین اقدام بازسازی ساختمان می کند این تغییرات شامل تغییر در طراحی کابینت های آشپزخانه ، تغییر سبک و یا ترکیب رنگی دکوراسیون داخلی تغییر کفپوش و … می باشد .

در بازسازی ساختمان در پلان تغییرات اساسی و یا جزئی با توجه به نیاز ساکنین ایجاد می شود .

جهت ایجاد تغییراتی مفید و کاربردی در بازسازی ساختمان باید پیش از هر چیز یک طراحی دقیق ، درست و اصولی انجام گیرد سپس باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از متریال و مصالح با کیفیت در اجرای طرح در نظر گرفته شده کمک چشمگیری میکنید و شرکت معماری پدیده گستر مانا دارای سابقه ای درخشان در زمینه بازسازی و نوسازی ساختمان است این شرکت با در نظر داشتن کادری مجرب و حرفه‌ ای همواره در تلاش است تا با ارائه بهترین و بروز ترین طرح ها با مناسب ترین قیمت همراه کارفرمایان محترم باشد .

بازسازی ساختمان مسکونی

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

بازسازی ساختمان اداری

بازسازی ساختمان تجاری

بازسازی دانشگاه

بازسازی مراکز آموزشی

به طور کلی بازسازی ساختمان به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که یک ساختمان به شکل بهتر و کاربردی تری مجدداً قابل استفاده و سکونت قرار گیرد . نوسازی و بازسازی ساختمان ها اغلب جهت محقق سازی اهداف مختلفی طراحی داخلی و اجرا می گردد از جمله مهمترین دلایل بازسازی و نوسازی ساختمان می توان به سن بالای بنا ، تغییر نیازها ، سلیقه شخصی ، فرسودگی بنا و … اشاره کرد .

بازسازی به دو صورت کلی و جزئی انجام می گیرد که در روش جزئی بازسازی تنها در یکی از قسمت های ساختمان انجام می گیرد اما در روش کلی تمام بخش های یک بنا که ممکن است طراحی نمای ساختمان  بیرونی بنا و یا داخل سازه باشد انجام میگیرد .

  • نکات مهم در بازسازی

۱ _ جهت دستیابی به بهترین نتیجه در بازسازی یک ساختمان پیش از هر چیزی شما نیاز به یک طراحی داخلی مسکونی درست و اصولی متناسب با شرایط و نیاز ها دارید .

۲-یک طراحی دکوراسیون داخلی اصولی و طبق استاندارد ها در کنار انتخاب صحیح متریال برای هر بخش و توجه به عملکرد و کاربرد و همچنین اجرای صحیح و دقیق ، توسط افراد مجرب و حرفه ای از مهمترین نکات در بازسازی یک ساختمان به شمار می رود .

۳ _ یکی دیگر از نکات مهم در بازسازی یک ساختمان انتخاب کفپوش مناسب و متناسب با محیط می باشد ، از بهترین و پرکاربردترین متریال ها برای کف سازی می توان به سنگ ، سرامیک ، پارکت و … استفاده کرد .

۴ _ نکته مهم دیگر که در بازسازی ساختمان باید به آن توجه ویژه ای داشت سلیقه شخصی افراد می باشد ، سبک انتخابی جهت بازسازی دکوراسیون داخلی و یا نمای بیرونی بنا با توجه به سلیقه شخصی افراد و میزان بودجه و همچنین کاربرد ساختمان طراحی و اجرا می گردد .

سبک های زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد که ما در قسمت مقالات شرکت معماری پدیده گستر مانا به معرفی برخی از آنان خواهیم پرداخت اما به طور کلی از بهترین و پرکاربردترین سبک ها در بازسازی ساختمان می‌ توان به سبک مدرن و کلاسیک اشاره کرد .

اگر شما قصد ایجاد فضایی ساده و لوکس را دارید و یا متراژ فضای واحد مورد نظر شما کوچک است و یا کاربردی و بهینه بودن فضا الویت شما می باشد اولین سبک که ما به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم سبک مدرن می باشد اما اگر قصد طراحی فضایی لاکچری را دارید و همچنین متراژ بالا و بودجه کافی در اختیار دارید و علاقمند به طرح های زیبا و پیچیده می باشید سبک کلاسیک بهترین گزینه برای شما عزیزان می باشد .

  • مهمترین بخش ها در بازسازی

ممکن است برای شما عزیزان این سوال پیش آید که اگر قصد بازسازی در یک یا دو بخش از خانه را دارید بهتر است این تغییر دکوراسیون را در کدام قسمت ها انجام دهید ؟

در واقع می توان گفت که یکی از بخش‌ هایی که در بازسازی دکوراسیون داخلی منزل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد قسمت آشپزخانه می باشد ، می دانید که از آشپزخانه به عنوان قلب یک خانه نام برده می شود بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

از مهمترین اجزاء و عناصر در بازسازی آشپزخانه که می توان تغییراتی چشمگیری در آن ایجاد کرد می‌ توان به کابینت آشپزخانه ، طراحی اپن یا جزیره ، تغییر نورپردازی و … اشاره کرد .

یکی دیگر از بخش هایی که در بازسازی ساختمان های مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است بخش نشیمن و پذیرایی می باشد ، در واقع مهمان ها و اعضای خانواده در طول روز،ساعات زیادی را در این بخش سپری می‌ کنند بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی آن از اهمیت بالایی برخوردار است .

دکوراسیون داخلی این قسمت‌ ها نیز با توجه به سبک انتخابی انجام می‌گیرد از مهمترین اجزایی که در بازسازی این بخش از خانه می‌ توان تغییراتی چشمگیر در آن ایجاد کرد می توان به تغییر رنگ دیوارها ، کف پوش ، ایجاد طرح هایی زیبا در دیوار و سقف با توجه به سبک انتخابی برای طراحی و … اشاره کرد .

  • هزینه بازسازی

در واقع بازسازی یک ساختمان به متراژ بنا ، سبک انتخابی ، میزان تغییرات و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد بنابراین نمی توان یک قیمت دقیق برای آن تعیین کرد .

انتخاب متریال ، از دیگر عواملی است که در تعیین میزان هزینه نهایی ، تاثیر گذار می باشد  .

  • انتخاب افراد متخصص و حرفه ای

بازسازی ساختمان اگر درست و اصولی و همچنین توسط افراد متخصص ، مجرب و حرفه ‌ای انجام گیرد علاوه بر رفع نیازهای افراد جان تازه ای نیز به ظاهر بنا می بخشد و به شما کمک می کند که یک واحد مسکونی ، اداری و یا .. متناسب با نیازها و سلیقه شخصی شما طراحی و اجرا گردد.

شرکت معماری پدیده گستر مانا آماده ارائه بهترین خدمات در بخش های مختلف از جمله بازسازی ساختمان با در نظر داشتن کادری مجرب و حرفه ای با بهترین طرح ها و مناسب ترین قیمت همراه شما کارفرمایان محترم می باشد .

شرکت معماری پدیده گستر مانا با چندین سال سابقه ی مفید در زمینه معماری دارای کارنامه ای درخشان از بهترین پروژه ها در نقاط مختلف کشور می باشد .

این شرکت با کادری مجرب و حرفه ای همراه با بهترین مهندسین و متخصصین در این زمینه همواره در تلاش است تا بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد .

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما