بازسازی ویلا کلاسیک

ویلا کلاسیک

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

طراحی و بازسازی ویلا با استفاده از سبک های مختلفی قابل طراحی و اجرا میباشد اما پیش از انتخاب سبک برای طراحی و اجرای پروژه های ویلایی ابتدا باید با انواع سبک ها و ویژگی های آنان آشنا باشید تا بتوانید به راحتی سبک متناسب با سلیقه، فضا و میزان بودجه خود را انتخاب نمایید.

یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سبک ها در طراحی ویلا سبک کلاسیک است، سبک کلاسیک فضایی فوق العاده باشکوه و لاکچری را ایجاد می کند، استفاده از این سبک به خصوص در سال‌ های اخیر در میان مردم بسیار رایج شده است.

ما امروز در این مقاله شرکت معماری پدیده گستر مانا قصد داریم تا شما را با ویژگی ها و خصوصیات ویلا های طراحی شده به سبک کلاسیک آشنا کنیم با ما همراه باشید:

طراحی ویلا به سبک کلاسیک مناسب افرادی می باشد که علاقمند به ایجاد فضایی لوکس و لاکچری هستند این سبک از دوران رنسانس در طراحی و ساخت بنا های معماری عظیم مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

در واقع می توان گفت که ویلاهای طراحی شده به این سبک با مفاهیمی چون اصالت، شکوه و عظمت عجین شده است.

  • ویژگی های شاخص ویلاهای سبک کلاسیک

سبک کلاسیک مانند دیگر سبک ها دارای خصوصیات و ویژگی‌ های مختص خود می باشد یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های سبک کلاسیک ایجاد تقارن است ، در واقع می توان گفت که تمام اجزا و عناصر طراحی شده به سبک کلاسیک متقارن هستند.

به عنوان مثال در قسمت ورودی بنا دو ستون به صورت متقارن با جزییات متقارن طراحی می شود ، ایجاد تقارن در طراحی در تمام جزئیات این سبک مشاهده می شود به عنوان مثال طرح های زیبا و پیچیده که اغلب به صورت گچبری بر روی دیوار و سقف اجرا میشوند نیز کاملاً با هم متقارن می باشند.

به طور کلی در دکوراسیون داخلی این سبک چیدمان مبلمان، تزیینات دیوار و سقف، اکسسوری ها و … به صورت جفت و متقارن طراحی و اجرا می شوند.

در واقع می توان گفت که همین تقارن، نظم و دقت است که در انتهای کار باعث ایجاد فضایی مجلل و باشکوه در طراحی ویلا می گردد که به راحتی می تواند هر بیننده ای را تحت تاثیر خود قرار دهد.

سقف بنا در طراحی کلاسیک بلند طراحی می‌ شود سقف ویلا های طراحی شده به سبک کلاسیک دارای طرح های پیچیده و بسیار زیبایی می باشد، از این طرح های زیبا برای تزیین دیوار ها نیز استفاده می شود.

برای دیوارها اغلب از گچبری های یکپارچه و پیوسته به صورت قاب و یا تابلوهای برجسته استفاده می شود که در کنار پتینه کاری های زیبای سقف شکوه و عظمت فضا را چندین برابر می کند.

  • تنالیته های رنگی

انتخاب رنگ یکی از حساس‌ ترین انتخاب ها در طراحی پروژه های ویلایی می باشد. انتخاب رنگ به عوامل مختلفی از جمله سلیقه شخصی افراد و همچنین سبک انتخابی بستگی دارد.

از پرکاربردترین رنگها در طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک می توان به تنالیته های مختلف رنگ قهوه ای ، شیری و بژ اشاره کرد.

در برخی موارد استفاده از دیگر رنگ ها مانند رنگ فیروزه ای، زیتونی و قرمز تیره نیز مشاهده می ‌شود.

یکی دیگر از رنگ هایی که در طراحی به سبک کلاسیک بسیار پرکاربرد می باشد رنگ طلایی است اما باید به این نکته توجه داشته باشید که از این رنگ رنگ دوم استفاده شود به عنوان مثال می توانید از این رنگ برای طرح های ایجاد شده بر روی سقف و دیوار ، لوستر مبلمان و … استفاده کنید.

  • طراحی نمای ویلا کلاسیک

ویلا های طراحی شده به سبک کلاسیک دارای نمایی بسیار زیبا و مجلل می باشند.

برای طراحی نمای کلاسیک اغلب از سنگ استفاده می شود.

یکی از مهم ترین ویژگی های طراحی نما به سبک کلاسیک طراحی ستون و سرستون های زیبا می باشد که شکوه و عظمت ویلا را دوچندان می کند.

در طراحی نمای ویلاهای کلاسیک تمام عناصر و المان ها متقارن و در نظم می باشند و می توان ایجاد تعادل در طراحی را به راحتی در تمامی بخش ها مشاهده کرد.

  • محوطه سازی

یکی از مهمترین مراحل در طراحی و اجرای پروژه های ویلایی محوطه سازی ویلا می باشد.

در محوطه سازی ویلا به سبک کلاسیک از آبنما به عنوان نقطه کانونی جهت ایجاد فضای مکث و توقف استفاده می‌ شود علاوه بر آن آبنماهای کلاسیک دارای ظاهری بسیار زیبا میباشند و میتوان آنها را به صورت تندیس یا دیگر فرم های رایج طراحی کرد.

از دیگر المان های پرکاربرد در محوطه سازی ویلا های کلاسیک می توان به طراحی پرگولا و فضای دورهمی و شومینه های بیرونی اشاره کرد.

  • سخن آخر

به طور کلی پروژه های ویلایی یکی از محبوب ترین پروژه ها در بین معماران می باشد زیرا آنان می توانند اوج هنر و خلاقیت خود را به نمایش بگذارند.

بدیهی است ایجاد چنین فضایی نیازمند تجربه و مهارت بالایی می باشد بنابراین شرکت‌ معماری پدیده گستر مانا کادری مجرب و حرفه ای برای طراحی و اجرای پروژه های ویلایی برای شما عزیزان در نظر گرفته است تا بتوانند متناسب با سلیقه و میزان بودجه شما عزیزان بهترین طرح ها را خدمت شما ارائه دهند.

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما