اجرای دکوراسیون تجاری

اجرای دکوراسیون تجاری

جهت مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آنها کلیک کنید

لزوم جذب حداکثری افراد و مشتریان در فضاهای تجاری نیاز به یک طراحی و اجرای خاص و متفاوت برای واحد های تجاری دارد . طراحی داخلی تجاری باید کاملاً با نوع شغل و محصولات ارائه شده تطابق داشته باشد و تمامی عناصر ، المان و طرح های بکار رفته در آن نشانگر نوع فعالیت آن مجموعه باشد در اصل طراحی دکوراسیون فضاهای تجاری باید بدون هیچ بیانی نوع شغل و فعالیت آن را نشان دهد .

برخلاف تصور برخی از افراد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری کار ساده ای است و ممکن است هر کسی بتواند انجام دهد در صورتی که اصلاً این طور نیست ، طراحی داخلی فضای تجاری اهمیت بالایی نسبت به فضاهای مسکونی و … دارد زیرا در هنگام طراحی داخلی فضاهای تجاری شما باید به این نکته توجه داشته باشید که فضای تجاری باید توسط سلیقه های بسیار مختلفی مورد پسند باشد و چشم مراجعین و بینندگان را مختلفی را به خود جلب کند و این کار در یک خانه و فضای مسکونی کافیست که سلیقه افراد حاضر در خانه را بررسی کرده و مطابق با آن طراحی و اجرا گردد لذا طراحی فضاهای تجاری بسیار دشوارتر و به مراتب سخت تر می باشد بنابراین باید توسط افراد ماهر و با تجربه در این زمینه انجام گیرد و از صفر تا صد اجرای کار نظارت کامل در روند اجرای کار انجام شود زیرا هرگونه کم کاری در اجرا پس از گذشت مدتی هزینه های بالایی جهت بازسازی در بر خواهد داشت . از این رو شرکت معماری پدیده گستر مانا تیمی مجرب و حرفه ای از مهندسین با تجربه در نظر گرفته است تا در تمامی مراحل طراحی و اجرا نظارت دقیق بر روند انجام کار و اجرای پروژه داشته باشند .

پیشنهاد: برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره طراحی دکوراسیون و هزینه طراحی داخلی مسکونی کلیک کنید

انتخاب کفپوش مناسب

فضاهای تجاری جز فضاهای پر رفت و آمد محسوب می‌ شود در نتیجه بهتر است که از نوع مصالحی مقاوم ، قابل شست و شو و با کیفیت بالا برای کفپوش های این فضاها استفاده شود . به طور کلی از مناسب ترین و پرکاربردترین کفپوش ها در فضاهای تجاری می توان به استفاده از پارکت لمینت ، کفپوش pvc کفپوش اپوکسی ، سرامیک و … اشاره کرد .

در طراحی و اجرای کفپوش فضاهای تجاری می توان خلاقانه عملکرد و فضا را از دیگر فضاها متمایز ساخت عنوان مثال در طراحی برخی از فضاهای تجاری بزرگ از کف فروشگاه به عنوان راهنمای مسیر حرکتی افراد استفاده می شود به این گونه که با رسم خطوط رنگی و یا نوشتن نام بخش های مختلف مشتریان را جهت دسترسی به بخش های مختلف راهنمایی می کنند .

استفاده از رنگ های مناسب

یکی از مهمترین مراحل در طراحی و اجرای فضاهای تجاری استفاده از ترکیب رنگ های مناسب در فضا می باشد ، شما می توانید برای انتخاب رنگ با توجه به هدف تجاری و خدماتی که ارائه می شود رنگ مناسب را انتخاب کنید علاوه بر آن استفاده از رنگ های به کار رفته در برند تجاری نیز گزینه مناسبی می باشد ، اگر قصد دارید فضای تجاری شگفت‌ انگیز و متفاوتی را با استفاده از رنگ ها ایجاد کنید توصیه می کنیم که بر مواردی که نمایانگر تجارت شماست تمرکز بیشتری داشته باشید به این ترتیب به راحتی تجارت شما از دیگران متمایز می شود .

انتخاب هوشمندانه وسایل

یکی از از مهمترین آیتم هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری باید مد نظر داشت استفاده از اجزا و وسایلی است که بیشتر از یک عملکرد دارند به این ترتیب فضای کاربردی تری ایجاد می گردد به این نکته توجه داشته باشید که ظاهر وسایل باید با سبک انتخابی و نوع طراحی داخلی هماهنگی ایجاد کند به عنوان مثال باید از صندلی های استفاده کنید که که علاوه بر ایجاد راحتی برای افراد ، ظاهری زیبا و هماهنگ با فضای اطراف خود داشته باشد تا به این ترتیب باعث زیباتر شدن محیط شود .

منظور از ESG چیست ؟

یکی از مهمترین اصولی که در طراحی دکوراسیون فضاهای تجاری مهم و پر اهمیت است اصل ESG می باشد این کلمه که مخفف Environmental , social and Governance است به معنای ایجاد هماهنگی و تعادل میان آیتم عوامل محیطی ، شرکتی و اجتماعی می باشد .

خانه درخواست مشاورهارتباط با ما