بازسازی ساختمان قدیمی

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

شرکت معماری پدیده گستر مانا دارای کارنامه ای درخشان در زمینه بازسازی ، طراحی و اجرای انواع پروژه های مسکونی ، اداری و … می باشد . یکی از تخصص های شرکت معماری پدیده گستر مانا بازسازی ساختمان های مسکونی می باشد این شرکت همراه با تیم طراحی متشکل از طراحان و مهندسین با تجربه و متخصص در زمینه بازسازی ساختمان های مسکونی و اکیپ اجرایی با تجربه و کارآزموده ، آماده طراحی و اجرای انواع پروژه های بازسازی ساختمان های مسکونی با مناسب ترین قیمت می باشند .

در شرکت معماری پدیده گستر مانا هر پروژه ای منحصرا مطابق با سلیقه شخصی و نیاز و خواسته کارفرما طراحی و اجرا می شود .

برای دریافت اطلاعات درباره طراحی داخلی مسکونی توسط کارشناسان شرکت معماری پدیده گستر مانا کلیک کنید.

بازسازی ساختمان های قدیمی

بازسازی ساختمان های قدیمی به مجموعه فرایندهایی می گویند که به منظور ایجاد تغییرات کلی و یا جزئی در ظاهر خانه و یا در بنای آن با اهداف مختلفی انجام می‌ گیرد .

یکی از مهمترین اهداف بازسازی و نوسازی ساختمان های قدیمی ، بهبود وضعیت بنای فرسوده و مقاوم سازی بنا در مقابل زلزله است . از دیگر اهداف بازسازی ساختمان می توان به تغییر شکل ظاهری ، طراحی مطابق با نیاز ساکنین ، نوسازی بنا و … اشاره کرد .

پروسه بازسازی ساختمان با توجه به عوامل مختلفی از جمله نوع کاربری بنا ، هدف کارفرما از بازسازی ، نیاز ساکنین ، قدمت و فرسودگی بنا و … متفاوت است .

ایده-های-بازسازی-ساختمان-قدیمی

یکی از مهم ترین نکات در بازسازی ساختمان های قدیمی ، انجام اصولی پروسه تخریب است این مرحله باید دقیق و تحت نظر افراد متخصص انجام شود زیرا کمترین قصور و بی تجربگی در پروسه تخریب می تواند احتمال مخاطرات جدی و جبران ناپذیر مالی و جانی را در پی داشته باشد .

بازسازی ساختمان های قدیمی شامل دو بخش یعنی بازسازی داخلی و خارجی بنا می باشد . منظور از بازسازی بخش داخلی ، تمامی قسمت های یک خانه مانند بازسازی سرویس بهداشتی ، آشپزخانه ، پذیرایی ، نشیمن و اتاق خواب ها می باشد و بازسازی بخش خارجی مربوط به بخش بیرونی بنا و طراحی نمای ساختمان است .

 استراتژی های شرکت پدیده گستر مانا در بازسازی ساختمان های قدیمی

  • طراحی خاص و منحصر بفرد با توجه به نیاز ساکنین
  • بازسازی بنا توسط تیم متخصص و با تجربه
  • استفاده از ترکیب رنگ های مناسب با نوع عملکرد و کاربرد هر فضا
  • ارائه بهترین طرح ها مطابق با سلیقه شخصی افراد با مناسب ترین قیمت
  • ایجاد تغییرات در پلان

زمانی که افراد تصمیم به بازسازی ساختمان های قدیمی را دارند اغلب یکسری تغییرات در ذهن افراد شکل می گیرد اما نکته مهم این است که آیا می توان این تغییرات را اجرا کرد یا خیر .

تغییر پلان بنا در بازسازی ساختمان های مسکونی شامل قوانین و محدودیت هایی می باشد که عدم اگاهی و اطلاعات کافی در زمینه محدودیت ها در تغییر پلان منجر به تصمیمات اشتباه و نادرست در بازسازی بنا می گردد . بنابراین اگر قصد جابجایی یا تغییر ابعاد فضاهای اصلی را دارید باید به حداقل ابعاد و اندازه فضا و همچنین نورگیری آنها توجه داشته باشید.

طراحی-و-بازسازی-ساختمان-قدیمی

تغییر پلان ساختمان بدون در نظر گرفتن موارد گفته شده علاوه بر اینکه از نظر اصول معماری و شهرسازی غیر قانونی می باشد و امکان اخذ مجوز بازسازی نیز ندارد از نظر کیفیت نهایی و کاربرد فضا نیز مناسب نمی باشد .

 انتخاب رنگ مناسب در بازسازی ساختمان های مسکونی

یکی از اقدامات مهم در بازسازی و نوسازی فضاهای مسکونی انتخاب ترکیب رنگی مناسب می باشد. انتخاب رنگ مناسب با توجه به سبک انتخابی ، ابعاد و اندازه فضا ، سلیقه شخصی و … انجام می گیرد .

به عنوان مثال در طراحی به سبک کلاسیک رنگ هایی نظیر رنگ قهوه ای ، بژ ، طلایی و … استفاده می‌ شود اما در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن رنگ هایی مانند رنگ سفید ، طوسی ، مشکی ، زرد و … پرکاربرد می باشند .

اگر ابعاد و اندازه فضای خانه شما کوچک است پیشنهاد می شود که از رنگ های روشن ماندن رنگ سفید به عنوان رنگ غالب یا رنگ اصلی استفاده کنید ذبه طور کلی از پرکاربردترین رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می توان به استفاده از رنگ سفید ، مشکی ، طوسی ، آبی ، قهوه ای ، سبز و … اشاره کرد .

بازسازی-ساختمان-قدیمی

استفاده از گیاهان طبیعی در فضاهای داخلی

توصیه می شود که حتماً در چیدمان فضاهای داخلی خانه خود از گیاهان طبیعی استفاده کنید .گیاهان طبیعی نقش مثبت و پر انرژی ایفا می کنند و باعث القای انرژی مثبت به ساکنین می شوند و فضای شاداب و با طراوتی را ایجاد می کنند . علاوه بر آن به عنوان تصفیه کننده هوا نیز عمل می کنند .

بهره مندی از نور طبیعی

به طور کلی بهره مندی از نور طبیعی در فضاهای داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین بهتر است که تا جای امکان از نور طبیعی برای تامین نور مورد نیاز ساکنین استفاده شود . هنگام شب یا برای فضاهایی که نور طبیعی مناسبی دریافت نمی کنند می توان از نورپردازی مصنوعی با توجه به نوع طراحی و سبک انتخابی استفاده کرد 

برآورد هزینه های بازسازی ساختمان های قدیمی

یکی از نکات مهم در بازسازی ساختمان برآورد هزینه های نهایی بازسازی می باشد . برآورد هزینه های مورد نیاز جهت بازسازی ساختمان باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود تا دقیق و به درستی انجام گیرد .

برای دریافت هزینه طراحی کابینت آشپزخانه در شرکت معماری پدیده گستر مانا کلیک کنید.

میزان هزینه مورد نیاز جهت بازسازی ساختمان های قدیمی با توجه به ویژگی ها و شرایط هر ساختمان متفاوت می باشد بنابراین نمی توان یک مبلغ مشخصی را بیان کرد به عنوان مثال برخی از ساختمان ها به دلیل فرسودگی ساختمان نیاز به بازسازی اساسی دارد .

بازسازی-آشپزخانه-قدیمی

در بازسازی برخی از ساختمان ها ، بازسازی تنها شامل طراحی داخلی با توجه به سلیقه شخصی و نیاز ساکنین می باشد اما در برخی از پروژه ها نیاز به تخریب یا جابجایی دیوار ، تعویض کفپوش ، دیوارپوش کابینت آشپزخانه و … است بنابراین برآورد هزینه های بازسازی ساختمان با توجه به شرایط هر بنا متفاوت است .

عوامل تاثیر گذار در هزینه های بازسازی ساختمان های قدیمی

عوامل مختلفی در میزان بودجه مورد نیاز جهت بازسازی ساختمان های مسکونی تاثیرگذار می باشند. از مهمترین عوامل تاثیرگذار در هزینه های بازسازی بنا می توان به ابعاد و اندازه فضا ، سبک انتخابی ، میزان خرابی بنا و … اشاره کرد .

اگر بازسازی ساختمان نیاز به تعمیر یا تعویض بخشهای مختلف مانند کفپوش ، دیوارپوش ، اجزای سرویس بهداشتی ، کابینت آشپزخانه و … داشته باشد هزینه های کلی نیز افزایش پیدا می کند .

انتخاب سبک مناسب برای طراحی داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از انواع سبک های مختلف انجام می شود از پرکاربردترین سبک ها می‌ توان به طراحی به سبک کلاسیک و طراحی به سبک مدرن اشاره کرد .

رنگامیزی-و-نو-سازی-ساختمان-قدیمی

انتخاب سبک طراحی داخلی با توجه به عوامل مختلفی از جمله سلیقه شخصی افراد متراژ فضا میزان بودجه مدنظر و … انجام می شود . به عنوان مثال اگر متراژ و ابعاد و اندازه فضای خانه کوچک است توصیه می شود که از سبک مدرن برای طراحی داخلی استفاده کنید . سبک مدرن بهترین گزینه برای دیزاین فضاهای کوچک می باشد زیرا باعث ایجاد فضای ساده ، لوکس و عملکرد گرایانه می گردد .

از دیگر ویژگی های طراحی به سبک مدرن می توان به استفاده از خطوط ساده و بی آلایش ، ایجاد فضای کاربردی ، استفاده از پنجره های بزرگ و در نتیجه بهره مندی از نور طبیعی ، ایجاد تعادل در طراحی و … اشاره کرد .

سبک کلاسیک یکی دیگر از سبک های پرکاربرد در طراحی فضاهای مسکونی میباشد که فضایی مجلل و باشکوه ایجاد می‌ کند و برای طراحی فضاهای بزرگ گزینه مناسبی می باشد .

از مهم‌ ترین ویژگی‌ های این سبک می‌ توان به ایجاد نقش و نگار و طرح های کلاسیک ، طراحی متقارن ، استفاده از متریال های طبیعی و … اشاره کرد .بازسازی ساختمان مسکونی به سبک کلاسیک در مقایسه با سبک مدرن نیاز به هزینه و بودجه بیشتری دارد .

 انتخاب کفپوش مناسب برای فضاهای مسکونی

انتخاب کفپوش مناسب برای فضاهای مسکونی یکی از مهم‌ ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد . کفپوش ، در روح کلی خانه تاثیر چشمگیری دارد بنابراین باید با دقت انتخاب شود .

انتخاب کفپوش مناسب برای بازسازی ساختمان های مسکونی با توجه به عوامل مختلفی از جمله سلیقه ، قیمت ، مقاومت کفپوش و سبک انتخابی انجام می‌ گیرد . امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی انواع کفپوش های متنوعی با قیمت های مختلف در بازار موجود می باشد .از پرکاربردترین کفپوش ها در بازسازی فضاهای مسکونی می توان به سنگ ، پارکت ، لمینت ، سرامیک و … اشاره کرد .

 سخن آخر

بازسازی ساختمان های قدیمی باعث ایجاد فضایی کاربردی و مطابق با نیاز و شرایط زندگی ساکنین می گردد بنابراین باید به صورت تخصصی و توسط مهندسین و طراحان  متخصص در زمینه بازسازی ساختمان انجام گیرد .

شرکت معماری و بازسازی ساختمان پدیده گستر مانا همراه با تیم طراحی و اجرای با تجربه و متخصص در زمینه بازسازی ساختمان ، آماده طراحی و اجرای انواع پروژه های بازسازی و طراحی داخلی ساختمان های قدیمی مطابق با نیاز ، میزان بودجه ، مساحت و شرایط ساختمان مدنظر می باشد .

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *