بازسازی ساختمان تجاری

شرکت معماری پدیده گستر مانا یکی از بهترین شرکت های معماری در تهران ، همراه با تیم طراحی و اجرای متخصص و حرفه ای و سابقه ای درخشان در زمینه طراحی و اجرای انواع پروژه های مسکونی ، تجاری ، اداری ، طراحی ویلا و … می باشد 

مهندسین تیم طراحی شرکت معماری پدیده گستر مانا با توجه به ویژگی ها و شرایط پروژه ، ابعاد و اندازه فضا ، فعالیت و عملکرد فضا و … بروز ترین و بهترین طرح ها را خدمت شما کارفرمایان محترم ارائه می‌ دهند .

در شرکت معماری پدیده گستر مانا هر پروژه منحصرا مطابق با نیاز و سلیقه شخصی افراد طراحی و اجرا می گردد .این شرکت همراه با تیم طراحی متشکل از مهندسین با تجربه و حرفه ای در زمینه

بازسازی و طراحی داخلی فضاهای تجاری و اکیپ اجرایی متخصص و کارآزموده ، در همان ابتدای کار به کارفرمایان محترم ضمانت اجرای دقیق و حرفه ای بهترین طرح ها با بالاترین کیفیت ممکن می دهد 

ایده های طراحی فضاهای تجاری

بازسازی فضاهای تجاری باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر ایجاد محیطی زیبا ، جذاب و عملکردگرایانه ، باعث جذب مشتری نیز شود در واقع اگر طراحی داخلی فضاهای تجاری طبق اصول و قواعد طراحی و اجرا گردد باعث افزایش میزان فروش و دستیابی به نتیجه مطلوب می گردد . بازسازی فضاهای تجاری نیاز به دانش و مهارت کافی برای طراحی دکوراسیون داخلی اصولی دارد بنابراین باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود .

طراحی فضاهای تجاری نیاز به یک برنامه ریزی درست و اصولی و طراحی صحیح اجزا و عناصر زیبایی شناسی متناسب با نوع فعالیت یک فضای تجاری یا فروشگاه دارد. ایجاد یک فضای مطلوب ، زیبا ، جذاب و خلاقانه تاثیر چشمگیری در جلب رضایت مشتری و موفقیت در کسب و کار یک فروشگاه دارد .

بازسازی-ساختمان-تجاری-و-پاساژ

جهت دستیابی به یک نتیجه مطلوب در طراحی فضاهای تجاری باید به عوامل مختلفی از جمله ساماندهی بخش های مختلف ، تعیین مسیر حرکتی مشتریان ، چیدمان درست قفسه ها ، ترکیب صحیح رنگ و بافت مصالح ، نورپردازی اصولی و … توجه کرد .

در طراحی داخلی اداری و تجاری عوامل مختلفی بر روی گرایش افراد به سمت خاصی از فروشگاه تاثیر گذار هستند که از مهمترین آنها می توان به موقعیت قرارگیری درب های ورود و خروج ، نوع چیدمان طبقه ها ، موقعیت صندوق های دریافت وجه و … اشاره کرد .

تعیین مسیر حرکتی افراد در طراحی فروشگاه می تواند تاثیر چشمگیری در میزان فروش داشته باشد . در طراحی مسیر حرکت باید به عرض مناسب مسیر ، خوانایی و روانی مسیر ، عبور افراد از جلوی قفسه های مختلف ، کنترل رفت و آمد افراد و … توجه کرد .

از دیگر نکات مهم در طراحی داخلی مغازه می توان به توجه به ناحیه طلایی چشم و اصل مشابهت در چیدمان و ساماندهی طبقات اشاره کرد . در واقع محصولاتی که در ارتفاع چشم قرار می گیرند نسبت به دیگر طبقات توجه بیشتری را به خود جلب می کنند و در نتیجه امکان فروش بیشتری نیز دارند بنابراین ناحیه طلایی بهترین مکان برای فروش محصولات جدید و ناشناخته می باشد.

طراحی-داخلی-پاساژ

منظور از اصل مشابهت و مناسبت ، مشابه بودن محصولات و کاربرد آن ها با یکدیگر است یعنی می توان اجناسی را که مکمل هم هستند یا با هم استفاده می شوند نزدیک هم چیده شوند تا افراد به خرید یک جای آنها تشویق شوند و باعث افزایش میزان فروش فروشگاه شود .

 استراتژی های شرکت معماری پدیده گستر مانا در طراحی و بازسازی فضاهای تجاری

  • طراحی فضاهای تجاری مطابق با نوع عملکرد و همچنین با توجه به محصول و کالای ارائه شده در فروشگاه
  • طراحی خاص و منحصر بفرد مطابق با نیاز و خواسته کارفرما
  • طراحی و اجرای ویترین حرفه ای با توجه به کالای ارائه شده جهت جلب توجه مشتریان و افزایش فروش
  • طراحی و اجرای پروژه توسط تیم متخصص و با تجربه
  • ارائه بهترین طرح ها با مناسب ترین قیمت
  • استفاده از ترکیب رنگ های مناسب برای فضاهای تجاری
  • انتخاب ترکیب رنگی مناسب فضاهای تجاری

پیش از استفاده از رنگ ها باید به تاثیرات رنگ ها بر روی افراد از لحاظ روانشناسی توجه داشته باشید زیرا رنگ ها تاثیر چشمگیری بر روحیه افراد می گذارند و علاوه بر آن می توانند بر خلق و خوی افراد ، حس و حال آنان و … نیز تاثیر بگذارند بنابراین باید با دقت انتخاب شوند.

اگر در بازسازی فضاهای تجاری از ترکیب رنگ های مناسبی استفاده شود باعث ایجاد فضایی مطلوب با ظاهری زیبا می گردد .رنگ ها در شکل گیری شکل ذهنی مخاطب از محیط اطراف خود تاثیر چشمگیری دارند و در نخستین ادراک از محیط اطراف به خوبی در ذهن ثبت می شوند.

در طراحی داخلی فضاهای تجاری رنگ ها حتی می توانند شاخصه تجاری محصول یک برند خاص باشند در این صورت رنگ بخش مهمی از هویت تجاری را می سازد و در اذهان مردم نقش می بندد.

طراحی-داخلی-پاساژ

انتخاب رنگ با توجه به نوع فعالیت و محصول ارائه شده در فروشگاه ها انجام می گیرد به عنوان مثال برای طراحی داخلی فروشگاه ها و مراکز خرید اغلب از رنگ های گرم مانند رنگ زرد ، قرمز ، نارنجی و … که ذاتا دارای طبیعتی محرک و مهیج هستند استفاده می شود و رنگ های خنثی مانند رنگ خاکستری و رنگ های سرد مانند رنگ آبی و … به نسبت کمتر مورد استفاده قرار میگیرند . بنابراین اگر قصد استفاده از رنگ های خنثی و سرد را در طراحی داخلی اینگونه مراکز دارید بهتر است آنها را با رنگ های مکمل ترکیب کنید تا تاثیرگذار تر باشند .از پرکاربرد ترین رنگ ها می توان به رنگ سفید ، مشکی ، بنفش و … اشاره کرد .

 طراحی ویترین فضاهای تجاری

طراحی ویترین ، در طراحی فروشگاه ها یکی از مهم ترین بخش ها می باشد در واقع ویترین یک فروشگاه نخستین چیزی است که مشتری می بیند بنابراین می توان گفت که مهمترین آیتم در طراحی فضاهای تجاری محسوب می شود .

افراد از ویترین یک فروشگاه متوجه می شوند که چه اجناسی و در چه سطحی در فروشگاه وجود دارد و آیا اجناس موجود در آن فروشگاه به درد آن ها می خورند یا نه . در واقع ویترین نشان دهنده ماهیت یک فروشگاه است و مشخص می کند که چه اجناسی در فروشگاه موجود می باشد . افراد بر مبنای اجناس قرار گرفته در ویترین فروشگاه اقدام به انتخاب کالای مد نظر خود می کنند و سپس وارد فروشگاه می شوند .

ایده-های-طراحی-پاساژ

با توجه به نکات ذکر شده ، بهتر است ابتدا نسبت به سلیقه مخاطبین خود و آن چیزی که مراجعین فروشگاه شما به دنبالش هستند ، اطلاعات کاملی کسب کنید . داشتن شناخت خوب از مشتری ها به شما کمک می کند از عناصری که با خصوصیات شخصیتی و سلیقه آنها هماهنگی دارند در طراحی ویترین استفاده کنید تا به این ترتیب بتوانید با طراحی ویترین به بهترین شکل ممکن از حداکثر سود بهره مند شوید . بنابراین اگر قصد دارید یک ویترین زیبا ، خاص ، لوکس و دارای چیدمان درست ، اصولی و مناسبی داشته باشید ، توصیه می شود از ایده های خاص ، منحصر به فرد و خلاقانه در طراحی آن استفاده کنید تا بتوانید به راحتی وجه تمایزی میان فروشگاه خود و دیگر فروشگاه ها ایجاد نمایید زیرا این امر باعث افزایش میزان فروش می گردد .

 برآورد هزینه های بازسازی فضاهای تجاری

به طور کلی هزینه های بازسازی فضاهای تجاری با توجه به ویژگی ها و شرایط هر فضا متفاوت است بنابراین نمی توان یک هزینه دقیقی را برای این کار بیان کرد به عنوان مثال بازسازی برخی از فضاهای تجاری تنها محدود به یک طراحی داخلی با توجه به‌ نیاز و نوع محصول ارائه شده می گردد و تنها شامل ایجاد تغییرات جزئی می باشد اما در برخی از موارد نیاز به تخریب یا جابجایی دیوار ها یا حتی تعویض کفپوش و … می باشد که طبیعتا باعث افزایش هزینه های کلی می گردد بنابراین برآورده هزینه های بازسازی با توجه به شرایط و ویژگی های هر پروژه ای متفاوت است .

برای دریافت هزینه طراحی و بازسازی ویلا در شرکت معماری پدیده گستر مانا کلیک کنید.

برآورد هزینه های بازسازی فضاهای تجاری باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام گیرد تا با برآورد دقیق هزینه ها و طراحی درست و اصولی باعث ایجاد فضایی مطلوب و ایده آل و همچنین افزایش میزان فروش شود .

طراحی-داخلی-تجاری

عوامل تاثیر گذار در هزینه های نهایی بازسازی فضاهای تجاری

میزان هزینه های نهایی بازسازی فضاهای تجاری به عوامل مختلفی از جمله متراژ و ابعاد و اندازه ، سبک معماری ، کیفیت متریال بکار رفته و … بستگی دارد . علاوه بر آن در بازسازی فضاهای تجاری باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا کفپوش ، نورپردازی ، قفسه بندی و … سالم و متناسب با نیاز شما است یا نیاز به تعمیر دارد . طبیعی است که اگر هر یک از این موارد نام برده شده نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند ، هزینه های کلی بازسازی نیز افزایش پیدا می کند .

سخن آخر

مجتمع های تجاری با توجه به کالا و محصولاتی که ارائه می دهند به دو گروه تقسیم بندی می‌ شوند . گروه اول مجتمع هایی می باشند که هدفشان فروش تنها نوع خاصی از کالا و محصولات است و گروه دوم مجتمع های چند منظوره هستند که چندین محصول را ارائه می دهند . هر دو گروه از فضاهای تجاری نیاز به طراحی داخلی اصولی و ظاهری لوکس و زیبا برای جذب مشتری بیشتر دارند .

طراحی درست و اصولی فضاهای تجاری تاثیر چشمگیری بر میزان فروش دارد بنابراین حتماً باید به صورت تخصصی و توسط افراد متخصص در این زمینه انجام گیرد تا بتوان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد . اگر طراحی داخلی مغازه به درستی انجام نگیرد باعث نارضایتی مشتریان و در نتیجه کاهش میزان فروش می گردد .

شرکت معماری و بازسازی پدیده گستر مانا همراه با تیم طراحی و اجرای با تجربه و حرفه ای ، با ارائه بهترین و بروزترین طرح ها با مناسب ترین قیمت آماده انجام انواع پروژه های بازسازی و طراحی داخلی تجاری مطابق با نیاز ، نوع محصولات ارائه شده ، میزان بودجه ، ویژگی های فضای مد نظر و متراژ فضا می باشد .

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *