بازسازی-ویلا-با-چوب

محل زندگی ما یکی از مهم ترین مکان‌ها برای ما به شمار می‌آید مانند: خانه، زمین و باغ، ویلا و… .این فضاها به تدریج نیاز به رسیدگی، تعمیر، بازسازی…و به‌‌روزرسانی و نگهداری دارند تا مدت بیشتری برای‌تان قابل استفاده باشند.از همین رو بازسازی ویلا با چوب، یک راه مناسب و کم هزینه و پرتنوع می‌باشد، چون علاوه بر اینکه نیاز انسان روز به روز در حال افزایش می‌باشد،همینطور مکانی قابل سکونت و زندگی است که هرروز خواسته ای جدید نسبت به آن به‌وجود می‌آید و انسان باید پاسخگوی آن باشد.

با وجود این‌که بازسازی ویلا نسبت به خانه شاید کمتر صورت گیرد اما امری تاثیرگذار در این مورد به شمار می‌آید. چون انسان بیشتر زمان خود را درخانه سپری می‌کند، و بازسازی آن باعث ایجاد روحیه و نشاط، تازگی و طراوت روحی است.

بازسازی مکان‌ها گاهی طیف بزرگی از تغییرات به حساب می‌آیند، تغییراتی مانند رنگ آمیزی، لوله‌کشی، ایجاد استخر و فضای دیگر، پیاده کردن مدل‌های متنوع در بعضی قسمت‌ها و… بازسازی ویلا باید با برنامه و دقت فراوان پیش برود چون ممکن است برای رسیدگی و تعمیر قسمتی از آن، ناخواسته به قسمت دیگری آسیب وارد کرد.

طراحی-ویلا-به-سبک-امروزی-با-چوب

اصول بازسازی ویلا با چوب

برای تغییرویلا‌های قدیمی به امروزی روش‌های زیادی وجود دارد. یکی از این روش‌ها بازسازی ویلا با چوب می‌باشد که می‌تواند شامل همه ی قسمت‌های ویلا باشد، البته باید در نظر داشت که سن ساختمانی ویلا چند سال است چون ویلاهای قدیمی، بیشتر از ده سال ساخت باید بازسازی شوند.

اگر بعضی از قسمت‌های ویلا به تعمیرزیادی  نیاز نداشته باشد شاید رسیدگی آن از پس خودتان برآید اما اگر قسمت‌های آسیب دیده ی آن زیاد باشد، می‌توان بازسازی آن را به شرکت‌های پیمان کاری قابل اعتمادی واگذار کرد.

باید بسنجید که کدام یک از قسمت‌های ویلا نیاز به تعمیر و بازسازی دارد، گاهاً  نیاز نیست که هزینه ی خیلی بالایی را برای مرمت آن پرداخت کنید. گاهی با هزینه‌ی کمترمی‌توان ظاهری شیک به آن بخشید. چون امروزه خرید ویلای جدید برای مردم هزینه ای هنگفت دارد، به همین خاطر به بازسازی ویلا‌های قدیمی خود می‌پردازند.

برای شروع بازسازی ویلا با چوب باید به یک سری نکات و اصول توجه کنید،برای مثال: برای تغییرنمای بیرونی و داخلی می‌توان از چوب استفاده کرد چون بافت زیباتری به تمام ویلا می‌ بخشد، وهمچنین هزینه ی کمتری نسبت به کامپوزیت و سمنت برد و سنگ‌های خیلی گران قیمت دارد. اما باید این مورد را هم اضافه کنم درمناطقی که رطوبت بالایی دارند مانند قسمت‌های شمالی کشور، باید از مصالحی غیراز چوب استفاده شود چون باعث پوسیدگی چوب می‌شود.

بازسازی ویلا با چوب

برای قسمت‌های دیگر ویلا اعم از سقف، دیوار‌ها، درها، کفپوش‌های ویلا و محوطه بیرونی باید ابزار متناسب به آن به کار برده شود مانند: سقف کاذب، درهای ضدسرقت، کفپوش‌های پی وی سی یا لمینت و آلاچیق و باربیکیو که جایگزین های مناسبی هستند.

انواع چوب مناسب برای بازسازی ویلا

ویلا‌ها با شرایط خاص خود باید طراحی منحصر به فرد خود را داشته باشند.برای ساخت و ساز ویلاها انواع مختلف چوب‌ وجود دارد مانند:«

 چوب رد وود: این چوب کمی هزینه ی بالاتری نسبت به چوب‌های دیگر دارد اما مقاومت و استحکام بالایی نسبت به قیمت خود دارد.

چوب بلوط سفید: برای خانه‌های چوبی هم نیز از این چوب استفاده می‌شود چون چوبی سخت است که حتی برای فضای بازهم پایداری و مقاومت خود را دارد.

چوب آکاسیا: از جمله چوب‌هایی که در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم و بسیار مناسب است، چوب آکاسیا می‌باشد. حتی نفوذ حشره به این چوب بسیار کم است.

چوب سایپرس: به علت دارا بودن رنگ زیبای قهوه ای روشن آن و همچنین روغن طبیعی چوب که باعث جلوگیری از حشره می‌باشد این چوب مناسب برای بازسازی ویلاها می‌باشد.حتی فروشگاه‌های مبلمان هم استفاده از این چوب را دارا هستند.

بازسازی-باچوب

چوب درخت ساج: اکثر ویلا یا خانه‌ها با این چوب ساخته شده‌اند زیرا ظاهر بسیار جذاب و زیبایی دارد و مانع از ترک خوردگی چوب می‌شود.

اما بعد ازاستفاده رنگ آن به تدریج عوض می‌شود به همین علت از آن درپروژه‌های کوچک‌تر بازسازی ویلا با چوب استفاده می‌کنند.

هزینه بازسازی ویلا با چوب

یکی از مواردی که برای نوسازی و تعمیر ویلاها بسیار حائز اهمیت است مدیریت زمان و انرژی و میزان هزینه ی آن می‌باشد که با برنامه ی صحیح می‌توان از هدررفتن وقت و انرژی  آن جلوگیری کرد.

به همین دلیل قبل ازبازسازی ویلا با چوب یا هر چیز دیگری، بخواهید که اقدامات لازم و هزینه ای که باید برای ساخت آن صرف شود را درنظر بگیرید.هزینه طراحی و بازسازی ویلا بسته به میزان مصارف و مصالحی که استفاده می‌کنید دارد چون اثاثیه و لوازم لوکس و شیک هزینه ای بسیاری را برایتان پیاده می‌کند.همچنین هزینه ی بازسازی آن ارتباط مستقیمی با کیفیت مصالح، لوازم و ابزار‌های مورد استفاده و تاثیرگذاردارد.

با توجه به افزایش اجناس خارجی و قیمت ارز هر کدام از ابزارها دچارافزایش چند برابری قیمت شده اند.

بعضی ازمجموعه‌ها میزان هزینه ی دریافتی میلیونی را همان اول کار دریافت می‌کنند و تمامی رسیدگی تعمیر و بازسازی ویلا را به عهده می‌گیرند و نتیجه ی مطلوبی را برای شما به ارمغان می‌آورند که در نتیجه بعد از استفاده ی هرکدام، سلیقه ی شما مورد اول برایشان حساب می‌شود.

ویلا چوبی

اما برای کاهش هزینه می‌توان از مدل‌های امروزی و ساده برای طراحی داخلی ویلا استفاده کرد. علاوه بر مدل‌های تجملاتی، طراحی کلاسیک و مدرن و پیاده‌سازی اصولی آن‌ها درحال حاضر بسیار پرطرفدار تر می‌باشند.

متریالی که برای بازسازی ویلا با چوب در طراحی داخلی ویلا به کار می رود نقش بسزایی در یک ویلای لاکچری ایفا می کند که چشمگیر می‌باشد.

نتیجه گیری

در جمع بندی نهایی نسبت به بازسازی ویلا با چوب یا سازه‌های چوبی و طراحی‌های متنوع داخلی و بیرونی، مقاوم سازی بنا یا رسیدگی و تعمیر آن انرژی مثبت به شما انتقال می‌دهد و شما را آسوده خاطر می‌‌کند. در کل در پروژه‌هایی که با چوب کار می‌شوند باید تحت استانداردهای محیط زیستی قرار بگیرند تا جزئیات کامل آن‌ها درست صورت گیرد تا بعد ازساخت آن دچار مشکل نشوید.

حتی زیبایی چندین برابر چوب قابل مقایسه با سنگ و… نمی‌باشد که البته کاملا سلیقه ای و همسو با شرایط مالی خودتان است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *