بازسازی-ساختمان-اداری

بازسازی ساختمان اداری

شرکت معماری پدیده گستر مانا یکی از بهترین شرکت های معماری در تهران می باشد و دارای سابقه ای درخشان در زمینه طراحی و اجرای انواع پروژه های مسکونی ، اداری و تجاری است . مهندسین با تجربه شرکت معماری پدیده گستر مانا با توجه به ویژگی ها و شرایط فضای مد نظر ، متراژ و ابعاد و اندازه فضا و … بروز ترین و بهترین طرح ها را خدمت شما کارفرمایان عزیز ارائه می‌ دهند .

شرکت معماری پدیده گستر مانا همراه با تیم طراحی متشکل از مهندسین با تجربه و متخصص در زمینه معماری و طراحی فضاهای اداری و همچنین اکیپ اجرایی متخصص و کارآزموده ، اجرای دقیق و حرفه ای بهترین طرح ها با کیفیت بالا در زمینه طراحی و اجرای پروژه های اداری را به شما عزیزان تضمین می کند . در این شرکت هر پروژه منحصرا مطابق با نیاز ها و سلیقه شخصی کارفرما طراحی و اجرا می گردد .

بازسازی-ساختمان-اداری

طراحی فضاهای اداری

اغلب افراد یک سوم از ساعت روز را در ادارات و محیط های کاری سپری می کنند بنابراین ایجاد فضایی آرام بخش ، زیبا و کاربردی در فضاهای اداری از اهمیت بالایی برخوردار است .

بازسازی ساختمان اداری باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر اینکه محیطی زیبا و جذاب ایجاد کند ، محیطی کاربردی و عملکرد گرایانه ای نیز ایجاد شود . اگر طراحی فضاهای اداری طبق اصول و استاندارد ها طراحی و اجرا شود باعث افزایش راندمان کاری و دست یابی به نتیجه مطلوب می گردد.

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۳۶۱۹۵۹ -۰۲۱-۴۴۹۷۷۴۵۱

بازسازی ساختمان اداری نیاز به دانش و مهارت کافی برای طراحی دکوراسیون داخلی دارد تا باعث افزایش راندمان و عملکرد بهتر کارکنان شود .

استراتژی های شرکت معماری پدیده گستر مانا در طراحی فضاهای اداری

  • طراحی فضاهای اداری مطابق با نوع عملکرد و کاربرد فضا جهت افزایش راندمان کارمندان
  • طراحی منحصر بفرد و خاص مطابق با خواسته کارفرما
  • بهره گیری از تیم طراحی و اجرای متخصص
  • تضمین ارائه بهترین و بروزترین طرح ها با مناسب ترین قیمت
  • طراحی و اجرای اصولی و مطابق با اصول و قواعد
  • استفاده از ترکیب رنگ های مناسب فضاهای اداری در طراحی

ایده-طراحی-ساختمان-های-اداری

طراحی پلان به صورت باز یا بسته

طراحی پلان یکی مهم‌ ترین مراحل در طراحی فضا های اداری می باشد . طراحی پلان با توجه به نوع کاربرد و عملکرد فضا به دو صورت باز یا بسته طراحی می شود .

طراحی پلان باز 

طراحی پلان باز برای کارهای گروهی و کار هایی که نیاز به مشورت و ارتباط بیشتری با یکدیگر دارند مناسب می‌ باشد و یا اگر فضای کافی برای طراحی فضای مجزا برای هر یک از کارکنان وجود نداشته باشد پلان به صورت باز طراحی می شود در این نوع طراحی پلان فضاها کاملا مجزا از هم طراحی نمی شود و چندین کارمند در یک فضا مشغول به کار می باشند .

طراحی پلان بسته 

نوع فعالیت برخی از شرکت ها به گونه ای است که نیاز به دقت و تمرکز بیشتری دارند برای این گونه شرکت‌ ها طراحی پلان به صورت بسته انجام می شود . به این صورت که برای کارکنان اتاق ها به صورت مجزا طراحی می شوند .

ایده-طراحی-فضاعای-کاری-اشتراکی

انتخاب ترکیب رنگی مناسب فضاهای اداری

رنگ ها تاثیر چشمگیری بر روی روحیه افراد می گذارند و علاوه بر آن بر خلق و خوی افراد ، میزان تمرکز و … نیز تاثیر دارند . بنابراین باید هوشمند و با دقت بالای انتخاب شود ‌. پیش از انتخاب رنگ باید به تاثیرات رنگ ها بر روی افراد از لحاظ روانشناسی توجه ویژه ای کرد .

اگر در بازسازی فضاهای اداری از ترکیب رنگ های مناسبی استفاده شود باعث ایجاد فضایی زیبا و پر انرژی می گردد . انتخاب صحیح رنگ بر روی پیشرفت راندمان کار ، تعامل و همکاری و رضایت  کارمندان و مراجعین تاثیر زیادی دارد .

با استفاده از رنگ های روشن و ساده می توان فضایی زیبا و شیک ایجاد کرد .

می توانید از رنگ های شاد در کنار دیگر رنگ ها یا تنها برای جزئیات و چیدمان وسایل استفاده کنید . استفاده صحیح از این رنگ ها به فضا روح و جانی تازه می بخشند و باعث افزایش انرژی کارمندان می گردد.

زیبا-سازی-ساختمان-با-گیاهان

استفاده از گیاهان طبیعی

توصیه می شود که حتماً در طراحی فضاهای اداری از گیاهان طبیعی استفاده کنید . گیاهان همواره در چیدمان فضا ها نقش مثبت و پر انرژی دارند .

در برخی از ادارات فضای داخلی بی روح و خسته کنند به نظر می آیند به ویژه در فضاهایی که نوع فعالیت شرکت به گونه‌ ای باشد که ارباب رجوع در آن مجبور باشد برای انجام کار به انتظار بنشیند . همانطور که میدانید منتظر ماندن در محیطی سرد و بی روح ، خسته کننده می باشد در چنین شرایطی گیاهان طبیعی می توانند نقشه تلفیق فضای اداری را برعهده داشته باشند .

یکی از مزایای استفاده از گیاهان طبیعی در فضاهای اداری جلوگیری از ایجاد بی حالی ، سردرد و کسالت در کارمندان می باشد . همچنین به عنوان تصفیه کننده هوا نیز عمل می کند .

بهره مندی از نور طبیعی

بهره مندی از نور طبیعی در فضاهای اداری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . بازسازی فضاهای اداری باید به گونه‌ ای انجام گیرد که به توان تا جای امکان از نور طبیعی بهره گرفت . بنابراین در طراحی فضاهای اداری باید به جهت قرارگیری پنجره ها و همچنین زاویه تابش نور طبیعی به فضاهای داخلی توجه کرد .

برآورد هزینه های بازسازی ساختمان اداری

برآورد هزینه های مورد نیاز جهت بازسازی ساختمان اداری باید توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام گیرد تا با برآورد دقیق هزینه ها و طراحی درست و اصولی باعث ایجاد فضای ایده آل و افزایش راندمان و نتیجه مطلوب شود .

بازسازی انواع فضاهای اداری با توجه به ویژگی ها و شرایط هر ساختمان متفاوت می باشد بنابراین نمی توان یک هزینه دقیقی را برای این موضوع بیان کرد به عنوان مثال در بازسازی برخی از فضاهای اداری بازسازی تنها شامل یک طراحی داخلی ایده آل همراه با ایجاد تغییرات جزئی داخلی مانند استفاده از پارتیشن برای جداسازی فضا ها و … می باشد اما در برخی از پروژه ها نیاز به تخریب یا جابجایی دیوار یا حتی تعویض و تعمیر سیم کشی و … می باشد بنابراین برآورده هزینه های بازسازی ساختمان با توجه ویژگی های هر بنا انجام می گیرد .

ایده-بازسازی-ساختمان-اداری

برآورد هزینه های بازسازی ساختمان اداری با توجه به سبک معماری ، مساحت ، قیمت و کیفیت متریال و … انجام می گیرد .

عوامل تاثیر گذار در هزینه های نهایی بازسازی فضاهای اداری

هزینه های کلی بازسازی فضاهای اداری به عوامل مختلفی از جمله ابعاد و متراژ فضاهای اداری، سبک انتخاب برای طراحی داخلی اداری و … اشاره کرد .

همچنین در بازسازی ساختمان اداری باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا سیم کشی ، نورپردازی ، لوله کشی و … ساختمان سالم است یا نیاز به تعمیر دارد . طبیعی است که اگر هر یک از این موارد دچار آسیب شده باشد باعث افزایش هزینه های کلی بازسازی می شود .

از دیگر موارد تاثیرگذار می توان به تغییر در پلان بنا ، تخریب دیوار ها ، نوع و کیفیت متریال مصرفی ، ایجاد تغییرات در سرویس بهداشتی و … اشاره کرد .

انتخاب سبک مناسب طراحی با توجه به‌ نوع فعالیت فضای اداری

در بازسازی فضاهای اداری استفاده از انواع سبک های مختلفی قابل طراحی و اجرا میباشد . انتخاب سبک طراحی فضاهای اداری با توجه به مساحت ، بودجه ، نوع فعالیت اداره  و …. انجام می گیرد به عنوان مثال اگر متراژ و ابعاد و اندازه فضای اداری شما کوچک است پیشنهاد می شود که حتماً از سبک طراحی مدرن برای دیزاین آن استفاده کنید زیرا باعث ایجاد فضای ساده ، شیک و عملکرد گرایانه می گردد.

ایده-اتاق-جلسه-در-شرکت

در انتخاب سبک طراحی باید به نوع فعالیت فضای اداری نیز توجه کرد به عنوان مثال اگر محیط کاری شما فضایی رسمی می باشد مانند دفاتر وکالت و … می توانید از سبک کلاسیک برای طراحی داخلی آن استفاده کنید ‌. این سبک فضایی رسمی ، مجلل و باشکوه ایجاد می کند .

انتخاب کفپوش مناسب فضاهای اداری

یکی دیگر از بخش‌ های مهم در بازسازی فضاهای اداری انتخاب کفپوش مناسب می باشد . امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی انواع کفپوش های متنوعی موجود می باشد و شما می توانید با توجه به نوع فعالیت و کاربرد ، میزان رفت و آمد ، مساحت ، سبک انتخابی و قیمت یکی از آن ها را انتخاب کنید .

از پرکاربردترین کفپوش ها در فضاهای اداری می توان به پارکت ، لمینت ، سنگ و … اشاره کرد .

سخن آخر

طراحی فضاهای اداری می تواند تاثیر چشمگیری بر روحیه کارکنان ، عملکرد و افزایش راندمان کاری کارمندان داشته باشد بنابراین حتماً باید به صورت تخصصی و توسط مهندسین با تجربه و متخصص در این زمینه انجام گیرد . اگر طراحی داخلی اداری به درستی انجام نگیرد باعث نارضایتی مراجعین و کارمندان و دستیابی به یک نتیجه نامناسب می گردد .

شرکت معماری و بازسازی پدیده گستر مانا همراه با تیم طراحی و اجرای متخصص و حرفه ای ، با تضمین بالاترین کیفیت با مناسبترین قیمت آماده انجام انواع پروژه های بازسازی و طراحی داخلی فضاهای اداری مطابق با نیاز ، میزان بودجه ، نوع فعالیت شرکت ، مساحت و ویژگی های ساختمان می باشد .

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *