بازسازی چیست؟

مراحل بازسازی از صفر تا صد

بازسازی ساختمان یکی از اقداماتی است که در همه جای دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد و افراد زیادی برای زیباسازی منزل خود، از بازسازی آن استفاده می کنند. به مرور زمان نمای داخلی و خارجی ساختمان زیبایی خود را از دست می دهد، به همین سبب افراد اقدام به بازسازی ساختمان می کنند تا منزل خود را به شکل امروزی در آورند.

در گذشته افراد برای ایجاد تغییرات در ساختمان، مجبور به تخریب کلی ساختمان بودند و این کار هزینه  های زیادی را در بر داشت. اما در حال حاضر می توان به جای تخریب از بازسازی منزل استفاده کرد و با هزینه های بسیار کم طراحی داخلی و خارجی ساختمان را تغییر داد.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به چه معناست؟

بازسازی ساختمان به اقداماتی گفته می شود که برای ایجاد تغییرات در ظاهر یک ساختمان انجام می شود. این تغییرات می تواند به صورت جزئی و یا کلی باشد. برخی از افراد گمان می کنند که بازسازی تنها با هدف زیباسازی ساختمان انجام می شود، اما این تصور اشتباه است زیرا ساختمان ها بعد از چند سال دچار مشکلاتی می شوند که باید حتما آن ها را بر طرف کرد. در نتیجه با طراحی داخلی و بازسازی ساختمان می توان علاوه بر زیباسازی آن، تعمیرات لازم را نیز انجام داد.

در حقیقت با انجام این کار عمر مفید یک ساختمان به میزان چشمگیری بالا می رود و شما می توانید سالیان سال از آن به بهترین نحو استفاده کنید.

بازسازی ساختمان مسکونی

بازسازی ساختمان مسکونی

مهم ترین مراحل بازسازی ساختمان

زمانی که شما تصمیم گرفتید که اقدام به بازسازی ساختمان خود کنید، در ابتدا باید با یک شرکت معماری و طراحی مشورت داشته باشید تا بتوانید اطلاعات لازم و کافی را از آن ها دریافت کنید. در نتیجه ابتدایی ترین مرحله در مورد بازسازی ساختمان، مشاوره گرفتن از یک شرکت معماری و طراحی معتبر می باشد تا با کمک آن ها بتوانید میزان هزینه ها را برآورد کنید و بدانید که انجام این کار چه مدت طول می کشد.

در مرحله ی بعدی و بعد از اینکه اطلاعات لازم را در مورد بازسازی منزل خود به دست آوردید، باید شروع به بازسازی آن کنید. در این مرحله باید دیوار های فرعی و اصلی را یکدیگر تفکیک کنید و بدانید که کدام دیوار ها وزن اصلی ساختمان را به دوش می کشند و در این مرحله دیوار های فرعی را تخریب کنید و به دیوار های اصلی کار نداشته باشید. علاوه بر دیوار های فرعی می توان بخشی از قسمت های خانه را نیز تخریب کنید. تمام این تصمیمات باید با مشاوره از یک شرکت معتبر انجام شود.

بعد از تخریب قسمت های مورد نظر باید مراحل ساخت و ایجاد تغییرات را شروع کنید. در واقع این مرحله، مرحله ی ساخت بنا نامیده می شود. در این مرحله می توانید از ابزار های مختلفی استفاده کنید. به طور مثال می توانید از دیوار های چینی و از پیش ساخته استفاده کنید و یا برای زیباسازی طراحی داخلی از قرنیز های چوبی و یا سنگی، کاغذ دیواری های شیک، نورپردازی، گچ کاری و … استفاده کنید.

یکی از مهم ترین قسمت ها هر خانه، آشپزخانه می باشد که خانم ها توجه ویژه ای به آن دارند. این قسمت از خانه از گذشته تا به امروز تغییرات بسیار زیادی داشته است و از بسته بودن به نمونه های باز و پیشخوان دار تبدیل شده اند. در نتیجه برای بازسازی منزل باید به دکوراسیون آشپزخانه دقت زیادی شود و اگر طرح آن قدیمی می باشد، آن به شکل طراحی های نوین تغییر داد.

 این اقدامات بیشتر جنبه ی زیباسازی محیط را برعهده دارند اما شما در کنار زیباسازی باید مشکلات ساختمان را نیز برطرف کنید. به طور مثال اگر حمام و دست شویی دچار رطوبت و نم هستند، باید عایق های مخصوص آن ها بازسازی شود. علاوه بر آن باید سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان را نیز بروز کنید و از وسایل جدید استفاده کنید.

در نتیجه بازسازی ساختمان تنها مختص سالن پذیرایی و نمای ساختمان نمی باشد و شما باید به تمام قسمت های خانه توجه کنید.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

بازسازی نمای ساختمان

یکی از مهم ترین اقداماتی که افراد برای زیباسازی و افزایش طول عمر ساختمان انجام می دهند، بازسازی و طراحی نمای ساختمان می باشد. با گذشت زمان ممکن است مشکلاتی در ساختار و ظاهر ساختمان به وجود آید که صاحب ساختمان را مجاب کند عملیات بازسازی ساختمان را انجام دهد.

از مهم ترین دلایل بازسازی نمای ساختمان می توان به دو دلیل تعمیرات و زیباسازی نما اشاره کرد.

همانطور که بیان کردیم با گذشت زمان مشکلاتی برای نمای ساختمان به وجود می آید و ممکن است زیرساز های نما پوک شوند و آجر نما ها یا سنگ ها بیفتند که این مشکل بسیار خطرناک است. به همین سبب حتما باید بازسازی نمای ساختمان استفاده کرد.

اما برخی از افراد علاقه دارند که برای زیباسازی ساختمان خود از بازسازی نما استفاده کنند و ظاهر ساختمان خود را تغییر دهند. طراحی های بسیار جدیدی برای نمای بیرونی ساختمان وجود دارد که می تواند قیمت و زیبایی یک ساختمان را دو چندان کند.

بازسازی نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان

هزینه ی بازسازی ساختمان چقدر است؟

هزینه همیشه یکی از دغدغه های اصلی افراد برای انجام هر کاری می باشد که بازسازی ساختمان از این قاعده مستثنی نیست و قبل از شروع به کار باید بدانید که کار شما چه میزان بودجه لازم دارد و آیا شما می توانید این هزینه را تامین کنید یا خیر.

عوامل مختلفی روی هزینه و بودجه ی مورد نیاز بازسازی ساختمان تاثیر گذار هستند که از مهم ترین آن ها می توان به عوامل زیر اشاره کرد.

  • اندازه ی خانه و ساختمان مورد نظر یکی از مهم ترین عواملی است که روی هزینه تاثیرگذار می باشد.
  • مواد و متریالی که قرار است از آن ها در بازسازی منزل خود استفاده کنید.
  • میزان تعمیرات و ویژگی ها و خصوصیات منزل نیز روی تعیین میزان هزینه بسیار تاثیرگذار می باشد.
  • یکی از مهم ترین عوامل در تعیین هزینه، طراحی داخلی و خارجی است که برای ساختمان انجام شده است.
  • پیمانکار انتخاب شده برای بازسازی ساختمان توسط شما نیز روی تعیین هزینه موثر می باشد. میزان دستمزد و تخصص او امری بسیار مهم می باشد.

شرکت معماری پدیده گستر مانا همواره در تلاش است تا با به کارگیری نیروهای متخصص و کادری مجرب با کمترین هزینه های ممکن و در کوتاه ترین زمان خدماتی از قبیل: بازسازی ساختمان مسکونی، طراحی داخلی اداری، طراحی نمای ساختمان را به مشتریان خود ارائه دهد.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما